8 مقصد گردشگری برای مسافر تنها

شما تنها هستید، همسفری ندارید و دوست دارید به سفر بروید. مسافر تنها شرایط خاصی دارد. نمیشود تنهایی به سفرهای گروهی رفت، بعضی ها اذیت میشوند. امروز ما مصاحبه ای داشتیم با ادوین روئر مسافر تنها که به تنهایی سفر رفتن را از کودکی آموخته و امروزه به تنهایی به سفرهای دور و دراز می رود. به صحبت های این گردشگر حرفه ای گوش میکنیم.

مسافر تنها

برای سفر انفرادی، من تمایل به سفرهایی دارم که خودم بسازم. یعنی کاوش و جستجو در چند شهر ساحلی، پیاده روی و دویدن در شهرهای کمتر مورد بازدید قرار گرفته، و یا اینکه به طور غیر معمول بر سر دوراهی شهری قرار میگیرمولی به یکباره میروم به سمتی دیگر، به شهری که اصلا نمیدانم کجاست.

مسافر تنها

بعضی مواقع هم افرادی را میبینم که مثل خودم هستند. با هم صحبت میکنیم و تبادل نظر می کنیم. نتایح این صحبت ها و این مقاصدی است که قصد معرفی آن را دارم. در این گزارش سعی شده تا مقاصدی معرفی گردد که امنیت بالایی دارد برای سفرهای تنهایی.

استرالیا

اولین کشوری که از دید من از امنیتن بالایی برخوردار است استرالیا است. یکی از بهترین سفرهای من در اینجا بود. استرالیا کشوری جزیره ای است که در هیچ مرز خاکی ندارد و اطراف آن در شمال به چند دریا و خلیج، در غرب با اقیانوس هند، در جنوب با اقیانوس منجمد جنوبی و در شرق با اقیانوس آرام محدود می شود. استرالیا با حدود 6.7 میلیون کیلومتر مربع کوچکترین قاره دنیا یعنی اقیانوسیه را شکل داده است. این جزیره از نظر زمین شناسی قدیمی ترین خشکی جهان محسوب می شود. در شرق آن کوهستان و غرب آن فلات غربی استرالیا قرار دارد. محیط زیست این کشور نیز بسیار متنوع و جالب توجه است و این کشور با داشتن ۷۵۵ گونه گیاهی و جانوری متنوع‌ترین کشور در دنیا از لحاظ زیست‌بوم است.

مسافر تنها

اکوادور

دومین سفر من به اکوادور بود. خاطراتی ماندگار و شیرین از این کشور برای من به یادگار مانده است . اکوادور یکی از کشورهای آمریکای جنوبی که در شمال غربی این قاره واقع شده است. پایتخت آن کیتو و بزرگترین شهرش گوایاکیول است. این کشور در شرق و جنوب با پرو، در شمال با  کلمبیا و در غرب با جزایر گالاپاگوس همسایه است. این کشور یکی از جذاب ترین کشورهای امریکای جنوبی است که دارای مجموعه ای از فرهنگ های بومی، معماری غنی و جاذبه های طبیعی بی نظیر است به طوری اگر شما به این کشور سفر کنید تجربه متفاوتی را در سفر رقم خواهید زد.

مسافر تنها

تایلند

اگر به تنهایی میخواهید سفر کنید تایلند هم برای شما مناسب است . تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام، کشوری در شبه‌ جزیره هند و چین واقع در جنوب شرقی آسیاست. این کشور از شمال با برمه و لائوس، از شرق با لائوس و کامبوج، از جنوب با مالزی و خلیج تایلند، و از غرب با برمه و دریای آندامان همسایه‌ است. زبان رسمی کشور تایلندی، پایتخت و همچنین پر جمعیت‌ترین شهر آن بانکوک و مذهب حدود ۹۵ درصد مردم بودایی است. واژه «تای» در زبان تایلندی علاوه بر نام قوم تای، که اکثریت مردم کشور را تشکیل می‌دهند، به معنی «لبخند» نیز هست. این کشور با مساحت حدود ۵۱۳ هزار کیلومتر حدود ۶۴ میلیون نفر را در خود جای داده‌است.

مسافر تنها

لائوس

لائوس را باید ببینید تا متوجه بهشت روی زمین شوید. این کشور فوق العاده زیباست . لائوس به پایتختی شهر وین‌تیان، یکی از زیباترین کشورهای جنوب شرقی آسیا که نوع حکومت آن جمهوری سوسیالیستی تک حزبی است. این کشور با طبیعت افسانه‌ای و رویایی‌ای که دارد، بیشتر شبیه تکه‌ای از بهشت روی زمین است که باید آن‌را از نزدیک دید، تا لمس کامل این واقعیت میسر شود. تاریخ و پیشینه بسیار غنی و طولانی به همراه طبیعت اعجاب‌انگیز این سرزمین، آن‌را در شمار محبوب‌ترین و ایده‌آل‌ترین کشورهای توریستی جنوب شرقی آسیا قرار داده است.

ترکیه

یکی از بهترین ، امن ترین، زیباترین و جذاب ترین کشورهایی است که من به آنها سفر نمودم. اگر میخواهید اصلا احساس غربت و تنهایی به شما دست ندهد حتما تنهایی به ترکیه بروید. جمهوری ترکیه کشوری با اکثریت مسلمان است که با ایران، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و گرجستان و همینطور عراق و سوریه همسایه است. این کشور از شمال با دریای سیاه، و از جنوب‌غربی با دریای مدیترانه مرز آبی دارد. ترکیه کشوری اوراسیایی محسوب می شود، بدین معنی که بخش بزرگ کشور یعنی آناتولی در قاره آسیا و خاورمیانه واقع شده است و بخش کوچکی نیز به نام تراکیه در منطقهٔ بالکان در قاره اروپا قرار دارد.

مسافر تنها

سریلانکا

سری لانکا به چای آن معوف است ولی هم اکنون میخواهم بگویم به امنیت هم معروف است. سریلانکا بسیار امن و ایمن است. سریلانکا یا جمهوری سریلانکا، کشوری جزیره ای است که در جنوب آسیا، اقیانوس هند و جنوب کشور هند واقع شده است. اسم این کشور پیش از سال ۱۹۷۲ سیلان می‌گفتند. این کشور از قرن 19 تحت سلطه بریتانیا بوده است.

مسافر تنها

اندونزی

اندونزی هم برای من بسیار زیبا بود، جاکارتا که پایتخت آن است همیشه شلوغ ولی با امنیت کامل است. مطمئن باشید.  کشور اندونزی که نام رسمی‌اش جمهوری اندونزی است، در آسیای جنوب شرقی و اقیانوسیه قرار دارد. اندونزی یک مجمع‌الجزایر متشکل از ۱۷٬۵۰۸ جزیره و ۳۳ استان است که شهر جاکارتا پایتخت آن است. اندونزی چهارمین کشور پرجمعیت دنیا با بیش از ۲۶۰ میلیون نفر جمعیت است. این کشور جنگل‌های بسیار گسترده‌ای دارد و از نظر تنوع زیستی رتبه دوم در جهان را به خود اختصاص داده است. گرچه این کشور از نظر منابع طبیعی بسیار غنی است اما  بخش بزرگی از مردم هنوز در فقر به‌سر می‌برند. جالب است بدانید اندونزی بزرگترین قدرت اقتصادی جنوب شرقی آسیا است.

مسافر تنها

کاستاریکا

در آخر به شما می گویم که حتما به کاستاریکا بروید، پشیمان نخواهید شد. چه تنهایی و چه دسته جمعی حتما به کاستاریکا بروید. جمهوری کاستاریکا به پایتختی شهر سان خوزه، کشوری در امریکای مرکزی تحت حکومت اسپانیا  است که تا سال 1821 بخشی از کشور گواتمالا شناخته می‌شد. پس از آن از سال 1823 تا 1838 به عنوان بخشی از فدراسیون امریکای مرکزی معرفی شد اما کشوری منزوی و ساکت بود. بعدها این کشور در اثر رونق مزارع کوچک خود، شروع به جذب اروپاییان نمود و دموکراسی با ثباتی را در منطقه ایجاد کرد. در سال 1948 ارتش آن پس از یک جنگ داخلی کوتاه منحل شد و از آن زمان تا کنون نقش برقرار کننده آشتی را در منطقه امریکای مرکزی ایفا می‌کند.

منبع : www.travelandleisure.com

کلمه‌های کلیدی: