در سفر به تورنتو حتما این 5 کار را انجام دهید

تورنتو مرکز استان آنتاریو یعنی پرجمعیت‌ترین و از نظر اقتصادی فعال‌ترین و قوی‌ترین استان کانادا است. این شهر بعد از مکزیکو سیتی، نیویورک و لس آنجلس چهارمین شهر پرجمعیت امریکای شمالی محسوب می‌شود. همچنین به‌عنوان یک شهر چند ملیتی دارای جاذبه‌های شهری فوق‌العاده‌ای است. این شهر با پیشرفت چشم‌گیر خود در سال‌های اخیر، به یکی از مقاصد گردشگری و حتی مهاجرتی تبدیل شده است. ایلیا گشت در این مقاله به معرفی تورنتو پرداخته است.

پیاده ­روی در بازار کنسینگتون

در محله چینی های تورنتو یا همان چایناتاون ، محله ای وجود دارد که چند فرهنگی است و با خانه­ های به سبک ویکتوریا و رنگ های متنوع خود به بازاری شلوغ و زیبا بدل شده است. در قدیم این بازار توسط کارگران مهاجر مورد استفاده قرار می گرفت ولی هر چه به جلوتر آمدیم هنرمندان و نویسندگان هم به این بازار و محله روی آوردند . همه ساله بسیاری از گردشگران به اینجا می آیند و در بازار کنسینگون پیاده روی می کنند.

بالارفتن از برج مخابراتی CN

اگر بخواهیم در تورنتو یک اثر را از همه برجسته تر بدانیم حتما باید برج CN را در نظر بگیریم. این برج مخابراتی زیبا و مشهور از همه جای شهر تورنتو دیده میشود . بالاترین طبقه این برج SkyPod  است  که در ارتفاع ۴۴۷ متری از زمین قرار دارد. در سفر به تورنتو هم در طول روز و هم در شب میتوانید به بالای برج CN بروید و از زیبایی های تورنتو لذت ببرید.

به میان فرهنگهای مختلف بروید

در سفر به تورنتو شما چندین فرهنگ و اقوام مختلف را میتوانید یکجا ببینید. با قدم گذاشتن به هر کوچه و محله حتما شما با مردم جدید با فرهنگهای مختلف آشنا میشوید . از غذای محله های مختلف میل کنید و از تنوع فر هنگ لذت ببرید . کافه دیپلماتیکو جایی است که شما میتوانید قهوه ای میل کنید و با مردم مختلف اشنا شوید.

به زنجیره جزایر تورنتو بروید

در فصل گرم سال این جزایر که تنها کمی آنور از شهر تورنتو می باشد بسیار پر رونق میشود. جزایری زیبا که باید با پای پیاده یا دوچرخه در آن تردد کنید. راه رسیدن به این جزایر از طرق کشتی و قایق می باشد . نکته جالب این جزایر آن است هیچگونه وسیله نقلیه ای در آن تردد ندارد. اگر علاقمند به پیاده روی نیستید، می ­توانید از دوچرخه­ استفاده کنید.

میتوانید تا پاسی از شب در خیابان های تورنتو قدم بزنید

شهر تورنتو از امنیت بالایی برخوردار است . غذا فروشی های سیار در سراسر خیابان های تورنتو مخصوصا مرکز شهر وجود دارد که میتوانید هر چه میخواهید بخرید و بخورید. غذاهایی تمیز و بهداشتی از جنس مواد کانادایی.

منبع :  www.toronto.ca   

 

کلمه‌های کلیدی: