شغل های عجیب و غریب در جهان

همیشه با سفر به نقاط مختلف دنیا با پدیده های جغرافیای غیر عادی و یا بناهای باستانی و تاریخی عجیب روبرو می شویم، اما موردی که شاید کمتر به ذهنتان برسد این است که در یکی از سفرهایتان با فردی روبرو شده و در حالیکه با او گفت و گو می کنید، متوجه شغل عجیب او شوید. شغل های عجیب جهان آن هایی هستند که شاید در ابتدا خنده دار به نظر برسند، اما در دنیای واقعی خیلی هم کاربردی هستند. با گزارش امروز ایلیاگشت همراه باشید تا شما را با شغل های عجیب جهان آشنا سازیم. باور کنید برای ما هم عجیب و غریب است.

بو کُن دستمال کاغذی-Paper Towel Sniffer

احتمالا تا به حال متوجه شده اید که دستمال کاغذی ها یا هیچ بویی ندارند یا بوی بسیار اندکی از آن ها حس می شود. این موضع تصادفی نیست و شخصی که این شغل را دارد، زحمت این کار را کشیده است. آن ها در کارخانه ها دستمال نمونه را بو می کنند و در صورتی که هیچ بویی ندهد اجازه تولید آن را می دهند. البته خیلی هیجان زده نشوید. می توان گفت که پیدا کردن شغلی به عنوان یک جراح راحت تر از به دست آوردن این شغل است، زیرا این شخص مراحل زیادی را برای اینکه یک بو کن دستمال کاغذی شود، طی می کند.

8 شغل عجیب و غریب در جهان

هل دهنده مسافران به قطار-Train Pushers

شاید شما این افراد را در ویدیوهایی که در فضای مجازی پخش می شود دیده باشید. این شغل نیز در ژاپن مرسوم و به این صورت است که در ساعات پرتردد مترو و قطارها، زمانی که ازدحام مردم مانع از بستن در می شود، این شخص افراد را به درون قطار هل می دهد تا درها بسته شوند. معمولا افرادی که این شغل را دارند، به صورت پاره وقت کار می کنند و از بین دانشجویان یا کارمندان دیگر ایستگاه ها انتخاب می شوند.

غواص توپ گلف-Golf Ball Diver

اگر غواصی را دوست دارید و همزمان دوست دارید که همیشه در فضای باز و خارج از فضای داخلی شرکت ها باشید، می خواهیم یکی از شغل های عجیب جهان را به شما معرفی کنیم که احتمالا بسیار برایتان جالب خواهد بود: غواصی برای توپ های گلف. افرادی که نام این شغل را یدک می کشند، مسئول جمع آوری توپ هایی هستند که گلف بازان به اشتباه به حوضچه ها و دریاچه ها انداخته اند. به نظر ساده و هیجان انگیز است! اما در حقیقت از آنجایی که بسیاری از حوضچه ها به خوبی نگهداری نمی شوند، شما در این حوضچه ها جلبک، گل و لای و حتی مارهای زیادی خواهید دید.

8 شغل عجیب و غریب در جهان

امتحان کننده سرسره های آبی-Water Slide Tester

چند روزی از سفر خانوادگی شما می گذرد و کودک شما می خواهد که او را به جای این همه جاذبه های تاریخی، یک جای هیجان انگیزتر ببرید. شاید یکی از مکان هایی که به ذهنتان برسد، پارک های آبی است اما نگران این هستید که مبادا سرسره ها برای کودکتان خطرناک باشد؛ پس به سراغ یکی دیگر از شغل های عجیب جهان می رویم که آن، امتحان کننده سرسره های آبی است. این شخص همانطور که از نام شغل پیداست، مسئول این است که چندین بار از یک سرسره آبی به پایی بیاید تا از امن بودن آن اطمینان یابد.

8 شغل عجیب و غریب در جهان

شخصی که در صف می ایستد-Line Stander

اگر از صف های طولانی خوشتان نمی آید، راه حلی ساده برای شما داریم و آن هم استخدام شخصی است که شغلش ایستادن در صف نام دارد. این شخص با دریافت مبلغی توافقی از سوی شما، تا زمانی که نوبتتان بشود، مسئول به جای شما در صف ایستادن است. گاهی برای خرید یک محصولی که تازه به بیرون داده شده مجبورید که بیش از ۱۸ ساعت در صف بایستید، پس می توان گفت که این شغل بسیار کاربردی و یکی از شغل های عجیب جهان است.

8 شغل عجیب و غریب در جهان

عذرخواهی کننده حرفه ای-Professional Apologiser

برای برخی از مردم، عذرخواهی کردن کار ساده ای نیست، اما برای افرادی دیگر گفتن ببخشید کاری بی ضرر و بسیار آسان است. اگر شما جزو گروه دوم قرار می گیرد، می توانید یکی از شغل های عجیب جهان را انتخاب کرده و به کار مشغول شوید: عذرخواهی کننده حرفه ای. شرکت Shazaiya Aiga Pro Agency در ژاپن وجود دارد که از طرف فردی که می خواهد معذرت خواهی کند یک عذرخواهی حرفه ای به شخص دیگر می فرستد. معذرت خواهی که پای تلفن انجام یا با ایمیل فرستاده شود حدودا ۹۵ دلار و اگر شخصی بخواهد که عذرخواهی کننده حرفه ای رو در رو عذرخواهی را انجام دهد حدودا ۲۲۵ دلار باید بپردازد.

8 شغل عجیب و غریب در جهان

تخت گرم‌کن هتل-Hotel warmer beds

بعضی از هتل ها افرادی را استخدام می‌کنند که با پوشیدن لباس خواب بهداشتی مخصوص زیر پتو بروند و نقش کیسۀ آب گرم انسانی را ایفا کنند، تا تخت پیش از رسیدن مسافران هتل گرم باشد.

8 شغل عجیب و غریب در جهان

جابجا کننده حرفه ای کوه یخ-Professional Iceberg Mover

شاید باورتان نشود اما یکی از شاخه های علم زمین، یخ شناسی است که به مطالعه یخچال های طبیعی می پردازد و دانش های زیادی در زمینه های ژئوفیزیک، زمین شناسی، جغرافیای فیزیکی، ژئومورفولوژی، هواشناسی، هیدرولوژی، زیست شناسی و محیط زیست دارد. افرادی که این رشته را خوانده اند، متخصص این هستند که کوه های یخی موجود در راه های تردد را جابجا کنند.

8 شغل عجیب و غریب در جهان
کلمه‌های کلیدی: