8 چیزی که نباید در هواپیما بپوشید

قوانین سفر با هواپیما با آنچه در روی زمین هست بسیار متفاوت است. هنگامی که شما ساعت ها در یک لوله فلزی پرواز می کنید که کیلومترها با زمین فاصله دارد و با سرعتی حدود 350 کیلومتر در ساعت در حرکت هستید، باید راحت و سبک باشید. لباس های مهمانی را که بسیار آزاردهنده و سخت هست را نپوشید، به خودتان راحتی را هدیه دهید. دراین گزار شما قصد داریم به 8 مورد اشاره کنیم تا شما در سفرهای هوایی خود راحت تر باشید.

کفش ناراحت کننده نپوشید

کفش تنگ و نوک باریک برای همه ما آزاردهنده هستند ولی رای مهمانی مناسسب است. آما آیا شما آمدید مهمانی یا سفر با هواپیما ؟ پس از پوشیدن کفش های پاشنه بلند، نوک تیز و تنگ خودداری کنید. بگذارید پایتان آرامش داشته باشد.

کفش های پیچیده نپوشید

می گویند پای انسان قلب دوم می باشد، پس برای همین ما 2 مورد را به کفش اختصاص دادیم. کفش هایی هستند که بسیار عجیب و غریب و پیچیده می باشند. هرگز از آنها برای مسافرت مخصوصا هوایی استفاده نکنید. کفش های سفر باید راحت پوشیده شود و راحت در آید.

لباس های پارچه ای ترجیحا نخی بپوشید

برای انتخاب پیراهن خود کمی وقت بگذارید، لباسی راحت و گشاد و البته نخی بپوشید تا جریان هوا به آرامی بین تار و پود لباس در حرکت باشد. باید بدن شما هم تنفس کند و مخصوصا در فشار هوای آسمان نیاز ضروری است.

لباس های پیچیده نپوشید

توالتهای هواپیما کوچک هستند، به اندازه یک گنجه کوچک است و به اندازه یک آپارتمان بسیار بزرگ منهتن نیست. پس بهتر است لباسی بپوشید که در توالت کابین شما را اذیت نکند. شما وقتی داخل کابین راه میروید قرار نیست به مثال سالن مد باشد. به خاطر اینکه شما مانکن نیستید، مسافر هواپیما هستید و قرار است ساعتها در آن جای تنگ بنشینید.

لنزهای تماسی به چشم نزنید

طبق گفته نشریه Frommer، هوا در کابین هواپیما بسیار خشک است (معمولا 10 تا 20 درصد رطوبت، گاهی اوقات کمتر از 1 درصد، در مقایسه با رطوبت 20- 25 درصد در صحرا) اگر چشم شما در داخل کابین خشک شود، ممکن است دیگر قادر به دیدن نباشید، بنابراین از آنها اجتناب کنید و یا یک عینک برای خود در نظر بگیرید.

زیاد عطر نزنید

ممکن است شمکا از بوی عطر خود لذت ببرید ولی مسافر کناری شما به آن عطر آلرژی داشته باشد و حالش در هوا بد شود. به جهت اینکه فضا بسته است و فشار هم زیاد است تنفس برای همه سخت میشود. پس بهتر است عطری ملایم و بسیار رقیق بزنید.

لباس گرم و زیاد نپوشید

در هواپیما هم مانند سایر وسایل نقلیه در فصول مختلف وسایل سرمایشی و گرمایشی مناسب را روشن می کنند. پس اگر هوای بیرون سرد است دلیل نمیشود که شما چندین لایه لباس گرم و یک کاپشن بپوشید. در هواپیما بعد از تعادل هوا سیستم گرمایشی را روشن میکنند و شما بسیار داغ میشوید.

لباس هایی با شعارهای نامناسب نپوشید

گاهی اوقات شما لباس هایی دارید که روی آن شعار نوشته است. شعارهای سیاسی ، نژاد پرستانه، فحش، توهین و … از این دست لباس ها هرگز در هواپیما نپوشید.

 

منبع : www.smartertravel.com

 

کلمه‌های کلیدی: