با تله کابین آرگو، شهر باتومی زیر پای شماست

بیایید با تله کابین آرگو در باتومی Argo Cable Car کمی بیشتر آشنا شویم تا در سفر به باتومی از آن بازدید کنید. شهر باتومی در کشور گرجستان بعد از تفلیس توریستی ترین شهر این کشور به شمار می رود. با توجه به این که راه هوایی برای دسترسی به این شهر وجود ندارد اما گردشگران برای این که بتوانند از این شهر زیبا دیدن کنند از تفلیس به طور زمینی وارد این شهر خوش آب و هوا و ساحلی می شوند. به محض اینکه وارد این شهر می شوید طبیعت جذاب و تفریحات هیجان انگیزی که در آن وجود دارد شما به سمت خود جذب می کند.

تله کابین آرگو

تله کابین آرگو محبوب ترین جاذبه شهر باتومی

همانطور که گفتیم در این مطلب می خواهیم درباره تکه کابین آرگو در شهر باتومی صحبت کنیم. این تله کابین یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در شهر باتومی در کشور گرجستان است و با استفاده از آن می توانید از فوق العاده ترین منظره های دیدنی که در این شهر وجود دارد، دیدن فرمایید. این تله کابین در ارتفاعی حدود ۲۵۰ متری از سطح زمین قرار گرفته است و در ارتفاعات بالا لحظات خوشی را برای شما به ارمغان می آورد.

تله کابین آرگو در بندر باتومی قرار دارد و یکی از محبوب جاذبه هایی است که در شهر ساحلی باتومی وجود دارد. لازم است بدانید که در این مجموعه تفریحی علاوه بر سفری کوتاه و هوایی، امکانات رفاهی دیگری که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد، نیز در اختیار شما گذاشته می شود. از همین رو شما پس از خرید بلیت، بنابر اینکه در فصل شلوغ از سال به آن رفته باشید یا خلوت بالاخر نوبت شما خواهد رسید و باید توجه باشید که حتما دوربینتان برای ثبت زیباترین تصاویر از طبیعت و جاذبه هایی که قرار در طول سفر هوایی خود بر فراز شهر باتومی مشاهده کنید بپردازید.

تله کابین آرگو

تاریخچه مجموعه تفریحی تله کابین آرگو

جالب است بدانید که ایده ساخت چنین مجموعه تفریحی که باعث جذب توریست به این شهر می شود در سال ۲۰۰۸ مطرح شد و کلید ساخت آن در سال ۲۰۱۰ زدند. ساخت این مجموعه جذاب و خوش آیند پس از گذشت حدود ۳ سال ادامه داشت و سرانجام در سال ۲۰۱۳ ساخت آن به پایان رسید و درهایش به روی عموم مردم باز شد.

جالب است بدانید که طراحی و ساخت این مجموعه توسط یک کمپانی معروف به RTKL انجام شده است، برای طراحی و معماری ساختمان تله کابین آرگو از عناصری تاریخی و بومی بهره گرفته شده و در آن نمادی از کشتی آرگو نیز دیده می شود. خوب است بدانید آرگو کشتی افسانه ای در داستان های یونانی است که ساخته دست آتنا، ایزدبانوی خرد و جنگ بود. گویند آرگو نخستین کشتی بود که پهنه دریاها را درنوردید و سفری دریایی را آغاز کرد.

تله کابین آرگو

امکانات تله کابین آرگو

محلی که برای تله کابین آرگو در نظر گرفته بودند کوه آنوریا بود و ترتیبی داده شد تا این تله کابین افراد را تا ارتفاع ۲۵۰ متر بالاتر از سطح دریا جا به جا کند. هنگامی که سوار کابین های آرگو می شوید، ۱۵ دقیقه در میان زمین و هوا هستید و مسافتی برابر با ۲,۵۸۶ متر جا به جا می شوید. بد نیست بدانید آرگو ۲۰ کابین ۸ نفره را در خود جای داده و دائما این کابین ها در حال حرکت هستند، تله کابین آرگو قابلیت این را دارد که در طول یک ساعت ۵۰۰ مسافر و گردشگر را جابه جا کند.

تله کابین آرگو شامل انواع رستورانها ، کافه ها ، فروشگاهها و … می باشد که جهت استراحت و غذا خوردن می توانید به این اماکن بروید و از هوای تمیز این مجموعه بهره مند شوید. تراس لژ سلطنتی قسمت اصلی ساختمان مجموعه را تشکیل میدهد که منظره زیبایی از شهر و تپه های اطراف آن را به معرض نمایش می گذارد، در این قسمت می توانید از دوربین دوچشمی که در آنجا وجود دارد استفاده کنید و با فراغ بال به دوردست های شهر خیره شوید.

تله کابین آرگو عمده ترین راه ارتباطی مجموعه با شهر است که بازدیدکنندگان جهت بازگشت به باتومی و در عین حال لذت بردن از مناظر پانورامیک شهر در طول مسیر از آن استفاده می نمایند . حالا که در یکی از بهترین لوکیشن های شهر باتومی قرار دارید، عکاسی را فراموش نکنید. برای این منظور سعی کنید که برنامه رفتن به این مجموعه را در ساعات نزدیک به غروب خورشید تنظیم نمایید تا منظره بی نظیر غروب خورشید را از دست ندهید.

تله کابین آرگو

نحوه دسترسی به تله کابین آرگو

برای دسترسی به تله کابین آرگو می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی که در شهر باتومی وجود دارد نظیر مینی بوس و تاکسی استفاده کنید. همچنین اگر از شهر تفلیس با قطار می خواهید به باتومی بروید سعی کنید در همان زمان که پیاده می شوید به بازدید از این مجموعه تفریحی هم بروید زیرا فاصله کمی با ایستگاه قطار دارد.

هزینه ورود به تله کابین آرگو

بزرگسالان : ۱۵ لاری گرجستان

کودکان ۵ تا ۱۲ سا : ۵ لاری گرجستان

کودکان زیر ۵ سال : رایگان

ساعت کاری مجموعه تفریحی تله کابین آرگو : ۱۲:۰۰ تا ۱۸:۰۰

آدرس: Gogebashvili St, Batumi Port, Batumi, Georgia

تله کابین آرگو

منبع : argocablecar.ge

کلمه‌های کلیدی: