6 غذای خوشمزه سنگاپوری

سنگاپور پایتخت کشور_سنگاپور است که از چندین جزیره تشکیل شده است، با این حال یکی از ثروتمندترین شهر-کشورهای دنیا محسوب می‌شود. مردم این شهر فرهنگ خاصی دارند که حتما شناختن آن‌ها می‌تواند برایتان بسیار جالب باشد. سنگاپور در زبان مالایی به معنی شیر است به همین دلیل این شهر به شهر «شیر» شهرت یافته‌است. در گزارش امروز ایلیاگشت قصد داریم تا شما را 6 غذای خوشمزه سنگاپوری آنشا کنیم. 

کاری سر ماهی

این غذا از سر ماهی سرخو، سبزیجات تازه، بامیه و بادمجان تشکیل شده است. سر ماهی، به آرامی در کاری آغشته به سبزیجات پخته می شود و معمولاً با نان یا برنج خورده می شود.

غذای خوشمزه سنگاپوری
کیک هویج سرخ شده

در واقع در این کیک هویج وجود ندارد، بلکه با آرد برنج بخارپز شده و ترب ژاپنی رنده شده پخته می شود. این غذا بسیار پر طرفدار و رایج است و به راحتی درست می شود.

غذای خوشمزه سنگاپوری

چای دنده

در این غذا نیز چای وجود ندارد. دنده هایی که پر از گوشت است، ساعت ها جوش می خورد ادویه ها و فلفل های مختلف به آن اضافه می شود. این غذا به عنوان نوعی سوپ خورده می شود.

غذای خوشمزه سنگاپوری
تست کایا (مربای نارگیل)

این غذا در سنگاپور نوعی اسنک یا میان وعده تلقی و یا اینکه در صبحانه خورده می شود. کایا، شکر، کادی (میوه ای شبیه آناناس)، شیر نارگیل و تخم مرغ با هم ترکیب می شود و سپس در میان تست قرار می گیرد و با قهوه یا چای خورده می شود.

غذای خوشمزه سنگاپوری
آبمیوه نیشکر

این نوشیدنی پرطرفدار در اکثر رستوران های سنگاپور سرو می شود. نیشکر را تحت فشار قرار می دهند تا آب آن گرفته شود.

غذای خوشمزه سنگاپوری
باربیکیوی سفره ماهی

این غذای دریایی سنگاپوری با کباب کردن سفره ماهی درست می شود. معمولاً سفره ماهی های ماده برای این غذا انتخاب می شوند. این غذا به همراه سس سامبال (مخلوط فلفل های مختلف) سرو می شود. در صورت نبود سفره ماهی معمولاً ماهی سفید را جایگزین آن می کنند.

غذای خوشمزه سنگاپوری

کلمه‌های کلیدی: