5 رستوران عالی در منطقه تکسیم استانبول

استانبول یکی از پرطرفدارترین شهرهای توریستی برای ایرانیان است. استانبول (قسطنطنیه) بزرگ‌ترین شهر، مرکز فرهنگی و اقتصادی کشور ترکیه است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگه بسفر دو قاره آسیا و اروپا را جدا می‌کند. 

میدان تقسیم استانبول در بخش اروپایی این شهر واقع است و یکی جاذبه‌های گردشگری و تفریحی این شهر به شمار می‌آید که به خاطر رستوران‌ها، مغازه‌ها و هتل‌های متعددش شناخته شده‌ است. این میدان شناخته شده‌ترین و معروف‌ترین مرکز مدرن شهر استانبول است. میدان تقسیم، قلب استانبول مدرن در نظر گرفته می‌شود و ایستگاه مرکزی شبکهٔ متروی استانبول در این میدان قرار دارد.

امروز در ایلیاگشت قصد داریم شما را با 5 رستوران عالی در منطقه تکسیم آشنا کنیم.

رستوران اوتانتیک

گوزلمه یک سیب زمینی معمولی است که خیلی راحت میتوانید خودتان درست کنید، اما بهتر استن این غذا را حتما در رستوان اوتانتیک میل کنید.  این غذا را اغلب از گوشه خیابان هم میتوانید بخرید اما به این رستوران بیایید. میتوانید در فضای گرم و صمیمی کنار عزیزانتان گوزلمه میل کنید. در این رستوران میتوانید غذاهای محلی ترکیه ای دیگری نیز میل کنید.

5 رستوران عالی در منطقه تکسیم

رستوران 360 استانبول

این رستوران با اینکه روی زمین است اما بخاطر دید 360 درجه ای خود با دیواررهای شیشه ای باعث میشود شما فکر کنید که روی هوا شناور هستید. هیجان و خوردن غذاهای هیجان انگیز شما را به این رستوران دعوت می کند. این منو ترکیبی از غذاهای است که در جایی میان ترکیه، مدیترانه، هند و ایتالیایی میتوانید میل کنید. رستوران 360 استانبول در برخی شب ها موسیقی زنده دارد. یادتان نرود قبل از آمدن به اینجا باید میز رزرو کنید. در این رستوران هم میتوانید ناهار و هم شام سرو کنید.

رستوران قهوه خانه

اسمش قهوه خانه هست ولی هیچ شباهتی به قهوه خانه ندارد. رستورانی مجلل با منویی غربی و ایتالیایی همراه با روشنایی هایی استثنایی. در اینجا میتوانید اگر طبع غذای خود را هعوض کنید و به غذاهای اروپایی غربی روی بیاورید. در این رستوران نیز رزرو میز فراموش نشود. نوشیدنی ها نیز در کافه House  فوق العاده هستند، با کوکتل های فصلی و لیموناد خانگی در هر سه وعده غذا در روز، این محل انتخاب خوبی در هر زمان است.

رستوران الیوس فیش

الیوس نام یک یک سنگ پنهانی در تونلی در اسلکه بیوقلو می باشد. نامی یونانی که در ترکیه بسیار دیده میشود. این رستوران نیز به این نام می باشد. در اینجا شما میتوانید غذای دریایی میل کنید. دیدی زیبا از تنگه بسفر هدیه این رستوران به مشتریان خود می باشد. اگر شما یک عاشق غذای دریایی هستید، اما از بوی ماهی بیذارید اینجا بهترین مکان برای شماست. سر آشبز این رستوران به نحوی غذا سرور میکند که هیچ بوعی در اطراف رستوران و آشبزخانه حس نمیکنید.

5 رستوران عالی در منطقه تکسیم

رستوران فاروس

فاروس نیز رستوران ایتالیایی و مدیترانه ای با کیفیت است که به خصوص برای صبحانه های تمام روزه و منوی باز آن دوست داشتنی است. سوسیس سوکور یا سوسیس ترکیبی با سطح ادویه زیاد و آبدار آن معروف است. و گزینه های گیاهی نیز فراوان هستند. پیتزای پخته شده بر روی چوب که از نظر گردشگران و مردم محلی عالی است، برای ناهار یا شام مورد علاقه است. البته غذاهایی مانند کباب شیش لیک و مرغ نیز به منو اضفه کنید.

5 رستوران عالی در منطقه تکسیم

منبع : theculturetrip.com

 

 

 

 

کلمه‌های کلیدی: