8 جاذبه گردشگری مونیخ

8 جاذبه گردشگری مونیخ

مونیخ (München) بر روی رود ایسار و شمال کوه آلپ قرار گرفته‌است. مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان پس از برلین و هامبورگ است. ۴۳۴۰۸۳۲ نفر در این شهر زندگی می‌کنند و مساحت این شهر۳۱۰٫۴۳ کیلومتر مربع است و مرکز ایالت بایرن است. مونیخ شهری ثروتمند و دارای جاذبه‌های بسیاری است. مراکز دیدنی، جشن‌ها (به‌ویژه جشن اکتبر)، امکانات و برنامه‌های فرهنگی باعث شده‌ است تا این شهر را در رتبه چهارم بهترین شهرهای دنیا برای زندگی قرار دهد.

باغ وحش هلابران | Hellabrunn Zoo

باغ وحش هلابران مونیخ، در سال ۲۰۱۳ به عنوان چهارمین باغ وحش برتر اروپا انتخاب شد. این باغ وحش یکی از پرطرفدار ترین جاذبه های ایالت باواریا به حساب می آید. این باغ وحش که تاریخ احداث آن به سال ۱۹۱۱ برمیگردد، اولین باغ وحش دنیا بود که در آن گروه های حیوانات بر اساس محل تولدشان دسته بندی شدند. در حال حاضر در این باغ وحش می تواند شاهد ۱۹ هزار حیوان از ۷۵۷ گونه ی مختلف باشید که در فضای باز آن مشغول زندگی و رفت و آمد هستند.

جاذبه گردشگری مونیخ

میدان مارین پلاتز | Marienplatz

مارین پلاتز از زمان های قدیم، میدان اصلی این شهر محسوب می شده است. تا سال ۱۸۰۷، این میدان محل قرار گیری بازار های مختلف شهر و مسابقات مبارزه ای بود. علاوه بر شهر جدید، می توانید تالار باشکوه شهر قدیمی را در این منطقه ببینید. یکی دیگر از دیدنی های مارین پلاتز، Fischbrunnen یا فواره ماهی است که شامل مجسمه های برنزی متعلق به اوایل قرن نوزدهم می شود. اگر به دنبال جایی برای یک خرید راضی کننده می گردید، باید به مارین پلازا سر بزنید. در این میدان بوتیک ها، مراکز خرید، رستوران ها و کافه های مختلفی وجود دارد. میدان مارین پلاتز همچنین یکی از اصلی ترین مراکز برگزاری فستیوال های مختلف و تفریحات رایگان در مونیخ است.

جاذبه گردشگری مونیخ

کلیسا فرانکیرچ | Frauenkirche

این کلیسا از سال ۱۸۲۱، اصلی ترین و باشکوه ترین کلیسای ایلات باواریا و از مهم ترین جاذبه های مونیخ بوده است. این کلیسای گوتیک که در سال ۱۴۸۸ ساخته شد، با نمای آجری و قرمز رنگش، به دلیل عظمتی که داشت بسیار مورد توجه قرار گرفت. برج های این کلیسا ۱۰۰ متر ارتفاع دارند. یکی از معروف ترین ویژگی ها در طراحی داخلی این کلیسا، ردپای عجیب کشف شده در دالان آن است که به ردپای شیطان معروف است و بسیاری بر این باورند که این ردپا متعلق به شیطان است. آن ها معتقدند در زمانی که شیطان برای سرکشی کردن به این کلیسا آمد، چنین ردپایی از خودش به جا گذاشته است. با سه دقیقه پیاده روی از این کلیسا، می توانید به فضای سبز Promenadeplatz برسید که در گذشته بازار نمک این شهر بوده است.

جاذبه گردشگری مونیخ

باغ انگلیسی | English Garden

باغ انگلیسی، نه تنها بزرگترین فضای سبز آلمان، بلکه یکی از زیباترین فضاهای سبز این کشور و از معروف ترین جاذبه های مونیخ به شمار می آید. درختان و گیاهان طبیعی و زیاد این پارک، به همراه دریاچه مصنوعی و مسیرهای مارپیچی، ترکیبی دیدنی و چشم اندازی طبیعی ایجاد کرده اند که قدم زدن در آن می تواند حالتان را حسابی خوب کند. این باغ که در سال ۱۷۸۵ به عنوان باغ نظامی ساخته شد، بازدید کنندگان زیادی دارد که برای قدم زدن در مسیر سرسبز ۳۶ کیلومتری آن به این منطقه می آیند. این پارک یکی از محبوب ترین نقاط شهر مونیخ برای پیک نیک و گذراندن یک روز تعطیل و آفتابی است. در این پارک می توانید تعدادی از برترین جاذبه های مونیخ مثل موزه ملی باوارین و کلکسیون باستان شناسی ایالت باواریا را ببینید.

جاذبه گردشگری مونیخ

کلیسای سنت پیتر | St. Peter’s Church

کلیسای سنت پیتر یا پیتر پیر، قدیمی ترین کلیسای شهر مونیخ است که به سبک معماری گوتیک ساخته شده است. بعد ها با افزودن المان های معماری باروک در این کلیسا تغییرات کمی ایجاد شد. یکی از ویژگی های مهم داخل این کلیسا، محراب ۲۰ متری متعلق به قرن هجدهم آن است که به مجسمه هایی از سنت پیتر و ۴ پدر مزین شده است. نقاشی های دیواری و سقف این کلیسا، از دیگر نکات قابل توجه آن هستند. برج این کلیسا، نمایی فوق العاده به شهر مونیخ دارد.

جاذبه گردشگری مونیخ

تئاتر کوویلیز | Cuvilliés Theater

شاید این تئاتر را بتوان یکی از باشکوه ترینجاذبه های مونیخ دانست. این بنا که در سال ۱۷۵۵ ساخته شد، یکی از بهترین نمونه های معماری اواخر دوره ی باروک در آلمان است. کنده کاری های چوبی این بنا جلوه خاصی به آن داده است. تئاتر کوویلیز در زمان جنگ جهانی دوم به خوبی نگهداری شد و صدمه ی جدی ای ندید. با وجود این در سال ۱۹۵۸، بازسازی هایی در آن انجام شد. معماری منحصر به فرد و باشکوه این تئاتر، آن را تبدیل به یکی از بهترین سالن ها برای اجرای اپرا و موسیقی زنده کرد و تعدادی از معروف ترین موسیقی دانان دنیا در آن به اجرای آثارشان پرداختند.

جاذبه گردشگری مونیخ

کاخ نیمفنبورگ | Nymphenburg Palace

کاخ سفید و طوسی نیمفنبورگ، با تزیینات زرد رنگ و سقف آجری قرمزش، زمانی اقامتگاه تابستانی خاندان ویتلزباخ در اوایل قرن هفدهم بود و از دیدنی ترین جاذبه های مونیخ به حساب می آید. این کاخ باشکوه ۶۰۰ متری، از هر طرف با کانال نیمفنبورگ احاطه شده است. اولین جایی که باید در این کاخ ببینید، عمارت کلاه فرنگی مرکزی است که تاریخ ساخت آن به سال ۱۶۷۴ بر می گردد. بهتر است برای دیدن نقاشی های دیواری و منحصر به فرد کلیسای کوچک این کاخ هم وقت بگذارید.

Nymphenburg Palace

پارک المپیک | Olympic Park

پارک المپیک مونیخ در سال ۱۹۷۲، میزبان بازی های المپیک تابستانه بود. این مجتمع عظیم در فضایی به مساحت ۲.۷ میلیون متر مربع ساخته شده است. در حال حاضر، کنسرت های بزرگ و رویداد های مختلفی مثل فستیوال تالوود در آن برگزار می شود و هر ساله بیش از ۱ و نیم میلیون بازدید کننده دارد. برج المپیک ۲۹۰ متری این مجتمع در سال ۱۹۶۸ ساخته شد. این برج که به مناسبت برگزاری مسابقات المپیک به این نام شناخته می شود، منظره ای فوق العاده به شهر مونیخ دارد و می توانید از غذاخوردن در رستوران های باکیفیت آن به همراه چشم انداز شهر مونیخ لذت ببرید.

جاذبه گردشگری مونیخ

منبع: www.planetware.com

 

کلمه‌های کلیدی: