5 کاری که حتما باید در دبی انجام دهید

دبی اخیرا به عنوان یکی از مدرن ترین شهرهای دنیا ظاهر شده است، دبی یکی از مدررن ترین شهرهای دنیاست، مورادی که دبی را متمایز ساخته عبارتند از: بزرگترین مرکز خرید در جهان، بلندترین آسمان خراش جهان، بالاترین رستوران در جهان و  دارنده تنها گواهینامه 7 ستاره در کره زمین است. اما با وجود پیشرفت های شایان و مدرن، دبی هنوز هم در قسمت های زیادی بیابنی است و بدون رشد گیاه.

حالا با توجه به توضیحاتی که ارائه شد ما به شما 5 کار را توصیه می کنیم که حتما در دبی انجام دهید، شاید اگر انجام ندهید روزی پشیمان شوید. ولی دیگر سودی ندارد.

به بالای برج خلیفه بروید

سفر خود را به دبی را از اینجا آغاز کنید. برج خلیفه. برجی 163 طبقه دارای شش رکورد جهانی عالی از جمله بلند ترین ساختمان جهان، بلندتری ساختار آزاد جهان، بلندترین آسانسور جهان، مرتفع ترین رستوران جهان. از امکانات تفریحی آن میتوان به: اتاق سرگرمی کودکان، اینترنت پرسرعت، پارکینگ، تلسکوپ، باشگاه بدنسازی، جکوزی، سونا، استخر، هتل، راهنمای چند زبانه و … اشاره کرد.

5 کاری که حتما باید در دبی انجام دهید

به دبی قدیم بروید همان بستکیه

به عقب بر گردیم و به دیدار دبی قدیمی برویم. گرچه شهر جوان است و تنها 44 سال دارد، بخش بسکتیه شما را به شرق میانه سنتی، با معماری کلاسیک و پیچ و تاب و مسیرهای باریک خواهد برد. با وجودی که تنها 15 دقیقه از مرکز دبی فاصله دارد ولی شما را از آسمان خراش ها و جاذبه های شلوغ دور می کند.

5 کاری که حتما باید در دبی انجام دهید

دیدن مسجد شیخ زائد را از دست ندهید

برای دیدن مسجد بزرگ شیخ زاید کمی وقت بیشتری صرف کنید، این مسجد یک اثر هنری است که می تواند شما را غافلگیر کند، البته کمی دورتر از شهر دبی باید به ابوظبی بروید ولی باز هم در همان تور دبی گنجانده شده است. تمام سنگ های کار شده مرمر سفید یونانی و ایتالیایی و البته بزرگترین فرش دستباف جهان هم در اینجا است. این شاهکار حاصل دستان هنرمند 12000 فرشباف است که به مبلغ 30 میلیون دلار تخمین زده شده است.

5 کاری که حتما باید در دبی انجام دهید

برای خرید به دبی مال بروید

دبی مال امارات The Dubai Mall، به معنی: مرکز خرید دبی نام بزرگترین مرکز خرید جهان است که در شهر دبی، کشور  امارات متحده عربی ساخته شده‌ است. این مرکز خرید بخشی از پروژهٔ ۲۰ میلیارد دلاری برج خلیفه، بلندترین سازهٔ جهان می‌باشد و دارای بیش از ۱۲۰۰ فروشگاه است. این مرکز خرید در ماه نوامبر سال ۲۰۰۸ برای مردم کشور امارات بازگشایی شد. دسترسی به این مال توسط خیابان دو طبقهٔ دوحه امکان‌پذیر است. از امکانات تفریحی این مرکز خرید می‌توان به یک زمین یخ با استانداردهای المپیک، یک آکواریم و باغ‌ وحش زیر آب، چندین سینما، شهربازی و سالن غذاخوری اشاره کرد.

5 کاری که حتما باید در دبی انجام دهید

حتما به ساحل دبی بروید

شما به هر قصدی به دبی رفته اید فرقی ندارد ولی حتما به ساحل نیلگون دبی بروید و پروژه های ساختمان سازی را از نزدیک ببینید. صد البته که دیدن ساحل آرام و تمیز خلیج فارس هم از آن طرف آب خالی از لصف نیست. شما مییتوانید انواع تفریحات آبی را در سواحل پاک و تمیز دبی انجام دهید.

5 کاری که حتما باید در دبی انجام دهید

منبع : www.travelandleisure.com

کلمه‌های کلیدی: