خیابان سی تیر تهران

خیابان سی تیر تهران

شرح

معرفی جاذبه های خیابان سی تیر تهران

خوردنی ترین خیابان  شهر تهران که به عنوان یک جاذبه تفریحی جالب توجه می توان به آن توجه کرد خیابان سی تیر تهران است که یک راسته متفاوت برای چشیدن غذاهای مختلف و سپری کردن لحظه نهای خوش به همراه خانواده است. با گسترش سفر و ارتباط بیشتر مردم دنیا با یکدیگر، غذاهای خیابانی نیز در جاهای دیگر دنیا رشد کرده و به یکی از علاقه مندی های مردم تبدیل شد. امروزه غذاهای خیابانی نیویورک، پاریس، بانکوک، دهلی نو و استانبول از مشهورترین این نوع سرو غذا هستند و تعداد زیادی مشتری را به سمت خود جلب می کنند. 

خوردنی ترین خیابان تهران

تجربه غذاهای خیابانی در ایران بیشتر به بازارهای تاریخی آن باز می گردد که دوره گردها در بازارهای معروف تهران، شیراز، تبریز و اصفهان غذاهای سنتی ایران را به فروش می رساندند. خوردنی ترین خیابان  شهر تهران که به عنوان یک جاذبه تفریحی جالب توجه می توان به آن توجه کرد خیابان سی تیر تهران است که یک راسته متفاوت برای چشیدن غذاهای مختلف و سپری کردن لحظه نهای خوش به همراه خانواده است. با گسترش سفر و ارتباط بیشتر مردم دنیا با یکدیگر، غذاهای خیابانی نیز در جاهای دیگر دنیا رشد کرده و به یکی از علاقه مندی های مردم تبدیل شد.

امروزه غذاهای خیابانی نیویورک، پاریس، بانکوک، دهلی نو و استانبول از مشهورترین این نوع سرو غذا هستند و تعداد زیادی مشتری را به سمت خود جلب می کنند. تجربه غذاهای خیابانی در ایران بیشتر به بازارهای تاریخی آن باز می گردد که دوره گردها در بازارهای معروف تهران، شیراز، تبریز و اصفهان غذاهای سنتی ایران را به فروش می رساندند.

فروش انواع تنقلات سنتی ایرانی

علاوه بر آنها غذاهای خیابانی به شکل خوراکی های کوچک و کم حجم نیز ارائه می شد، از دکه هایی که در کنار مدارس انواع هله و هوله می فروختند تا لبوها و باقالی هایی که بخار داغ بلند شده از آنها در زمستان هر فردی را به وسوسه خرید می انداخت تا کاهو سکنجبین و بستنی، شربت و فالوده هایی که خنکای وجود در تابستان گرم می شدند. نوع دیگر شکل های عرضه غذا به صورت خیابانی در عزاداری های ایرانی یافت می شود که به صورت نذر و نه فروش در اختیار مردم قرار می گیرد.

در سالهای اخیر غذاهای آماده و از قبل تهیه شده پشت وانت ها و ون ها یا در جشنواره های غذایی، صنایع دستی و گردشگری فروخته می شود اما آن میزان گستردگی ندارد که بتوان لقب غذاهای خیابانی به آنها داد. در این میان شهرداری تهران به این فکر افتاد تا با برپایی خیابانی مملو از دکه های غذا، این شیوه از عرضه طعم و خوراکی را به ایران بیاورد و نسل جدید خوراکی های خیابانی را در ایران به راه بیاندازد. برای این کار خیابان سی تیر در مرکز پایتخت انتخاب شد تا عنوان نخستین خیابان خوردنی ایران را از آن خود کند و جاذبه جدید گردشگری تهران شود.

تاریخ افتتاح خیابان سی تیر تهران

این راسته ی غذای خیابانی در آذر ۹۵ افتتاح شده و تاکنون میزبان سیل زیاد علاقه مندان شکم گردی و غذا بوده است. سلیقه های مختلف غذایی بعد از گشت و گذار در خیابان سی تیر به رضایت میرسند.  از دلایل محبوبیت غذاهای خیابانی می توان به قیمت مناسب آن، چشیدن غذاهای محلی و طعم خاطره انگیزی که با خوردن غذاها در مسافران زنده می شود اشاره کرد. محیط های گرم و صمیمی که فضا را برای حضور خانواده ها ایجاد می کند و خاطره ی یک شب آرام و بی دغدغه را برایشان می سازد. این خیابان خوشمزه کمی پایین تر از میدان امام خمینی، در خیابان امام خمینی و  روبروی پارک شهر قرار دارد که شما میتوانید تجربه خوردن غذاهای خوش طعم را در آن داشته باشید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک