8 کاری که نباید در هند انجام دهید!

لطفا دقت کنید این کارها را نباید در هند انجام دهید. انجام هرکدام از این 15 مورد امکان دارد به قیمت جانتان تمام شود.

هندوستان به خاطر فرهنگ غنی و متنوع و طبیعت زیبا به یکی از مقاصد گردشگری روز دنیا تبدیل شده است. در هند طیف بسیار متنوعی از ادیان و فرهنگ ها وجود دارد و مردم هند هم بسیار در این مورد پذیرا هستند. با این حال، هند هم مثل هر کشور دیگر عرف و سنت هایی دارد که بی احترامی به آن ها جایز نیست.

در ادامه به این 15 کار خطرناک در هند می پردازیم.

در هند به کریکت توهین نکنید

در هند ورزش کریکت به قدری عزیز و قابل احترام است که توهین به کریکت بسیار خطرناک است. کریکت یادگار دوران استعمار انگلیس در این کشور است و هندی ها با علاقه و تعصب خاصی پیگیر این ورزش هستند. مسابقات کریکت در هند بسیار پرشور برگزار می شود و خیلی از ردم این ورزش را در قلب خود دارند.

هرگز در هندوستان با کفش وارد منازل نشوید

یادتان باشد یکی از رسم و رسوم مهم هندی این است که هنگام وارد شدن به مکان های مقدس کفش هایشان را به نشانه احترام درمی آورند. به همین دلیل با کفش واردن شدن در این مکان ها از جمله کارهای ممنوع در هند است و لازم است توریست ها هم این رسم را رعایت کنند. همچنین وقتی یک فرد هندی شما را به منزلش دعوت می کند باید قبل از وارد شدن به خانه کفش هایتان را دربیاورید چون آنها خانه را هم مقدس می دانند.

در جامعه در مورد سیاست و مذهب صحبت نکنید

شاید برای شما جالب باشد که چرا هند با این طیف از مذاهب و عقاید در کمال صلح و دوستی در کنار یکدیگر زندگی می کنند. یکی از دلایلی که هندی ها به چنین آرامشی در جامعه رسیده اند این است که در مورد مذهب و سیاست در محافل عمومی بحث و مجادله نمی کنند.

در هندوستان لباس های نامناسب نپوشید

در هندوستان بهتر است لباس پوشیده تن کنید. هندی ها عرف خاصی برای لباس پوشیدن دارند و به ویژه زن ها لباس های در محافل عمومی لباس های پوشیده به تن می کنند. هندوستان کشور پهناوری است و اگرچه از نظر مذهبی حجاب در این کشور وجود ندارد اما بهتر است در سفر به هند لباس های پوشیده تری به تن بکنید.

با انگشت به کسی اشاره نکنید خطرناک است

یکی دیگر از کارهای ممنوع در هند اشاره کردن با انگشت است چون در هندوستان این کار بی ادبی و بی احترامی محسوب می شود.

انتظار دقیق بودن وقت از هندوی ها نداشته باشید

مثلا فکر کنید در هندوستان فردی هندی ساعت 12 بعدازظهر قرار گذاشته اید، اگر طرف هندی ساعت 2 آمد اصلا ناراحت نشوید. بنابراین بهتر است زیاد حرص و جوش نخورید و آماده تاخیر باشید. آنجا هم ترافیک و کارهای فورس ماژور به وفور وجود دارد.

برای گاوها در هند احترام ویژه ای قائل باشید

گاو در هند حیوان مقدسی است و هندی ها به هیچ وجه گوشت این حیوان را نمی خورند. در واقع، بخش اعظمی از تغذیه هندی ها را گیاهان تشکیل می دهند و هندی ها بیشتر گیاهخوار هستند. حتی در برخی مناطق هند کشتن گاو و مصرف گوشت آن غیرقانونی محسوب می شود. البته هندی ها در برخورد با توریست ها سخت گیری کمتری دارند و ممکن است در شهرهای بزرگ بتوانید این غذا را پیدا کنید.

منبع :https://theculturetrip.com

کلمه‌های کلیدی: