هزینه های سفر به ارمنستان

محاسبه هزینه های سفر به ارمنستان با در نظر گرفتن مؤلفه‌هایی که در طول سفر مورد نیاز شما خواهند بود و همچنین نوع سفری که انتخاب می‌کنید، می‌تواند متفاوت باشد. به طور کلی در ادامه این مطلب قصد داریم تا هزینه‌های مربوط به روش‌های مختلف سفر و همچنین با در نظر گرفتن فاکتور‌هایی که در سفر احساس راحتی داشته باشید را معرفی کنیم.

هزینه های سفر به ارمستان

هزینه های سفر به ارمنستان

۱- هزینه‌های اولیه

هزینه‌های اولیه سفر شامل مواردی همچون پاسپورت، ویزا و… می‌شوند که بسیار نیز مهم هستند و نمی‌توانید از آن‌ها چشم پوشی کنید. برای سفر به ارمنستان بایستی گذرنامه شما دارای حداقل ۶ ماه اعتبار باشد، اما در صورتی که مدت اعتبار گذرنامه از این زمان کمتر باشد، باید به سراغ تمدید گذرنامه رفته و آن را تمدید کنید که هزینه‌های بیشتری را در بردارد.

هزینه‌های مربوط به ویزا نیز به صورت جداگانه دریافت می‌گردند که در طول زمان و سال‌های مختلف، می‌تواند متفاوت باشد. برای آن که از این هزینه‌ها آگاه شوید، می‌توانید یا به سایت‌ها و منابع رسمی مراجعه کنید و یا آن که به پلیس +۱۰ مراجعه کنید و اطلاعات دقیق و کاملی را از آن‌ها دریافت نمایید.

خرید تور ارمنستان خرداد ۱۴۰۱

۲- هزینه محل اسکان

یکی دیگر از هزینه های سفر به ارمنستان هزینه محل اسکان است. محل اسکان شما می‌تواند یک هتل ۵ ستاره لوکس و لاکچری باشد و یا آن که ترجیح دهید در کمپ‌های طبیعت‌گردی، چادر بزنید. گاهی اوقات نیز برخی از افراد هستند که ترجیح می‌دهند با ون و اتومبیل‌های سفری بزرگ خود مسافرت کنند. در این صورت است که دیگر نیازی به پرداخت هزینه به منظور اسکان نخواهید داشت.

اگر بخواهید از کمپ‌ها و یا ون‌های شخصی استفاده کنید، هم وسایل گرمایشی و هم وسایل سرمایشی داخل ون را باید در نظر بگیرید. مورد بعدی نیز درخصوص وسایل و لوازم رفاهی همچون پتو، تشک، بالشت و… است.

هزینه ی محل اسکان

۳- هزینه تفریحات

مورد بعدی از هزینه های سفر به ارمنستان در خصوص هزینه‌های مربوط به تفریحاتی است که در طی سفر به سراغ آن‌ها خواهید رفت. این هزینه‌ها شامل مواردی از قبیل ورودی موزه‌ها، پارک‌ها، شهربازی‌ها، اماکن دیدنی، تله کابین، استخر‌ها و… می‌‌شود. بهتر است با توجه به مدت زمانی که در ارمنستان اقامت دارید و در واقع با توجه به اینکه کدام یک از اماکن دیدنی و تفریحی را برای بازدید، مدنظر قرار داده‌اید، میزان هزینه لازم برای آن را نیز در نظر بگیرید.

به طور مثال در صورتی که یک سفر یک هفته‌ای به این کشور داشته باشید، به احتمال زیاد می‌توانید از ۸۰ درصد اماکن مشهور و دیدنی شهر ایروان که پایتخت ارمنستان است، دیدن کنید.

هزینه های سفر به ارمستان

۴- هزینه‌های درمانی

هزینه های درمانی از دیگر هزینه های سفر به ارمنستان است. حادثه و بیماری هیچ‌گاه خبر نمی‌کنند! این موضوعی است که همیشه در مورد آن شنیده‌ایم، اما آیا واقعا به آن توجه می‌کنیم؟ معمولا زمانی که به سفر می‌روید، ممکن است دچار بیماری شوید و همین موضوع می‌تواند سبب بروز مشکلات مختلفی شود. شما در کشور ارمنستان صرفا یک مسافر هستید و نمی‌توانید از هزینه‌های درمانی بیمه این کشور استفاده کنید.

در صورتی که با تور گردشگری به مسافرت رفته باشید، به احتمال بسیار زیاد بیمه مسافر خواهید داشت، اما اگر به تنهایی سفر کرده باشید، احتمالا هیچ بیمه‌ای خریداری نکرده‌اید و این موضوع ممکن است کمی مشکل‌ساز شود. بهتر است کمی از بودجه خود را برای این موضوع کنار بگذارید تا در صورتی که مشکلی به وجود آمد، بتوانید آن را رفع کنید.

رزرو آنلاین بهترین هتل های ارمنستان

۵- هزینه خورد و خوراک

اولین و مهم‌ترین هزینه های سفر به ارمنستان و یا هر جای دیگری باید پرداخت کنید، مربوط به هزینه‌های خورد و خوراک شما می‌شود. این خورد و خوراک می‌تواند هم شامل سه وعده غذای اصلی و هم شامل عصرانه و میان وعده صبح نیز باشد.

در کنار این موارد، مسلما در طول روز، تنقلات و خوراکی‌های زیادی را نیز خواهید خورد که سبب می‌شود هزینه شما بالاتر برود. در صورتی که با تور گردشگری به این سفر رفته باشید، هزینه‌های سه وعده غذای اصلی شما با آژانس گردشگری است و بر روی همان مبلغ اولیه تور محاسبه می‌شود. در غیر این صورت، باید هزینه‌ها را خودتان تقبل کنید.

هزینه خورد و خوراک در ارمنستان

۶- هزینه‌های جانبی

هزینه‌های جانبی به مواردی گفته می‌شوند که ممکن است به صورت ذره ذره برای شما پیش بیایند، اما اگر بخواهید آن‌ها را حساب کنید، متوجه می‌شوید که در پایان سفر، این هزینه‌ها مبلغ قابل توجهی را به خود اختصاص داده‌اند. انعام دادن به بل من هتل‌ها، کرایه تاکسی، گردش در شهر، خرید آب معدنی و… می‌ تواند جز موارد مهمی باشد که در بخش هزینه‌های جانبی قرار می‌گیرند.

خرید بلیط تهران ارمنستان

جمع‌بندی

هزینه های سفر به ارمنستان، شامل موارد مختلفی می‌شوند. این موارد را طی این مقاله بیان کردیم و ‌امیدواریم که با توجه به آن‌ها، بتوانید به بهترین شکل ممکن سفر خود را آغاز کرده و مدیریت و ساماندهی کنید. فراموش نکنید که اگر در ابتدای سفر خود، این هزینه‌ها را به صورت حدودی تخمین بزنید و کمی هم مبلغ بیشتری را در نظر بگیرید، در طول سفر دچار کمبود سرمایه نخواهید شد و همین موضوع سبب می‌شود تا سفر شیرین و لذت‌بخشی را تجربه کنید.