برترین کوه های روسیه ویژه کوهنوردی

با اینکه بیشتر گردشگران، روسیه را با مسکو و سنت پترزبورگ می شناسند اما این کشور به جز این دو شهر، جذابیت های تماشایی دیگری هم دارد. چشم اندازهای طبیعی، روسیه را به کشوری با کشف نشدنی های بسیار و بهشتی برای کوهنوردان تبدیل کرده است. بسیاری از کوهنوردان کوه های روسیه را مقصدی عالی برای این ورزش مهیج می دانند. در این مقاله برترین کوه های روسیه ویژه کوهنوردی را بررسی می کنیم.

کوه وُتوُوارا | Vottvovaara

این کوه چندان کوه بلندی نیست اما جذابیت هایی دارد که کوهنوردان بسیاری را به خود می کشاند. مردمان سامی اینجا را کوه مقدسی می دانند چون پر از صخره های سنگی اسرار آمیز است،  صخره هایی که به نظر می آید توسط آدم ها به این شکل و شمایل درآمده اند اما دانشمندان مطمئنند که آن ها از ریشه و اساس طبیعی اند.

مردم سامی معتقدند که در هر کدام از این صخره ها ارواح زندگی می کردند و مراسم خاص خودشان را بر روی آن ها انجام می دادند. این کوه برای گروهی از مردم اهمیت خاصی دارد و الهام بخش هنرمندان زیادی برای انجام کارهای خارق العاده و خاصشان بوده است. بالا رفتن از این کوه نیاز چندانی به آمادگی بدنی و فیزیکی ندارد و از آنجایی که چشم اندازهای جذابی دارد واقعا می ارزد که زمانی را وقت بگذارید و از آن بالا بروید.

 وُتوُوارا

آتشفشان چینه‌ای کلیوچوسکایا | Klyuchevskaya Sopka

این کوه فعال ترین و بلندترین آتشفشان اوراسیاست و از سال ۲۰۰۰ تا به حال ۵ بار فوران کره است. این قله بخشی از آتشفشان های کامچاتکا است که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. با همه تعریف هایی که از این کوه کردیم حتما به این نتیجه رسیده اید که بالا رفتن از آن می تواند تجربه ای نفسگیر و منحصربفرد باشد که حسابی سفری مفاوت را برایتان بسازد.

کوه بلوخا | Belukha

این کوه بلندترین قله کوه های آلتای و در واقع کل سیبری است، آسان ترین کوه برای کوهنوردی نیست اما اگر تجربه چندانی هم برای کوهنوردی نداشته باشید  باز هم می توانید برای بالا رفتن از آن به یکی از تورهای کوهنوردی ملحق شوید. اگر مهارت زیادی برای بالا رفتن از قله های مشکل ندارید می توانید سوار اسب شوید و خودتان را به دامنه کوه برساید، در طبیعت بکر کمپ بزنید و شب های پرستاره سیبری را تجربه کنید.

کوه بلوخا

کوه البروس | Elbrus

کوه البروس با ارتفاع ۵۶۴۲ متر بلندترین قله روسیه است پس اگر همیشه به دنبال صعود به بالاترین ارتفاعات بوده اید این قله می تواند حسابی شما را راضی کند. قسمت هیجان انگیز این کوه این است که از کوه های روسیه و آتشفشانی است و همین می تواند جذابیت های صعود به آن را دوچندان کند. به غیر از ویژگی های ظاهری، کوه البروس مسیرهای کوهنودی آسانی دارد که صعود به آن را راحت تر از هر کوه دیگری می کند!

خبر خوب این است که می توانید سوار تله کابین شوید و تا ارتفاع ۳۷۰۰ متری بالا بروید و در آنجا یک شب هیجان انگیز را در مهمانخانه کوهستانی سپری کنید. صبح روز بعد به صورت گروهی به ارتفاع ۴۱۰۰ متری می روید و تازه از آنجا کوهنوردی واقعیان شروع می شود. از این قسمت ۱۳ ساعت کوهنوردی را پیش رو دارید و در طول مسیر، کوهنوردان حرفه ای کوه های آلپ را می بینید که در تمام روزهای سال از مسیرهای کوهنوردی این کوه در حال گذر هستند. این در حالی است که آماتورها و کسانی که چندان حرفه ای نیستند معمولا ماه های تابستان  را  برای بالا رفتن از این کوه انتخاب می کنند. 

کوه البروس

کوه فیشت | Fisht

فیشت از کوه های سرزمین کراسنودار در جنوبی ترین بخش روسیه و نزدیک مرزهای گرجستان است. به عقیده مردم، با افسانه هایی که بر روی این کوه اتفاق افتاده کوه به دو بخش فیشت و اوتشن تقسیم شده بالا رفتن از فیشت آسان تر اما طولانی تر است و با ۵ تا ۷ ساعت پیاده روی در میان دامنه های کوه شروع می شود. بعد از اینکه یک شب را در مهمانخانه کوهستانی گذراندید کوهنودی واقعی شروع می شود. شب های پرستاره قفقاز بالا رفتن از این کوه را یکی از خاطره انگیزترین کوهنوردی های عمرتان می کند.

ماناراگا | Manaraga

ماناراگا یکی از زیباترین کوه های رشته کوه های اورال است این کوه درست در زیر مدار قطبی شمال قرار دارد و آب و هوای آن در تمام مدت سال متغیر است. بی تعارف بگوییم بالا رفتن از این کوه سخت است پس اگر برای اولین بار است که قصد کوهنوردی داید اصلا روی این کوه به عنوان تجربه اول حساب نکنید! این کوه با اینکه ظاهر خاص و زیبایی دارد اما در آن خبری از مهمانخانه و دیگر امکانات توریستی نیست و برای استراحت در آن فقط می توانید کمپ بزنید. در این کوه طبیعت بکر، چشم اندازهای خیره کننده و کوهنوردی چالش برانگیز انتظارتان را می کشد.

ماناراگا

کوه زوب داراکونا | Zub Drakona

معنی این کوه به زبان روسی یعنی دندان اژدها. این کوه نیاز به کوهنوردی ای چند روزه و گذراندن یک شب در میان کوهستان ندارد. با اینکه قله کوه در کنار دره ای عمیق قرار دارد اما نزدیک شدن به آن کاملا امن است. اگر می خواهید یک کوهنوردی یک روزه داشته باشید این کوه مقصدی عالی است و درعین حال می توانید در آن سلفی های جذاب بیندازید و لحظات به یاد ماندنی بودن در میان یکی از کوه های روسیه را برای همیشه ماندگار کنید.

کوه های روسیه
کلمه‌های کلیدی: