5 مکان رومانتیک در بالکان

شاید برای شما سوال باشد که بالکان کجاست ؟ باید گفت که بالکان شبه جزیره ای در جنوب شرقی اروپا است که در میان دریای سیاه، اژه، آدریاتیک و مدیترانه قرار گرفته است ، همچنین شمال بالکان با کوه های آلپ تسخیر شده است.

جالب است بدانید اروپائیان علاقه ای به دیدن بالکان ندارند ولی واقعا نمیدانیم چرا . البته همین امر دلیلی شده تا این منطقه تقریبا برای گردشگران ناشناخته و بکر باقی بماند .

در طول سال این مناطق رومانتیک و دونفره میزبان افراد خاصی است که به قصد تفریح در محیطی خاص و رومانتیک به این مکان آمده اند.

در این جا ما قصد داریم 5 مورد از مکان های واقعا رومانتیک را به شما معرفی کنیم تا اگر تمایل داشتید در برنامه ریزی های آینده از آن استفاده کنید.

دریاچه بلد اسلوونی

دریاچه بلد، یکی از زیباترین نقاط در بالکان است، جایی که زوج ها می توانند لحظات شیرین را با هم به اشتراک بگذارند. در اطراف دریاچه  بلد برای انتخاب محل اقامت دست گردشگران باز است .هتلهای زیبا و لوکس و اقامت گاه های بومگردی زیاد است. جالب است بدانید اینجا بر اساس انتخاب مردم یکی از بهترین مکان های برای ماه عسل می باشد.

دوبرونیک کرواسی

اگر شما تا بحال به کرواسی سفر کرده باشید حتما غروب و طلوع های خورشید آنجا را با عشق دیده اید . غروبی رومانتیک در خط ساحلی زیبای کرواسی. زوجین می توانند با قایق بادبانی خود به جزیره های اطراف بروند و آنجا را کشف کنند. جالب است بدانید که فیلم زیبای Game of Thrones هم در بعضی مواقع میهمان دوبرونیک کرواسی بوده است .

سانتورینی یونان

سانتورینی یونان واقعا نیازی به تعریف ندارد. وقتی شما تصایری از سانتورینی را مشاهده میکنید خودتان متوجه رومانتیک بودن فضای آن جزیره می شوید. سانتورینی هم با غروب خیره کننده خود معروف شده است و پله های سفید و آبی رنگ خود. حتی اگر شما کار خاصی در سانتورینی انجام ندهید، فقط راه رفتن و صعود کردن راه پله های سفید و اقامت در خانه های سفید و آبی یا کاوش در سواحل زیبا به شما احساس این را میدهد که شما در آسمان روی زمین هستید.

موستار بوسنی

گرچه موستار در طول جنگ های بالکان در دهه 1990 به شدت آسیب دیده بود، ولی زیبایی و نگاه متوسط خود را دوباره به دست آورده است و محل مناسب برای جستجوی معماری خیره کننده و جمعیت کمتری است. زوج هایی که از سفرهای عجیب و غریب لذت می برند، از کشف آنچه که در اطراف گوشه می گذرد، در حالی که در خیابان های قدیمی راه میروند حتما به تاریخ شهر دست پیدا میکنند.

میچاونیک صربستان

میچاونیک برای دوستداران طبیعت مناسب است . این روستا شامل تعدادی از خانه های چوبی است که مثل عروسک چوبی از سراسر کشور در این مکان جمع شده است، گذر یک قطار قدیمی از داخل این روستا بر جاذبه های طبیعی اینجا افزوده است و می تواند بازدید کنندگان روستایی زیبا در صربستان را مجاب کند که شب را در اینجا بمانند.

منبع : theculturetrip.com

کلمه‌های کلیدی: