تور آنکارا

تور آنکارا

درباره هتل

آشنایی با تور آنکارا

همیشه درباره ترکیه که صحبت می کنیم، در ذهن همه تصویری از استانبول و آنتالیا شکل می گرید. شهرهایی بزرگ و جذاب که سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند و سفری خاطره انگیز برایشان رقم می زند.
جالب است که بدانید آنکارا بعد از استانبول دومین شهر بزرگ و پایتخت کشور ترکیه به حساب میاید و همچنین قطب سیاسی و اداری این کشور هم محسوب میگردد. از همین رو این شهر مهم ترین و پرجمعیت ترین شهر ترکیه است که جاذبه های گردشگری منحصر به فردی را در خود جای داده است.
در واقع باید بگوییم تور آنکارا می تواند یک تجربه استثنایی و خاص برای شما باشد به دلیل این که مدت زمان پرواز به این شهر خیلی کم است، آنکارا هتل های بسیار لوکسی دارد و قیمت تور آنکارا نیز بسیار مناسب است.
پیش از سفر با تور آنکارا، این شهر را بشناسید

تور آنکارا


در قدیم به آنکارا، آنگورا و آنقره می گفتند و امروزه این شهر به یکی از شهرهای مهم نه برای ترکیه بلکه جهان و اورسیا تبدیل شده است.
همان طور که گفته شد شهر آنکارا پایتخت پهناور کشور ترکیه محسوب می شود. این شهر در دل خود ساختمان های مدرن شهری، نهادهای دولتی، شرکت های تجاری بزرگ، دانشگاه ها و سفارت خانه های خارجی را جای داده است. همچنین نکته مهم در مورد این شهر، اینجا است که آنکارا شاهراه ارتباطی و قطب حمل و نقل کشور ترکیه محسوب می شود.
جالب است بدانید بیشتر افرادی که با تور آنکارا سفر می کنند، هدف تجاری و کاری دارند به دلیل این که اغلب وزارت خانه ها، شرکت های دفاعی و نظامی، سازمان هوافضا، کارخانه های دولتی و خصوصی در این شهر گرد هم جمع شده اند. اگر قصد تجارت دارید با کشور ترکیه را دارید، بهترین گزینه شما شهر آنکارا است.

بهترین زمان سفر به آنکارا


آمارها نشان می دهد که حضور گردشکران درفصل تابستان از دیگر فصل ها بیشتر است، ولی بهار و تابستان هر دو زمان خوبی برای سفر با تور آنکارا است. در این فصل قیمت تور آنکارا مناسب تر از زمان های دیگر محاسبه می شود. اگر نسیم خنک شما را اذیت نمی کند، فصل بهار را برای رزرو تور آنکارا به شما پیشنهاد می کنیم. هر چند باید بدانید در فصل هایی از سال که بیشتر مردم با تور آنکارا به این شهر سفر نمی کنند، قیمت تور ارزان تر می شود.

بهترین زمان سفر با تور آنکارا

مناطق گردشگری آنکارا


انکارا مناطق گردشگری متعددی دارد که در ادامه با نمونه هایی از آنها آشنا می شوید تا اگر قصد سفر با تور آنکارا را دارید، پیش از اقدام اطلاعات دقیقی در رابطه با آنها به دست آورید.


1/ مقبره آتاتورک


این مقبره بنیانگذار جمهوری ترکیه واقع بر یک تپه خیره کننده در بخش آنتیپ شهر در سال 1944 ساخته شده و در سال 1953ساخت آن کامل شده است. در واقع این مقبره ترکیبی خارق العاده و جذاب از معماری باستان و مدرن محسوب می شود. جالب است که بگوییم هنوز بعد از گذشت سال ها درترکیه هیچ بنایی ساخته نشده است که رقیبی جدی برای این بنا باشد.


2/ معبد آگوستوس و روم آنکارا


این معبد بعد از فتح آنالوتی مرکزی به وسیله امپراتوری روم، بنا ساخته شده است. در قرن دوم پس از میلاد معبد آگوستوس توسط رومی ها گسترش پیدا کرد و قرن پنچم به کلیسا تبدیل شد. باید بگوییم این معبد به دلیل پیشینه تاریخی و همچنین معماری منحصر به فرد، مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است و سالانه هزاران هزار نفر برای بازدید از این معبد، راهی انکارا می شوند.


3/ تئاتر رومی


این تئاتر در سال 1982میلادی کشف شد. حفاری آن از ساال 1983میلادی شروع گردید هر چند ساخت آن به قرن دوم پس از میلادی برمی گردد. جالب است بدانید که مجسمه های رومی کشف شده در این سالن تئاتر تاریخی، در معرض نمایش عموم مردم قرار گرفته است و سالانه گردشگران بسیاری به بازدید آنها می روند.


4/ موزه فرهنگ در آنکارا


این موزه مقابل خانه اپرا در بلوار طلعت ساخته شده که شامل مجموعه نفیسی از صنایع دستی است. باید تاکید کنیم موزه فرهنگ مربوط به فرهنگ عامه و از آثار مربوط به دوران سلجوقی و عثمانی بوده و بسیاری از مسافران تور آنکارا، هر طور شده خود را به این محل می رسانند تا از آثار حاضر در آن بازدید نمایند.


5/ موزه نقاشی در آنکارا


موزه نقاشی و مجسمه سازی در نزدیکی موزه فرهنگ آنکارا ساخته شده است. این موزه، مجموعه ای از هنر ترکی بوده که آثاری از اواخر قرن 19 را به نمایش می گذارد.


6/ پارک جنگلی آتاتورک آنکارا


ترکیه به دلیل آب و هوای مرطوب، طبیعتی زیبا و هوای سالم، از جنگل های زیبا و بسیار متنوعی بر خوردار است. پارک جنگلی آتاتورک، از مهم ترین مراکز تفریحی در شهر آنکارا محسوب می شود و دارای باغ وحش، چایخانه، و مکان هایی برای پیک نیک است.


7/ شهربازی جذاب آنکارا


یکی از فوق العاده ترین جاذبه گردشگری این شهر، شهر بازی آنکارا بوده که از اسباب بازی های متنوع پر شده است. شهر بازی انکارا، 1217 اسباب بازی کوچک و بزرگ دارد. در این شهربازی بزرگ، ترن هوایی به طول 870 متر و ارتفاع 35 متری وجود دارد که یکی از هیجان انگیز ترین، ترن های جهان محسوب می شود.
همچنین وجود چرخ و فلکی که از بزرگ ترین چرخ و فلک های دنیا به حساب می آید، بر جاذبه های این شهر بازی افزوده است. از سوی دیگر مجسمه غول پیکر دایناسور با ارتفاع 70 متر در میانه شهربازی انکارا جا خوش کرده که به دلیل ارتفاع، نامش در کتاب گینس ثبت شده است.
این شهر بازی از پر بازدید ترین مکان های تفریحی شهر شهر آنکارا به شمار می آید. پس شک نکنید بازدید از آن برایتان بسیار مهیج و خاطره انگیز خواهد بود. به شما توصیه می کنیم اگر با تور آنکارا سفر کردید، بازدید از شهربازی انکارا را در برنامه های خود جای دهید.

تور آنکارا

آنچه باید در مورد آنکارا بدانید

  • در سال 2013بیشترین بازدید کنندگان برای تور آنکارا با عددی 37،795،000 از شهر بازدید کرده اند.
  • تماس های داخلی و هزینه تلفن در شهر آنکارا بسیارکم است.
  • روی رودخانه ساکاریا یکی از مکان های تاریخی آنکارا قرار دارد که در ارتفاع 492 فوتی از سطح دریا جای گرفته است. پیشنهاد می کنیم اگر با تور آنکارا سفر کردید، حتما از این قسمت هیجان انگیز هم دیدن کنید.
  • درسال 1073 برای اولین بار منطقه آنکارا،با نام آنورا شناخته شد و در سال 1930 این بخش کاملا به نام آنکارا تغییر یافت.
  • آمار جرم و جنایت در این شهرنسبت به شهرهای دیگر ترکیه خیلی کم است.


جشنوارها و تعطیلات رسمی تور آنکارا

نکته بسیار مهمی که جالب است قبل از رزرو تور آنکارا مورد توجه قرار دهید، تاریخ تعطیلات رسمی این شهر و جشنوارهای آن است. همچنین در زمان جشنواره ها، قیمت تور آنکارا به نسبت استانبول رقم مناسبی است. از همین رو پیشنهاد می کنیم هنگام جشنواره و تعطیلات رسمی راهی این شهر شوید و از جشنواره های موجود لذت ببرید.

پایان

متاسفانه ایرانی های کمتری با تور آنکارا سفر می کنند و توجهشان بیشتر بر روی شهرهای دیگر ترکیه است، اما باید بگوییم در این شهر علاوه بر جاذبه های گردشگردی جذاب، هتل و رستوران های متعددی برای خدمات رسانی به بازدیدکنندگان این شهر وجود دارد.
ضمنا این شهر از لحاظ جاذبه گردشگری و هزینه سفر، قابل مقایسه با شهر استانبول نیست. به شما توصیه می کنیم اگر به تور آنکارا سفر می کنید از جاذبه های گردشگردی این شهر استفاده نمایید.

دیدنی‌ها

هتل‌ها