5 مکان دیدنی در لندن که باید ببینید

در تور انگلیس نوروز 98 ایلیاگشت حتما این 5 مکان دیدنی در شهر لندن را ببینید. لندن، بزرگترین ناحیه شهری از نظر مساحت در اروپا و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر بریتانیا است و پایتخت کشور انگلستان نیز می‌باشد. این شهر را که همه جزو پرقدرت‌ترین و ثروتمندترین مراکز سیاسی دنیا می‌شناسند در واقع مقر اصلی پادشاهی متحد بریتانیا است.

پیشینه تاریخی این شهر به زمان روم باستان برمی‌گردد. رومیان پس از کشف این سرزمین آن‌را لاندینیوم نام نهادند. اما نکته جالب توجه در مورد آن وجود یک ناحیه شهری مستقل در هسته تاریخی آن به‌نام سیتی لندن است که در محدوده شهری لندن بزرگ قرار گرفته اما به‌صورت مستقل و توسط شرکت سیتی لندن اداره می‌شود.

5 مکان دیدنی در لندن

لندن یکی از شهرهایی است که میتوان گفت واقعا بابد حتی برای یک بار به آن سفر کنید و از دیدنی های نا تمام آن لذت ببرید. در این گزارش قصد داریم 5 مکان فوق العاده را در شهر زیبای لندن به شما بگوییم تا بتوانید از سفر خود نهایت لذت را ببرید.

برج لندن

برج لندن با نام رسمی قصر سلطنتی و قلعه نظامی برج لندن علیاحضرت قلعه‌ای تاریخی در مرکز لندن است که در سمت شمالی رود تیمز واقع شده‌است. برج لندن بیش از ۹۰۰ سال برای محافظت از پایتخت باپرجا بوده است. امروزه این برج از جاذبه‌های مهم گردشگری لندن به حساب می‌آید. برج لندن، در اصل «قصر سلطنتی علیاحضرت و قلعه نظامی برج لندن» نام دارد. این قلعه در اواخر سال ۱۰۶۶ توسط ویلیام فاتح (William The Conqueror) ساخته شد و ۱۲ سال بعد، برج سفید (The White Tower) را به آن اضافه کرد. قرن‌هاست که برج لندن به عنوان اقامتگاه سلطنتی، اسلحه‌خانه، خزانه، ضرابخانه‌ی سلطنتی، اداره‌ی اسناد، باغ وحش و محل نگهداری جواهرات سلطنتی، به کشور انگلیس خدمت کرده است.

5 مکان دیدنی در لندن

رودخانه تایمز لندن

تیمز (به انگلیسی: River Thames) رودی است در جنوب انگلستان به طول ۳۴۶ کیلومتر که عمده شهرتش به دلیل عبور از شهر لندن است. این رودخانه از شهرهای آکسفورد، ریدینگ و ویندزور نیز گذشته و در انتها به دریای شمال می ریزد. رود تیمز، طولانی‌ترین رود انگلیس به حساب می‌آید و برای علاقه‌مندان به سفرهای آبی، این امکان را به وجود می‌آورد تا با قایق‌های لوکس و آرامش‌بخش یا تندرو از جاذبه‌های گردشگری معروف شهر لندن بازدید.

5 مکان دیدنی در لندن

کاخ وست مینستر

یکی دیگر از 5 مکان دیدنی در لندن کاخ وست مینستر است. کاخی بزرگ و تماشایی در لندن است که از جاذبه‌های گردشگری معروف انگلیس به حساب می‌آید و آن را در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسانده‌اند. «کاخ وست مینستر» (Palace of Westminster) که با نام «ساختمان پارلمان انگلیس» (Houses of Parliament) نیز شناخته می‌شود، در محله وست مینستر قرار دارد. این کاخ، محل ملاقات پارلمان بریتانیا، یعنی «مجلس عوام» و «مجلس اعیان» به حساب می‎آید. کاخ وست مینستر در لندن  و در شمال رودخانه‌ی تیمز قرار گرفته و نامش را از «کلیسای وست مینستر» می‌گیرد که در نزدیک همین کاخ واقع شده است.

5 مکان دیدنی در لندن

موزه مادام توسو

شاید بین جاذبه های بسیاری از کشورهای دنیا نام موزه ی مادام توسو را شنیده اید. موزه ی مادام توسو که مرکز آن در لندن در کشور انگلستان است و در آن قرار نیست آثار تاریخی ببینید! این موزه به نام موسس آن ماری گروشوتس استراسبورگ معروف به مادام توسو است و در آن مجسمه های آدم های معروف دنیا به نمایش گذاشته می شود.

5 مکان دیدنی در لندن

چرخ و فلک معروف به چشم لندن

یکی دیگر از 5 مکان دیدنی در لندن چرخ و فلک شهر لندن که با سرمایه گذاری کمپانی بریتیش ایرویز در سال 1998 آغاز به کار کرد و در نهایت در سال 2000 به طور رسمی بازگشایی شد. ایده این چرخ و فلک متعلق به یک زوج با نام جولیا بارفیلد و دیوید مارکسی به همراه تیم خلاقشان است.

این چرخ و فلک غول پیکر که تا سال 2006 لفب بلندترین چرخ و فلک دنیا را به خود اختصاص داده بود در حدود 135 متر ارتفاع دارد و در امتداد ساحل جنوبی رودخانه تایمز و مشرف به ساختمان پارلمان لندن واقع شده است. اما بعد از آن لقب بلندترین چرخ و فلک دنیا به ستاره نانچانگ در کشور چین و سپس به چرخ و فلکی در سنگاپور به نام فلایر با ارتفاعی در حدود 165 متر اختصاص داده شد.

شما میتوانید از تورهای اروپا ویژه نوروز 98 هم دیدن کنید، شاید مسافر نوروزی اروپا شدید.

کلمه‌های کلیدی: