آشنایی با ترن های هوایی آلپاین

آیا تا به حال شما سوار ترن ریلی شده اید؟ با ایلیاگشت همراه باشید تا با معروف ترین ترن هوایی آلپاین در جهان آشنا شوید. این تجربه وقتی هیجان انگیزتر می شود که مسیر حرکت تان از میان برف ها، تجربه ی اسکی بازی را نیز تداعی کند. رِوِل استاک (Revelstoke) طرح های مختلف ساخت ترن هوایی آلپاین را اعلام می کند. ما هم سریع ترین، طولانی ترین، مرتفع ترین و مهیج ترین تجربه ها در پیست های اسکی را معرفی می کنیم.

ورزش های برفی بسیار مفرح هستند. ترن ریلی و هوایی نیز بسیار مفرح هستند. اکنون این دو را کنار هم بگذارید. نتیجه چه خواهد بود؟ ترن هوایی آلپاین، احتمالا مفرح ترین فعالیتی است که می توانید در یک پیست اسکی تجربه کنید. تفاوت ترن هوایی آلپاین با سایر ترن هوایی های قدیمی در این است که به جای نیروی الکتریسیته، توسط نیروی گرانش زمین حرکت می کند. به علاوه اینکه می توانید به کمک ترمز، سرعت خود را کنترل کنید.

پیست اسکی رول استاک مکانی برای ترن هوایی آلپاین

پیست اسکی رول استاک در بریتیش کلمبیا، در کشور کانادا، به زودی مکانی برای ترن مختص به خودش خواهد شد. تابستان سال آینده زمان اعلام شده برای بازگشایی این ترن ۱.۴ کیلومتری است. انتظار می رود سرعت این ترن به ۴۲ کیلومتر بر ساعت برسد. این ترن توسط Brandauer Mountain در اتریش طراحی شده است. این ترن هوایی آلپاین روی سیستم مونوریل حرکت می کند و نزدیک به سطح زمین ساخته شده تا تجربه اسکی و یا دوچرخه سواری در کوهستان را شبیه سازی کند.

ترترن هوایی آلپاین کلاسبرگ

طولانی ترین ترن ریلی کوهستانی ایتالیا یعنی ترن آلپاین کلاسبرگ فلیتزر (Klausberg Flitzer) را به شما معرفی می کنیم. این ترن ۱.۸ کیلومتری می تواند با سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند. و برای افزودن بخش ویژه ای به تفریح تان می توانید یک بلیط سواری رایگان تلسکی نیز دریافت کنید.

ترن ریلی

ترن هوایی آلپاین هوچ‌-‌ایمست Hoch-Imstt

این پیست کوچک و دوست داشتنی در کوه های اتریش تصمیم گرفته به جای وسعت بخشیدن به مساحت خود، با ایجاد طولانی ترین ترن هوایی دنیا در یک پیست اسکی، نام خود را بر سر زبان ها بیاندازد. چرا با رویه جدیدی مایه مباهات نباشد؟ ترن فوق العاده ی ۳.۵ کیلومتری آن در ارتفاع ۱۵۰۰ متری آغاز می شود، درست قبل از اینکه مسیرش ۵۰۰ متر به صورت عمودی به پایین پیچ بخورد. مسیری که طی کردنش حدود ۹ دقیقه طول می کشد. پرداخت هزینه ی۶.۹۰ پوند برای بزرگسالان و ۴.۷۰ پوند برای کودکان نیز کاملا منطقی و به صرفه است.

معروف ترین سورتمه ترن های جهان

ترن هوایی آلپاین گلاشیر ۳۰۰۰

عنوان طولانی ترین ترن هوایی آلپاین مربوط به ترن هوچ‌-‌ایمست Hoch-Imst است، اما گلاسیر ۳۰۰۰ قصد ندارد این عنوان را تصاحب کند، در عوض عنوان مرتفع‌ترین ترن هوایی آلپاین را از آن خود کرده است. مسیر یک کیلومتری این ترن، قبل از چرخش و حرکت مواج گردشی تا رسیدن به سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت، در ارتفاع ۲.۹۷۰ متری آغاز می شود. هزینه هر بار سواری در این مسیر برای کودکان و بزرگسالان ۹ فرانک سوئیس است.

معروف ترین سورتمه ترن های جهان
کلمه‌های کلیدی: