بهترین سوغاتی های ارمنستان

ارمنستان یک کشور با فرهنگ بسیار غنی و پر آوازه است و همین امر باعث شده تا گردشگران بخواهند تا بخشی از این فرهنگ را با خود به کشور خود ببرند، ارمنستان پر از سوغاتی‌های گوناگون برای گردشگران است، از صنایع دستی گرفته تا خوراکی‌ها و چیزهایی از این قبیل. در ادامه این مقاله به معرفی بهترین سوغاتی های ارمنستان می پردازیم.

همیشه خرید سوغاتی از جذاب‌ترین قسمت‌های یک سفر محسوب می‌شود چرا که علاوه بر اینکه از خرید کردن لذت می‌بریم با قرار گرفتن در بین مردم حین خرید با فرهنگ و اداب مختلف آن کشور آشنا می‌شویم.

با بهترین هتل های ارمنستان آشنا شوید

همیشه دو انتخاب در بخش خرید سوغاتی در هر کشوری وجود دارد که ارمنستان نیز از این قاعده مستثنی نیست، برای خرید بهترین سوغاتی های ارمنستان، می‌توان یک خرید مدرن از مراکز خرید بزرگ و مشهور ایروان انجام داد و از برندهای مطرح جهانی خرید کرد که البته مقرون به صرفه هم نیست، علاوه بر این خرید از برندهای جهانی در بازارهای مدرن انتخاب خوبی برای سوغاتی نخواهد بود چرا که سوغاتی‌ها همیشه باید بازتابی از فرهنگ و رسوم آن کشور باشد، بنابراین بهترین کار این است که به بازارهای سنتی ارمنستان بروید تا هرچه بیشتر در دل فرهنگ این کشور غرق شوید و سوغاتی‌های خودتان را از آنجا تهیه کنید.

درکل انتخاب سوغاتی‌های متنوع از بین محصولات متعدد ارمنستان کار را سخت کرده چرا که تمامی سوغاتی‌هایی که از این کشور می‌توانید تهیه کنید به گونه‌ای در نوع خود جذاب هستند. شما می‌توانید کارهای هنری بسیاری از جمله سنگ‌های تراشیده شده، سفال‌ها، فرش‌ها و … را انتخاب کنید یا از جواهرات متنوع آن انتخاب کنید.

این‌ها بخشی از سوغاتی‌هایی بودند که شما می‌توانید برای استفاده آن‌ها را انتخاب کنید، اما در کنار این اقلام سوغاتی‌هایی مانند مربای گردوی ارمنی هم هستند که می‌توانید برای خوردن به سراغ آن بروید، این محصول ارمنی بسیار خاص است و تقریبا همه جای این کشور قابل خریداری می‌باشد، اما بهتر است آن را از روستا‌ها و مکان‌های محلی خریداری کنید چرا که طبیعی‌تر و مطمئن تر هستند.

بهترین سوغاتی های ارمنستان

بهترین سوغاتی های ارمنستان

در بین 100 ها سوغاتی متنوع در ارمنستان انتخاب بسیار سخت است، اما در ادامه در رابطه با هرکدام توضیحاتی ارائه می‌شود.

خاچکار

یکی از بهترین سوغاتی های ارمنستان خاچکار است. این محصول در واقع یکی از صنایع دستی این کشور محسوب می‌شود که در انواع سنگی و چوبی موجود است، خاچ به معنای صلیب است و خاچکار در واقع صلیبی هست که به طرز شگفت انگیزی روی چوب و یا سنگ کار شده به طوری که زیبایی خاصی دارد.

بهترین سوغاتی های ارمنستان(خاچکار)

گاتا

اگر به ایروان سفر کردید بهتر است گاتای ایروانی را امتحان کنید این محصول در واقع یک شیرینی منحصر به فرد است که خمیر آن از آرد، قند و کره تهیه می‌شود و طعمی بینظیر و خاصی دارد، گاتا در تمامی شهرهای ارمنستان موجود است، اما معروف‌ترین و مرغوبترین نوع گاتا در ارمنستان در ایروان پیدا می‌شود این شیرینی خوشمزه بخش جدایی ناپذیر از سفره‌های ارمنی‌ها می‌باشد.

گاتا از بهترین سوغاتی های ارمنستان

جواهرات

اگر قصد هدیه دادن سوغاتی را به یکی از عزیزانتان دارید بهتر است حتما سری به بازار جواهرات ارمنستان بزنید، همانطور که می‌دانید ارمنستان نیز مانند سایر کشورها نمادهای خاصی را برای خود دارد که هر نماد از معنی خاصی برخوردار است. در سفر به ایروان در تمامی مراکز خرید می‌توانید شاهد جواهرات خاص و زیبایی باشید که از جنس نقره هستند و برروی آن‌ها نمادهای مختلف ارمنی کار شده است.

جواهرات از بهترین سوغاتی های ارمنستان

صنایع دستی

صنایع دستی هر کشوری در کنار لباس‌های آن کشور به خوبی می‌توانند فرهنگ آن کشور را در خود جای دهند، یکی از بهترین سوغاتی های ارمنستان صنایع دستی آن است که معمولا از چوب، سنگ و پارچه‌هایی تهیه می‌شوند که اکثرا ظاهر سنتی دارند و به دلیل تنوع بالا باید وقتی زیادی برای خرید آن‌ها صرف کنید.

اطلاع از قیمت بلیط ارمنستان

یکی از بهترین و معروف‌ترین سوغاتی‌هایی که در این کشور می‌توانید یافت کنید که در دسته صنایع دستی قرار می‌گیرد نماد تیگران، نمادی از کوه‌های آرارات ارمنستان است و تاحدی هم به یکی از پادشاهان مطرح و قدرتمند ارمنستان اشاره دارد. کوه‌های آرارات برای ارمنی‌ها ارزش معنوی بالایی دارند.

صنایع دستی

لباس‌های ارمنی

لباس های ارمنی یکی دیگر از بهترین سوغاتی های ارمنستان است.لباس‌های ارمنی بسیار خاص و زیبا هستند و طیف رنگی گسترده‌ای را پوشش می‌دهند و معمولا رنگ‌های به کار رفته در این لباس‌ها رنگ‌های شادی هستند. اگر قصد خرید سوغاتی جذابی را دارید لباس‌های ارمنی ایده خوبی به نظر می‌رسد البته قیمت‌های بالایی در مرکز شهر دارند اگر بخواهید می‌توانید لباس‌های سنتی را ارزان‌تر در خارج از مرکز شهر تهیه کنید.

لباس‌های ارمنی

سفالینه‌ها

اگر به دنبال یک سوغاتی مقرون به صرفه و جذاب هستید بهتر است به سراغ صنایع دستی سفالی ارمنی‌ها بروید چرا که ارمنی‌ها با سفال معجزه می‌کنند و از آن تقریبا هرچیزی درست می‌کنند، مانند زیرآلات، مجسمه، ظروف و…. که در روی تمامی آن‌ها نیز شاهد نماد‌های مذهبی و یا نقشه‌های مختلف هستیم.

بهترین سوغاتی های ارمنستان(سفالینه)

سازه‌های اناری

از دیگر بهترین سوغاتی های ارمنستان سازه های اناری هستند. انار در ارمنستان ارج و عظمت خاصی دارد چرا که یکی از نمادهای این کشور است و در سراسر ارمنستان شما شاهد سازه‌های اناری هستید که تقریبا در تمامی کالاها وجود دارند، مانند تابلوها، زیورآلات و… .

سازه‌های اناری

میوه‌ها و لواشک

بعد از انار می‌توان ارمنستان را به شهر زردآلوها و هلوها تشبیه کرد چرا که ارمنی‌ها با میوه‌های خشک شده از زردآلو و هلو خوارکی‌ها و تنقلات بسیار خاصی و خوشمزه‌ای درست می‌کنند مانند لواشک‌ها. به هیچ وجه طعم خاص این مورد را از دست ندهید و حتما به عنوان سوغاتی برای عزیزانتان تهیه کنید.

میوه‌ها و لواشک

فرش

فرش از بهترین سوغاتی های ارمنستان محسوب می شود. اگر پول زیادی دارید و مقدار بارتان هنگام برگشت برایتان زیاد اهمیتی ندارد پیشنهاد می‌شود حتما از فرش‌ها، تابلو فرش و کالاهایی از این دست که در ارمنستان به وفور یافت می‌شود حتما غافل نشوید، محصولاتی مانند فرش در ارمنستان به دلیل اینکه از نخ‌های طبیعی و مواد درجه یک بافته می‌شوند قیمت بالایی دارند ولی یک هدیه و یا سوغاتی خاص نیز محسوب می‌شوند، چرا که زیبایی و جنس خاص این فرش‌ها همه را حیرت زده می‌کند.

فرش ارمنستان