8 شهر کوچک ایتالیا که قبل از مرگ باید ببینید

ایتالیا کشوری توسعه‌یافته‌ در جنوب قاره اروپا است. این کشور پنجمین کشور پرجمعیت اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت دنیا محسوب می شود. 

کوچک بودن لزوما بد نیست به خصوص زمانی که به شهرهای کوچک ایتالیا نگاه می کنید این ها بسیار بزرگ می باشند. در حالی که شهرهای کوچک ایتالیا ممکن است امکانات و تعداد زیادی از اماکن تاریخی را در خود نداشته باشند اما آن ها مناظر و آب و هوایی چشمگیری را می توانند به نمایش بگذارند. شما می توانید زمین های رنگارنگ و گل های زیبا را مشاهده نمایید. اگر از تصاویر روستاهای قرون وسطایی روی کارت پستال ها لذت می برید پس به شما پیشنهاد می کنیم تا سفر به یکی از شهرهای کوچک ایتالیا را تجربه نمایید.

کستلمتزانو | Castelmezzano

یکی دیگر از شهرهای کوچک ایتالیا شهری به نام کستلمتزانو است که در جنوب ایتالیا قرار گرفته است و یکی از زیباترین، آرام ترین و بی نظیرترین شهرهای کوچک ایتالیا به حساب می آید. از آن جا که این شهر با کوه های سر به فلک کشیده احاطه شده در قرن ۱۹ مکانی ایده آل برای کمین کردن راهزنان به حساب می آمده است! جالب است بدانید که این شهر در حدود ۱۰۰۰ نفر جمعیت موقت دارد که معمولا در فصل تابستان و زمانی که مسافران و توریست ها به این شهر می آیند در شهر حضور دارند.

8 شهر کوچک ایتالیا

مالچزینه | Malcesine

وقتی برای اولین بار مالچزینه را می بینید فکر می کنید که با تصویری کارت پستالی روبرو هستید و به هیچ وجه نمی توان باور کرد که چنین جای زیبا و فوق العاده ای واقعا هم وجود داشته باشد. با این حال این شهر آرام، سرسبز و زیبا که در کنار دریا قرار گرفته تاریخ چندان آرامی را پشت سر نگذاشته است. این منطقه بارها و در دوره های مختلف تاریخی توسط رومیان باستان گرفته تا فرانک و ناپلئون مورد حمله و جنگ قرار گرفته است. به همین دلیل است که یکی از معروف ترین جاذبه های این شهر قلعه ای قرن سیزدهمی است که جایگزین قلعه ای شده که در قرن ۵ ساخته شده بود. مالچزینه یکی از زیباترین شهرهای کوچک ایتالیا است که پیشنهاد می کنیم حتما در سفر به ایتالیا از آن دیدن کنید.

8 شهر کوچک ایتالیا

آلبروبلو | Alberobello

آلبروبلو در مقایسه با سایر شهرهای کوچک ایتالیا که اکثرا مربوط به دوران امپراتوری رم باستان هستند از همه بزرگ تر و جدیدتر است. جالب است بدانید که شهر آلبروبلو در قرن ۱۶ و توسط ۴۰ خانواده به وجود آمده و در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد. این شهر بهشت عکاسان است و تصاویر فوق العاده ای می توان در این شهر ثبت کرد: ساختمان هایی با دیوارهای سفید و سقف های مخروطی تیره که در کنار هم، تصویری به غایت زیبا و خیال انگیز به وجود می آورند. در واقع، این خانه ها به دلیل همین خانه های مخروطی که ترولو نامیده می شوند شهرتی جهانی پیدا کرده اند و در سال ۱۹۹۶ خانه ترولی در شهر آلبروبلو در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

8 شهر کوچک ایتالیا

پوزیتانو | Positano

یکی از شهرهای کوچک ایتالیا که در تپه های بالای ساحلی آمالفی واقع شده است دارای مناظر زیبا و خیره کننده ای می باشد. زمانی که جان استینبک در سال ۱۹۵۳ در کتاب بازار هارپر در مورد این روستا نوشت باعث شد تا این شهر از یک مکان ماهیگیری ضعیف به یک نقطه توریستی مهم تبدیل گردد. یکی از چشم اندازهای کلیدی این شهر کلیسای سانتا ماریا آسونتا بوده که ساختمان آن از یک گنبد دیدنی و جذاب و کاشی های متفاوت ساخته شده است. پوزیتانو در چند فیلم برجسته بوده و همچنین میزبان جشنواره بین المللی کارتون نیز بوده است.

8 شهر کوچک ایتالیا

پیتیگلیانو | Pitigliano

پیتیگلیانو یکی از شهرهای کوچک ایتالیا بوده که در توسکانی قرار گرفته است. جمعیت زیادی از یهودیان در این شهر زندگی می کرده و شهرت آن به خاطر حضور آن ها بوده است که البته در حال حاضر تعداد آن ها بسیار کم شده است. یک کنیسه قرن شانزدهمی در بالاترین نقطه شهر قرار گرفته است. در این منطقه برای جمعیتی کمتر از ۴ هزار نفر تعدادی از کلیساهای کاتولیک وجود دارند. از جمله آن ها می توان به کلیسای مقدس پیتر و کلیسای کاتولیک قرن شانزدهمی اشاره نمود که به عنوان کلیسای پیتیگلیانو نیز شناخته می شود. یکی دیگر از چیزهایی که می بایست به آن توجه نمایید چشمه این شهر می باشد.

8 شهر کوچک ایتالیا

کاستلوسیو | Castelluccio

کاستلوسیو یک روستای بسیار کوچک با کمتر از ۲۰۰ نفر ساکن بوده و بالاترین روستایی است که در Apennines of Umbria واقع شده است. این مجموعه در کنار پارک ملی مونتی سیبیلینی قرار گرفته و شهرت این روستا به دلیل رشد عدس هایی است که در زمین های اطراف آن کاشته می شود. این طبیعت از ماه مه تا ژوئیه در بهترین نقطه خود قرار دارد و زمانی که گل های رنگارنگ شکوفا می شوند این منطقه به نام فلوریتا شناخته می شود. روزهای جشن گل ها سومین و آخرین یکشنبه های ماه ژوئن می باشد.

8 شهر کوچک ایتالیا

مانارولا | Manarola

مانارولا از شهرهای کوچک ایتالیا در شمال این کشور می باشد که در منطقه سینکوتره (Cinque Terre)  واقع شده است. با این حال هیچکس کمتر از یک بازدید از این مکان انجام نمی دهد. اینجا یک شهر ساحلی زیبا با نامی به عنوان چرخ بزرگ می باشد که اسم خود را از چرخ های آسیاب گرفته است. این روستای کوچک از زمان رومیان به نوشیدنی های خود مشهور بوده است. خانه ها مسیرهای پیاده رو رنگارنگ را در برگرفته و اطراف آن را تاکستان ها و تپه ها فرا گرفته اند.

Manarola

سیویتا دی باگنورجیو | Civita di Bagnoregio

این مجموعه که از شهرهای کوچک ایتالیا می باشد در ۲۵۰۰ سال پیش توسط استروسکانز (Etruscans) بنا شده است. این سایت در راس یک کوه که در اثر باد و فرسایش ایجاد شده است بنا گردیده است. با این وجود شما می توانید برخی از مناظر بسیار شگفت انگیز را از بالای آن مشاهده نمایید. فرسایش بخشی از شهر را بر روی صخره ها قرار داده و دسترسی به زمین را سخت کرده است اما شما می توانید به این صخره ها از طریق پیاده روی دسترسی پیدا کنید. این شهر جذاب دارای جوی قرون وسطایی بوده که خیابان های سنگفرش و قوس های قدیمی و کهنه با سنگ های قرون وسطایی در آن قرار گرفته است. در ماه های ژوئیه و سپتامبر این دهکده میزبان مسابقات کلاسیک در میدان اصلی شهر می باشد.

8 شهر کوچک ایتالیا

ایتالیا از جمله کشورهایی است که نه تنها دارای تاریخی بسیار غنی و سراسر آثار برجا مانده از آن دوره است بلکه دارای طبیعتی بسیار جذاب و حتی در شهرهای کوچک ایتالیا نیز می توانید زیباترین جاذبه های طبیعی را مشاهده نمایید.

منبعwww.touropia.com

 

کلمه‌های کلیدی: