6 جاذبه معروف آفریقا

با ایلیاگشت همراه باشید تا به شما 6 جاذبه معروف آفریقا را نشان دهیم. آفریقا قاره ای پهناور و شگفت انگیز است و در هر کشور و گوشه ای از این قاره که بروید مطمئنا با دیدنی های بسیاری روبرو خواهید شد. با این حال در بین تمام دیدنی های آفریقا برخی مقاصد هستند که به دلیل زیبایی خارق العاده شان شهرت پیدا کرده اند. این مکان های زیبا در کشورهای مختلف آفریقا قرار دارند و در کنار هم، آفریقای شگفت انگیز و اعجاب برانگیز را به وجود آورده اند. در این مطلب قصد داریم این مقاصد گردشگری را به شما معرفی کنیم و شما را با زیباترین دیدنی های آفریقا بیشتر آشنا کنیم.

اهرام سه گانه جیزه مصر

علاوه بر طبیعت شگفت انگیز آفریقا، اگر بخواهیم مشهورترین جاذبه گردشگری قاره آفریقا را نام ببریم بدون شک به اهرام سه گانه مصر باید اشاره کنیم. این هرم های باشکوه به خوبی شکوه و عظمت مصر باستان را به نمایش می گذارند و حاصل کار هزاران هزار کارگری که در طول سالیان این اهرام را ساخته اند. اهرام سه گانه مصر در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند و یکی از عجایب دنیای باستان به شمار می روند. مجموعه اهرام مصر بیرون از شهر قاهره قرار دارند و محل دفن فراعنه بزرگ مصر هستند. شهرت این اهرام به حدی است که خیلی از گردشگران تنها برای دیدن این اهرام هم که شده به مصر سفر می کنند.

6 جاذبه معروف آفریقا

آبشارهای ویکتوریا زامبیا

اولین موردی که به شما معرفی می کنیم یکی از پدیده های باشکوه طبیعت است که به شکوه و زیبایی هرچه تمام تر در کشور زامبیا قرار گرفته است. در رودخانه زامبزی و مرز بین کشورهای زیمبابوه و زامبیا یکی از باشکوه ترین و زیباترین دیدنی های آفریقا قرار دارد. آبشار ویکتوریا توسط جستجوگر مشهور، دیوید لیوینگستون به افتخار ملکه ویکتوریا به این اسم نامگذاری شده است. اما جالب است بدانید که نام آفریقایی این آبشار اسمی به مراتب جالب تر و بامعناتر است: موزی اوآ تونیا؛ یعنی دودهای غران! آبشارهای ویکتوریا با عرض ۱۷۰۰ متر و عمق ۱۰۸ متر دوبرابر آبشار نیگارا ارتفاع دارد! در اطراف این آبشار زیبا دشت های وسیع آفریقا قرار دارند که مملو از حیواناتی مثل کرگدن، اسب آبی و شیر است.

6 جاذبه معروف آفریقا

کوهستان تیبل آفریقای جنوبی

کوهستان تیبل یا میز در جنوبی ترین نقطه قاره آفریقا و در دماغه امید نیک قرار گرفته و مشرف به شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی است. این کوهستان باشکوه و باعظمت در کنار تپه سیگنال، قله شیطان و قله سر شیر یک آمفی تئاتر بسیار باعظمت و طبیعی را تشکیل می دهند که هلندی ها در قرن ۱۷ شهر کیپ تاون آن زمان را در آن جا بنا نهادند. کوهستان تیبل به جرات یکی از زیباترین دیدنی های آفریقا به شمار می رود و نزدیکی به کیپ تاون بر شهرت آن افزوده است.

6 جاذبه معروف آفریقا

مجمع الجزایر زنگبار تانزانیا

مجمع الجزایر زنگبار بهشتی گرمسیری در ساحل اقیانوس هند است و در کشور تانزانیا قرار گرفته است. سواحل طلایی و زیبا، آب های نیلگون و درختان نخل رقصان در باد این جزایر را به یکی از زیباترین دیدنی های آفریقا تبدیل کرده اند. مجمع الجزایر زنگبار در حقیقت از چهار جزیره به نام های اونگوجا، پمبا، مافیا و جزیره غیرمسکونی لاتام و چندین جزیره کوچک تر تشکیل شده اند. در شهر زنگبار می توانید از منطقه تاریخی «شهر سنگی» دیدن کنید و همین طور جزیره اونگوجا هم در قرن ۱۹ در مسیر تجارت ادویه و برده ها قرار داشته و آثار متعددی از آن دوره به جای مانده است.

6 جاذبه معروف آفریقا

صحرای بزرگ آفریقا 

در ادامه معرفی 6 جاذبه معروف آفریقا ، صحرای بزرگ آفریقا که ساهارا هم نامیده می شود بیابانی بسیار وسیع در آفریقا است که از شرق به مصر و از غرب به مراکش می رسد. این صحرا با تپه ها و رمل های شنی سرخ رنگش یکی از زیباترین دیدنی های آفریقا و همین طور مراکش است. در نزدیکی الجزایر می توانید شاهد عرق الشبی باشید: دریایی وسیع از شن که وزش مداوم بادها آن ها را به شکل موج های کوچک و بزرگ درآورده و منظره ای فوق العاده به وجود آورده است. این منطقه به شدت برای عکاسی و فیلمبرداری ایده آل است و تصاویری باورنکردنی از این مناطق گرفته می شود. بهترین مکان در این دریای شنی دهکده مرزوگا است که در آنجا می توانید سوار بر شتر بشوید و در تپه های نرم و روان این صحرا حرکت کنید.

6 جاذبه معروف آفریقا

دهکده سیدی بوسعید تونس

سیدی بوسعید یکی از مناطق مشهور توریستی تونس است و در کناره دریای مدیترانه قرار گرفته است. این دهکده با دیوارهای سپید و در و پنجره های چوبی آبی یکی از زیباترین دیدنی های آفریقا است و شاید شما را به یاد سانتورینی در یونان بیندازد. این دهکده توسط هنرمندی فرانسوی به نام بارون رادولف درلانژه به شکل این تابلوی نقاشی زیبا درآورده است. دهکده بوسعید به خاطر درب های چوبی حکاکی شده و زیبایش شهرت دارد و این درب ها جزء جاذبه های گردشگری این منطقه به حساب می آیند. جالب است بدانید که تونس مدت ها تحت استعمار فرانسه بود و در آن زمان بسیاری از نویسندگان و هنرمندان فرانسوی بارها برای خلق آثارشان به این دهکده زیبا آمده اند. به طور مثال آندره ژید و سیمون دوبوار مدتی را در این دهکده اقامت کرده و آثارشان را در این جا نوشته اند.

6 جاذبه معروف آفریقا

منبعtheculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: