درباره هواپیمایی ایر آستانا

درباره هواپیمایی ایر آستانا

ایر آستانا، Air Astana شرکت هواپیمایی حامل پرچم قزاقستان است، که در سال ۲۰۰۱ با مشارکت شرکت بریتانیایی بی‌ای‌ئی سیستمز و صندوق ذخیره ارزی دولت قزاقستان، سرموک کازینه تأسیس شد.

ایر آستانا شرکت هواپیمای اصلی و حامل پرچم جمهوری قزاقستان است که پایگاه آن در شهر آلماتی قرار دارد. این ایرلاین از قطب اصلی خود، فرودگاه بین المللی آلماتی و از قطب دوم خود فرودگاه بین المللی آستانه  به سمت ۶۴ مسیر، پروازهای داخلی و بین المللی دارد.

ایر آستانا

درباره  ایر آستانا

ایر ایرلاین قزاقزستانی در سال 2001 تاسیس و اولین پرواز خود را در سال ساله 2002 انجام دارد. میتوان گفت هواپیماهای این ایرلاین تقریبا نو هستند. 

ایر آستانا

ایر آستانا ۳۱ هواپیمای اروپایی دارد که متوسط عمر آن ها ۷٫۵ سال است، هواپیماهای زیادی در دست سفارش دارد و تعداد آن ها در سال ۲۰۲۰ به ۴۳ عدد می رسد. در این شرکت بیش از ۴۷۰۰ کارمند به مسافران خدمت رسانی می کنند که اکثر آن ها قزاقی هستند. از سال ۲۰۰۵ مدیریت این مجموعه را پیت فوستر بر عهده گرفت که بیش از ۳۰ سال تجربه مدیریت دارد. مرکز حمل و نقل هوایی آسیا اقیانوسیه در سال ۲۰۱۲ عملکرد ایرآستانه را در دهه اول فعالیت خود نسبت به ایرلاین های دیگر بهتر ارزیابی کرد.

ایر آستانا

مقاصد پروازی ایرآستانا

۶۴ مسیر ایراستانه شامل شهرهای مهم قزاقستان، شهرهای نزدیکی آسیای میانه و شهرهای روسیه می باشد. از ۳۰ ژوئن ۲۰۱۶ این ایرلاین پروازهای بدون توقف خود را از آلماتی به سمت تهران هم آغاز کرده  است.

ایر آستانا

افتخارات و جوایز ایرآستانا

  • بر اساس رنکینگ سای اسکای ترانس این ایرلاین از سال ۲۰۱۰ تاکنون ۴ ستاره است.
  • در سال های ۲۰۱۲، ۲۰۱۳، ۲۰۱۴، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ به عنوان بهترین ایرلاین آسیای میانه و هند انتخاب شده است.
  • در سال های ۲۰۱۲، ۲۰۱۳، ۲۰۱۴، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ عنوان بهترین سرویس رسانی کارکنان آسیای میانه و هند را از آن خود کرد.

ایر آستانا

اطلاعات شرکت هواپیمایی ایر آستانا

نام شرکت هواپیمایی ایر آستانا: Air Astana

کد یاتا: KC

کد ایکائو: KZR

وب سایت رسمی شرکت هواپیمایی ایر آستاناwww. airastana.com

کلاس های پروازی ایرآستانا : در دو نوع بیزنس کلاس و اکونومی کلاس می باشد.

ایر آستانا

این ایرلاین در سال ۲۰۰۶ ۱٫۵ میلیون، در سال ۲۰۰۷  ۲٫۱  میلیون، در سال ۲۰۰۸  ۲٫۳ میلیون، در سال ۲۰۰۹  ۲٫۲ میلیون، در سال  ۲۰۱۰  ۲٫۶ میلیون، در سال ۲۰۱۱  ۳ میلیون، در سال ۲۰۱۲  ۳٫۳ میلیون، در سال  ۲۰۱۳  ۳٫۷ میلیون، در سال ۲۰۱۴    ۳٫۸  میلیون و در سال ۲۰۱۵  ۳٫۹ میلیون نفر را جابجا کرده است.

منبعen.wikipedia.org

کلمه‌های کلیدی: