5 بازار محلی سنگاپور

جمهوری سنگاپور کوچکترین کشور در جنوب شرقی آسیا به پایتختی شهر سنگاپور است که از چندین جزیره تشکیل شده است. این کشور در جنوب شبه جزیره مالایا در شمال خط استوا قرار دارد. تنها همسایه‌های آن مالزی و اندونزی هستند. این کشور تا قبل از سال ۱۹۶۳ جزئی از مستعمرات بریتانیا به حساب می آمد اما در این سال نیروهای انگلیسی سنگاپور را به مالزی واگذار نمودند و تنها ۲ سال بعد، در سال ۱۹۶۵ سنگاپور به کشوری مستقل تبدیل شد. این کشور با مساحت ۷۱۸ کیلومتر مربع کمی از بحرین کوچکتر است.

در این گزارش قصد داریم تا 5 بازار محلی سنگاپور اما بسیار مورد بازدید را به شما معرفی کنیم تا در سفر به سنگاپور بتوانید به آنجا بروید.

بازار محله چینی ها | CHINATOWN STREET MARKET

یکی از معروف ترین و بهترین بازارهای محلی سنگاپور بازار محله چینی هاست. اگر دوست دارید غذاها و ترشی های چینی و همین طور صنایع دستی، آثار هنری و خطاطی ها و خوشنویسی های چینی و همین طور ظرف و ظروف سرامیکی را خریداری کنید و به عنوان سوغات همراه بیاورید بدون شک باید به این بازار بیایید. در این بازار تنوع زیادی از رستوران ها و اغذیه فروشی های سیار هم وجود دارد که خوشمزه ترین غذاها را به مشتریان ارائه می کند. این بازار از صبح تا ۸ شب باز است، اما معمولا بعد از غروب آفتاب جنب و جوش خاصی در این بازار به وجود می آید و به همین دلیل خیلی ها ترجیح می دهند بعد از تاریک شدن هوا به بازار محله چینی ها بروند.

  • ساعات کار: هفت روز هفته از ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۸ شب
  • آدرس: Trengganu Street, Outram, Singapore, 50005, Singapore

5 بازار محلی سنگاپور

بازار بوگیس استریت | Bugis Street

اگر از خرید و پرسه زدن در بازارهای محلی خوشتان می آید پس حتما عاشق بازار بوگیس استریت می شوید. بوگیس استریت یکی از بهترین بازارهای محلی سنگاپور است و اگر با حوصله بگردید می توانید با قیمتی ارزان چیزهای خوبی پیدا کنید. از بدلیجات و زیورآلات رنگارنگ و سنتی گرفته تا پوشاک و لباس و وسایل الکترونیکی و … را می توانید در غرفه های این بازار پیدا کنید. علاوه بر این، غرفه های زیادی هم به فروش غذاهای محلی و خیابانی سنگاپور و منطقه جنوب شرق آسیا اختصاص پیدا کرده اند و می توانید پس از گشت و گذار در بازار حسابی دلی از عزا دربیاورید.

  • ساعات کار: همه روزه از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۰ شب در خدمت مشتریان می باشد
  • آدرس: n3 New Bugis Street, Rochor, Singapore, 188867, Singapore

5 بازار محلی سنگاپور

بازار رمضان گیلنگ سِرای | GEYLANG SERAI RAMADAN BAZAAR

بازار رمضان گیلنگ سرای همان طور که از نامش مشخص است و می توان حدس زد حوالی ماه رمضان در سنگاپور برپا می شود. با غروب آفتاب و پس از اذان و وقت افطار، جنب و جوش خاصی در این بازار به وجود می آید و مردم محلی و همین طور توریست ها برای خرید و امتحان کردن غذاهای خوشمزه خیابانی سنگاپور، مالزی و هندی به این مکان می آیند. در واقع، مردم روزه دار برای باز کردن افطار و شکم گردی بعد از یک روز طولانی روزه داری به بازار گیلنگ سرای می آیند، بنابراین بخش قابل توجهی از این بازار به اغذیه فروشی ها و غذاها و نوشیدنی های خیابانی اختصاص دارد. اگر در این ماه مبارک به سنگاپور سفر کردید می توانید به این بازار پرجنب و جوش بروید و از نزدیک با سبک زندگی و غذاهای خوشمزه مردم مسلمان سنگاپور آشنا شوید.

  • آدرس: n 1 Geylang Serai, Geylang, Singapore, 402001, Singapore

5 بازار محلی سنگاپور

بازار سرپوشیده هند کوچک | LITTLE INDIA ARCADE

یکی از جذاب ترین و بهترین بازارهای محلی سنگاپور بازار سرپوشیده محله هند کوچک است. این بازار در گوشه ای مخفی از محله هند کوچک قرار گرفته و به همین دلیل بسیاری از توریست ها از آن غافل می شوند. با این حال، پیشنهاد می کنیم گشت و گذار و خرید در این بازار را به هیچ وجه از دست ندهید، چون با وارد شدن به این بازار احساس می کنید در بازارهای محلی هندی هستید و می توانید با فرهنگ، غذاها، ادویه و سبک زندگی مردم هند هم آشنا بشوید. لباس های سنتی هندی، حنای هندی و غذاهای خوشمزه و تند و تیز هندی از جمله جذابیت های این بازار هستند.

  • ساعات کار: این بازار همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۱۰ شب پاسخگوی شماست
  • آدرس: N #02-07, 48 Serangoon Road, Rochor, Singapore, 217959, Singapore

5 بازار محلی سنگاپور

بازار لائو پا سات | lAU PA SAT

اگر از مردم محلی در مورد بهترین بازار شبانه برای غذا خوردن بپرسید بدون شک بازار لائو پا سات را به شما معرفی می کنند. لائو پا سات که به نام بازار تلوک آیر هم شناخته می شود در واقع یک ساختمان تاریخی بزرگ در مرکز شهر سنگاپور است که امروزه به یک فودکورت مشهور تبدیل شده است. در داخل این بازار رستوران ها و کافه های متعددی وجود دارند که به صورت ۲۴ ساعته باز هستند و به فروش غذا و نوشیدنی مشغولند. معمولا با تاریک شدن هوا، گروه ها و بندهای موسیقی هم برای اجرای زنده به این بازار می آیند و باعث جذاب تر شدن فضای بازار می شوند. اگر در سفر به سنگاپور قصد دارید از این بازار دیدن کنید به شما پیشنهاد می کنیم بعد از تاریک شدن هوا بروید تا از فضای سرزنده و پرجنب و جوش آن لذت ببرید.

  • ساعات کار: این بازار بصورت 24 ساعته می باشد.
  • آدرس: N18 Raffles Quay, Downtown Core, Singapore, 48582, Singapore

منبعtheculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: