پارک ملی ایگواسو آرژانتین مکانی برای سکوت

آرژانتین یا  جمهوری آرژانتین یکی از کشورهای امریکای جنوبی است. این کشور از نظر وسعت هشتمین کشور دنیا ست و بعد از برزیل در آمریکای جنوبی جایگاه دوم را دارد. بوئینوس آیرس پایتخت آرژانتین است . این کشور از جنوب و غرب با شیلی، از شمال شرق با برزیل و اروگوئه و از شمال با پاراگوئه وبولیوی هم مرز است.

احتمالاً‌ در مورد آبشار ایگواسو چیزی شنیده باشید. آبشاری نعلی شکل که بخشی از آن در آرژانتین و بخشی از آن هم در کشور برزیل قرار دارد. ولی آیا این را هم می دانستید که این آبشارها، بخشی از یک پارک ملی با همین نام هستند؟  حالا چرا میگوییم جایی برای سکوت ؟ وقتی به اینجا میرسید فقط صدای طبیعت را میشنوید و طبیعت خداوند را مشاهده میگویید . فقط میتوان سکوت کرد و نگاه کرد. پارک ملی ایگواسو در کشور آرژانتین قرار دارد و به خاطر همین آبشارها و همچنین گونه های گیاهی مختلفی که در خود جای داده، بسیار معروف است. ایگواسو را می توان یک پارک ملی بزرگ دانست، چراکه حدود ۶۷۲ کیلومتر مربع مساحت دارد. در این پارک سراسر مناظری دیدنی و نفس گیر درانتظار شما خواهد بود.

پارک ملی ایگواسو

برای رسیدن به پارک ملی ایگواسو باید یک سفر هوایی دو ساعته از بوئنوس آیرس به سمت استان میسیونز انجام بدهید. آرژانتین ۲۳ ایالت دارد و میسیونز یکی از آن‌ ها است که در شمال شرق این کشور قرار گرفته است. اگرچه عموم مساحت این پارک در کشور آرژانتین قرار گرفته، ولی در واقع بخش هایی از پارک ملی ایگواسو در کشور برزیل، بخش هایی از آن هم در کشور پاراگوئه قرار گرفته است.

پارک ملی ایگواسو

تاریخ پارک ملی ایگواسو

ناحیه این پارک ملی از حدود ۱۰ هزار سال پیش توسط بشر برای اسکان استفاده می شده است و شواهدی از آن ها پیدا شده. در حدود سال ۱۰۰۰در گاه‌شماری دوران مشترک، قوم گورانی به این منطقه آمدند و همراه خود تکنولوژی های مربوط به کشاورزی را هم به اینجا آوردند.  بعدها، در حدود قرن ۱۶م میلادی، گورانی ها هم جای خود را به کنکیستادور ها دادند. کنکیستادور ها در واقع سربازان و کاشفانی بودند که بخش‌های بزرگی از قاره آمریکا و نواحی آسیایی اقیانوس آرام را کشف و به تملک اسپانیا درآوردند. ولی با این حال،‌ میراث هایی از قوم گورانی در منطقه باقی مانده است که از بارزترین آن ها می توان به نام این پارک ملی اشاره کرد.

پارک ملی ایگواسو

پارک فعلی که مشاهده می کنیم در سال ۱۹۳۴ و با هدف محافظت از یکی از مهمترین و زیباترین مناطق طبیعی آرژانتین احداث شد و همانطور که پیش تر هم بیان شد، در سال ۱۹۸۴ هم توسط یونسکو عنوان یک میراث طبیعی جهانی به ثبت رسید.

پارک ملی ایگواسو

این پارک جاذبه های زیادی را در خود جای داده است که واقعاً‌ نباید آن ها را دست بدهید. در میان این جاذبه ها، شاید بتوان از آبشار ایگواسو به عنوان معروف ترین آن ها نام برد. ولی جاهای دیگری هم هستند که قطعاً‌ ارزش بازدید دارند. در ادامه مهم ترین جاذبه های این پارک ملی را به شما معرفی خواهیم کرد.

پارک ملی ایگواسو

آبشار ایگواسو

واقعیت این است که تصاویر نمی توانند تمام زیبایی های این آبشار را به شما نشان دهند. شما باید خودتان به اینجا بیایید و همه چیز را از نزدیک حس کنید. یک تصویر هرچقدر هم که هنرمندانه و زیبا گرفته شده باشد، باز هم نمی تواند یکی از مهم ترین جذابیت های این آبشار را به شما عرضه کند، و آن هم چیزی نیست جز صدای خروش و فرو ریختن آب های این آبشار. این آبشارها مجموعه ۲.۷ کیلومتر طول دارند که ۲۰ درصد آن ها در کشور برزیل،‌ و باقی آن در آرژانتین قرار گرفته است. بنابراین، همانطور که خودتان هم احتمالاً تا حالا متوجه شدید، ایگواسو تنها یک آبشار نیست و مجموعه ای از چندین آبشار است که به شکل نعل اسب در کنار هم قرار گرفته اند. این آبشارها را از کشور برزیل و هم از کشور آرژانتین می توانید تماشا کنید. تماشای این آبشار از هر دو کشور زیباست، ولی بعضی ها معتقدند تماشای آن از کشور برزیل زیباتر است و در این کشور چشم اندازهای بهتری برای تماشای آبشارها وجود دارد. ولی اگر قصد دارید به آن ها نزدیک تر شوید، آرژانتین انتخاب بهتری است. بنابراین، این فقط بسته به سلایق شما خواهد داشت که ترجیح می دهید از کجا زیبایی های ایگواسو را تماشا کنید. البته شاید باورتان نشود، ولی بعضی ها این آبشار را حتی از آبشار نیاگارا هم زیباتر می دانند.

پارک ملی ایگواسو

قایق سواری در پارک ملی ایگواسو

اگر دوست دارید کمی هیجان بیشتری را تجربه کنید و حتی هم کمی خیس بشوید. می توانید در این تورها شرکت کنید و با قایق گشتی در اطراف این آبشارها بزنید. البته این قایق ها شما را اینقدر به آبشار نزدیک می کنند که مطمئن باشید در انتها مسیر به هیچ وجه خشک نخواهید بود!

پارک ملی ایگواسو

اینجا در واقع یک پارک محافظت شده پرندگاه است. انواع مختلفی از پرنده ها در اینجا زندگی می کنند و می توانید آن ها را تماشا کنید. توکان ها، زرین بال ها،‌ طوطی های دم بلند آمریکای جنوبی و صدها گونه پرنده دیگر را در این منطقه می توانید تماشا کنید. البته یک ساختمان مخصوص پروانه ها هم ساخته شده که اگر از تماشای پروانه ها هم لذت می برید، به هیچ وجه نباید آن را از دست بدهید.

پارک ملی ایگواسو

اوقات رومانتیک رد پارک ایگواسو

این تورها یکی از زیبا و رمانتیک ترین راه هایی هستند که غروب خود را در پارک ملی ایگواسو می توانید بگذرانید. زیبایی های این تور در شب هایی که ماه کامل در آسمان وجود دارد دو چندان می شود. در این تور شما را با اتوبوس های مخصوص به پورتو کانواس می برند تا در آنجا شام میل کنید و از اجرای زنده موزیک لذت ببرید. البته در طول مسیر شما کمی پیاده روی هم خواهید داشت و وارد یک آسانسور می شوید که از داخل آن نمایی خارق العاده از آبشارها را می توانید تماشا کنید.

پارک ملی ایگواسو

کلمه‌های کلیدی: