شلوغ ترین فرودگاه های آسیا کدام اند ؟

بدون هیچ مقدمه ای میرویم سر اصل مطلب و پر رفت و آمد ترین و به عبارتی شلوغ ترین فرودگاه آسیا را به شما معرفی می کنیم. فرودگاه بین المللی پکن Beijing Capital International Airport به عنوان پر تردد ترین فرودگاهی آسیایی انتخاب شده است .

فرودگاه بین المللی پکن در فاصله 32 کییلومتری شمال شرقی شهر پکن پایتخت کشور چین قرار دارد.

از زمانی که برادران رایت در اوایل قرن بیستم هواپیما را اختراع نمودند، تا به اکنون حمل و نقل هوایی به سریع ترین و محبوب ترین شکل سفرهای بین المللی رشد نموده و تبدیل به صنعت هوایی گردیده است .

در این بین فرودگاه ها در طول سال ها رشد روز افزونی کرده اند که میلیون ها مسافر برای حمل و نقل از آنها عبور می کنند. قاره آسیا هم در این میان رشد به سزایی داشته است. جالب است بدانید پنج فرودگاه از ده فرودگاه پر تردد جهان در قاره آسیا قرار دارد.

فرودگاه بین المللی پکن

فرودگاه بین المللی پکن پایتخت، فرودگاه اصلی پکن در چین است و به عنوان دروازه ای به چین شناخته می شود. فرودگاه پکن که لقب شلوغ ترین فرودگاه در آسیا را یدک می کشد در سال 2016 تنها بیش از 94 میلیون مسافر را حمل می کرد. این فرودگاه بزرگ در سال 1958 افتتاح شد ، جالب است بدانید فرودگاه بین المللی پکن در ابتدا شامل یک باند کوتاه و یک ساختمان ترمینال کوچک بود. با این حال، این فرودگاه با افزایش ترمینال های خود، افزایش تدریجی را در حمل و نقل انجام داد.

فرودگاه بین المللی دبی

فرودگاه بین المللی دبی، فرودگاه اصلی دبی و مرکز کل حمل و نقل امارات متحده عربی است. این فرودگاه مسافران بین المللی با تعداد بیش از 86 میلیون مسافر در سال  جابجا می کند . در سال 2016، به عنوان شلوغ ترین فرودگاه در جهان معرفی شد. این فرودگاه دومین فرودگاه شلوغ در آسیا بعد از پکن است. این فرودگاه دارای ظرفیت حمل 90 میلیون مسافر در سال است. فرودگاه بین المللی دبی به عنوان مرکز بزرگترین شرکت هواپیمایی در خاورمیانه، هواپیمایی امارات و همچنین هواپیمایی FlyDubai که به عنوان ارزان قیمت تر از امارات می باشد معرفی شده است. این فرودگاه توسط حاکم دبی، شیخ رشید بن سعید آل مکتوم ساخته شده و در سال 1960 افتتاح شد.

آینده فرودگاههای آسیا

قاره آسیا به جهت روابط گسترده اقتصادی با جهان باید دارای فرودگاه های بزرگ با قابلیت جابجایی بالا باشد . از همین رو دولت های آسیایی قصد دارند در سالهای آینده فرودگاههای مجهز و بزرگتری بسازند.

منبع : www.worldatlas.com

 

 

 

کلمه‌های کلیدی: