5 راه حفظ امنیت خانه ، زمانی که شما در سفر هستید

وقتی که شما در سفر هستید دزدان سر کارشان هستند و ممکن است منزل شما را خالی کنند. ولی شما کاری نمیتوانید بکنید چون آنجا نیستید. پس چطور میتوان با خیال آسوده به سفر رفت ؟

مقاله امروز ما را به دقت بخوانید، ایلیاگشت امروز 5 راه ساده برای حفظ امنیت خانه تان را به شما آموزش می دهد.

5 راه برای حفط امنیت خانه ، زمانی که شما در سفر هستید

  • فقط قفل های کشویی را قفل نکنید

شاید شما برای منزل خود درهای کشویی و حفاظ های آهنی گذاشتید. خیلی خوب است اگر همیشه همه آنها را قفل کنید. بعضی وقتا مردم فقط همان درب های کشویی را قفل میکنند و از در و پنجره معمولی غافل می شوند که قفلش کنند. این خیلی بد است . همیشه تمام درها را قفل کنید.

  • با یکی از همسایگان جهت دریافت بسته ها و نامه ها هماهنگ کنید

خیلی خوب است همیشه با یکی از همسایه ها هماهنگ باشید. یعنی اینقدر به هم اعتماد داشته باشید که بشود در غیاب هر یک از شما ، آن یکی بسته و یا نامه را تحویل گیرد و به شما تحویل دهد. بسته و یا نامه ای پشت در منزل که برداشته نشده است ، یعنی مدتهاست هیچکس در آن خانه نیست و آنجا گزینه مناسبی برای دزدی است.

  • خانه را نحوی خالی بگذارید، گویی کسی در خانه است

منظور این ست که شما میتوانید یک یا 2 چراغ را روشن بگذارید. اگر تایمر دارید که چه بهتر ، تنظیم کنید غروب ها روشن شود و صبح ها خاموش . این خیلی طبیعی تر به نظر می رسد. اگر ماشینتان در پارکینگ و یا حیاط خانه است، روی آن را کاور نکشید. بعید به نظر میرسد دزدها به خانه های اشغال شده سر بزنند.

  • لازم نیست به همه بگویید که شما نیستید

هر وقت قصد سفر دارید، به یکی دو دوست صمیمی و یا خانواده درجه یک خود بگویید که به سفر می روید. لازم نیست کل شهر را خبر دار کنید. چون بعضی ها از نبود شما در منزل سوء استفاده میکنند.

  • دربها و پنجره ها را چک کنید

شاید شما چند بار از قفل بودن درب و پنجره ها اطمینان حاصل نمودید، ولی ما از شما میخواهیم برای بار آخر سری به تمام قف های منزل بزنید . یادتان باشد حتما درب ها را 2 بار قفل کنید تا به راحتی با کارت عابر بانک باز نشود. یادتان باشد دزدان خیلی حرفه ای هستند.

منبع : https://www.travelandleisure.com

کلمه‌های کلیدی: