7 جزیره زیبا و عجیب

جزایر مختلفی در اندازه ها و شکل های مختلف در دنیا وجود دارند. بعضی از این جزیره ها خیلی کوچکند و فقط صدها نفر جمعیت دارند ولی بعضی ها به بزرگی یک کشورند. تعدادی از جزیره ها خیلی خاص و منحصربفردند چون فرهنگ، لهجه و پوشش گیاهی و جانوری خاص خودشان را دارند. بیشتر وقت ها جزایر، سواحلی خیره کننده دارند و می توانید بر روی شن های نرم ساحل بنشینید و در حالی که خیره به امواج دریا هستید استراحت کنید. حدود ۱۰۰ هزار جزیره در دنیا وجود دارد اما غیر ممکن است که بتوانید از همه آن ها دیدن کنید. یکی سری از جزایر هستند که نسبت به بقیه خاص تر و بهتر هستند و بهتر است که در مدت زندگی خود حداقل یکبار از آن ها دیدن کنید. با ایلیاگشت همراهی کنید تا شما را با جزیره های عجیب و زیبا آشنا سازیم.

جزیره اوکونوشیما (Okunoshima)، ژاپن

جزیره اوکونوشیما جزیره عجیب و غریب در یکی از دریای های سرزمین اصلی ژاپن است. در گوشه و کنار این جزیره خرگوش های زیادی را می بینید که در اطراف جست و خیز می کنند و حال و هوای خاصی به جزیره داده اند برای همین است که به این جزیره، جزیره خرگوش ها می گویند. هیچ کس نمی داند که چجوری این خرگوش ها به این جزیره آمدند اما درباره آن ها نظریه های جالبی وجود دارد. دلیل دیگر معروف بودن این جزیره این است که بیشتر گازهای سمی ای که در جنگ با چین استفاده شد در این جزیره ساخته شده بود.

7 جزیره زیبا و عجیب

جزیره مالتا (Malta)

این جزیره در دریای مدیترانه قرار دارد و با ۴۵۰ هزار نفر جمعیت کوچک ترین کشور دنیاست ولی نسبت به مساحت کم خود متراکم ترین کشور دنیا به حساب می آید. با اینکه این جزیره خیلی کوچک است اما گذشته ی فرهنگی پرباری دارد چون به دلیل موقعیت استراتژیک مهمش امپراطورهای زیادی در آن حکومت کردند. مالتا جزیره ای محبوب برای اروپایی هاست و خیلی از آن ها برای لذت بردن از آب های فیروزه ای در تابستان به اینجا می آیند.

7 جزیره زیبا و عجیب

جزیره کوه ماک (Koh Mak)، تایلند

در سمت شرقی خلیج تایلند جزیره خلوت و آرام کوه ماک قرار گرفته و به درد کسانی می خورد که می خواهند از هیاهو و شلوغی دیگر جزایر تایلند فرار کنند. اینجا جزیره ای آرام با سواحلی خلوت و آرامش بخش است. در این جزیره حدود ۳۰۰ نفر زندگی می کنند و در بیشتر تفریحگاه ها برای تهیه غذا از باغچه خودشان استفاده می کنند و برق را هم از پانل های خورشیدی به دست می آید. می توانید سوار قایق شوید و به جزیره نزدیک کناری بروید تا آهوهایی زیبا را از نزدیک ببینید.

7 جزیره زیبا و عجیب

جزیره ایسلا دل سول (Isla del Sol)، بولیوی

این جزیره به معنی جزیره خورشید است و در دریاچه تیتیکاکا، بزرگ ترین دریاچه آمریکای جنوبی قرار دارد . امروز حدود ۸۰۰ خانواده در این جزیره زندگی می کنند اما مطالعات باستان شناسی نشان می دهد که از حدود ۵ هزار سال قبل افرادی در آن زندگی می کردند. امروز مردم جزیره از راه کشاورزی، ماهی گیری و گردشگری زندگی می کنند.

7 جزیره زیبا و عجیب

جزیره ایها گرند (IIha Grande)، برزیل

اگر از شلوغی ریو دو ژانیرو خسته شده اید در نزدیکی شما جزیره ای وجود دارد که در آن می توانید بهشتی استوایی را ببینید. «ایها گرند» در زبان پرتغالی یعنی جزیره بزرگ و این به معنی این است که در این جزیره بزرگ، خلیج ها و سواحل زیبای زیادی در انتظارتان است. Abraão با اینکه بزرگ ترین روستای این جزیره به حساب می آید اما در آن هیچ ماشینی وجود ندارد و ساکنانش با پای برهنه در روستا رفت و آمد می کنند. در این جزیره می توانید به تور قایق سواری ملحق شوید ، غواصی کنید و میوه ها و ماهی تازه بخورید.

7 جزیره زیبا و عجیب

جزایر گالاپاگوس، اکوادور

جزایر گالاپاگوس در ۱۰۰۰ کیلومتری غرب اکوادور هستند. در این جزایر کوه های آتشفشانی فعالی وجود دارند و بین سال های ۱۹۶۱ تا ۲۰۱۱ ، ۹  کوه آتشفشانی ۲۴ بار فوران کردند. حدود ۲۵ هزار نفر در این جزایر زندگی می کنند و  مدت ها قبل داروین در گالاپوس پرندگان و لاک پشت های زیادی پیدا کرد و همین باعث پیشرفت نظریه های او شدند.

7 جزیره زیبا و عجیب

جزیره ایستر (Easter)، شیلی

این جزیره ۶۵۰۰ نفر جمعیت دارد و از سال ۱۹۹۵ تا به حال در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. در ساحل این جزیره مجسمه سرهایی را می بینید که در واقع اجداد این تعداد جمعیت جزیره هستند.

7 جزیره زیبا و عجیب

 

منبعtravelversed.co

 

کلمه‌های کلیدی: