پارک جنگلی عباس میرزا

پارک جنگلی عباس میرزا تبریز

شرح

تابستان و باز هم حال‌ و هوای سفر، هرکس چمدان خود را می‌بندد و آماده‌ی حرکت می‌شود. در این میان افرادی هستند که تبریز، شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018، را برای سفر انتخاب می‌کنند. تبریز یکی از قطب های اصلی گردشگری کشور به حساب می آید که زیبایی ها و نقاط گردشگری مانند پارک جنگلی عباس میرزا تبریز باعث شده مسافران زیادی مجذوب آن شوند و با یک بار سفر، به مشتری اصلی سفر به تبریز تبدیل شوند.

تبریز پایتخت تاریخی ایران

 تبریز پایتخت تاریخی و بزرگ ترین شهر شمال غربی ایران مدرن است. شهری بزرگ سرسبز و دارای آب و هوای کوهستانی! در شهر تبریز دیدنی های زیادی وجود دارد که یکی از این دیدنی ها پارک جنگلی عباس میرزا تبریز می باشد که با وسعت 1800 هکتار بعنوان بزرگترین تفرجگاه شمالغرب کشور شناخته میشود.

عباس میرزا فرزند فتحعلی شاه قاجار، ولیعهد شایسته ایران و والی آذربایجان بود. یکی از اقدامات او این بود که دستور داد شهرهای مهم آذربایجان مثل اردبیل، خوی، تبریز و … را از لحاظ ظاهری تغییر دهند و همچنین عمارت های دولتی و خیابان ها را اصلاح کنند و تفرجگاه هایی برای تفریح مردم بسازند. این پارک جنگلی از جاذبه های طبیعی و تفریحی استان آذربایجان شرقی است که در 5 کیلومتری جنوب تبریز قرار گرفته و آلاچیق و زمین بازی نیز دارد. زیبایی کم نظیر تفرجگاه بزرگ عباس میرزا در هر فصلی چشمگیر است.

رزرو آنلاین بلیط ایروان تهران

بهترین زمان بازدید از پارک جنگلی عباس میرزا تبریز

در بهار دشت شقایق این تفرجگاه در کنار فضای سبز کم نظیر، منظره ای بدیع را خلق میکند. انواع نهال های سازگار با آب و هوای تبریز همچون اقاقیا، نارون، بید مجنون در این محدوده کاشته شده است؛ همچنین در بهار درختچه های زینتی نظیر یاس زرد، یاس طاووسی، آقطی و …  خودنمایی میکنند. دشت شقایق این تفرجگاه در کنار فضای سبز کم نظیر، منظره ای بدیع را در فصل بهار پدید می آورد. فاز اول پارک عباس میرزا در اسفند ماه سال 1389 بعنوان بزرگترین تفرجگاه شمالغرب به بهره برداری رسید.

این تفرجگاه  یکی از بزرگترین طرح های جنگل کاری کشور محسوب میگردد. با تکمیل این پارک جنگلی سرانه فضای سبز شهری تبریز پنج متر مربع افزایش خواهد یافت و به سرانه استاندارد جهانی فضای سبز خواهد رسید. در کنار این حجم انبوه درختکاری فاز های تکمیلی و مجتمع های تفریحی همچون اکو موزه عشایر و بازیکده خانواده و مجموعه باغ پرندگان و کمپینگ خانواده و موزه حیات وحش و … نیز راه اندازی شده است.

امکانات رفاهی پارک جنگلی عباس میرزا تبریز

با توجه به بدیع بودن خود در منطقه شمال‌ غرب، این پارک می ‌تواند ‌بیشترین بازدید کننده از پارک ‌های گردشگری منطقه را داشته باشد. انواع درخت و درختچه مثل اقاقیا، عرعر، زبان گنجشک، کاج سیاه، سنجد، زالزالک، سرو خمره ای، سرو نقره ای، داغداغان، زرشک، رز، پیراکانتا، برگ نو و نیز انواع گلهای زینتی در این منطقه کاشته شده اند.

از امکانات پارک جنگلی عباس میرزا میتوان به نمازخانه ، وسایل بازی کودکان ، سرویس بهداشتی بازیکده سرپوشیده خانواده ها ، آلاچیق اشاره کرد. پروژه پارک جنگلی عباس میرزا در کنار اتوبان شهید کسایی به عنوان یکی از اصلی ترین ریه های شهری تبریز به شمار می رود و می تواند تاثیر بسزایی در کاهش آلودگی هوای این شهر داشته باشد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط