5 مکان دیدنی در آنتالیا

آنتالیا شهری زیبا و دوست داشتنی در غرب ترکیه می باشد که سالانه میبان میلیون ها گردشگر از سراسر جهان به خصوص ایران می باشد. در این گزارش 5 مکان دیدنی در آنتالیا را برای شما معرفی می کنیم تا در تور آنتالیا حتما از این مکان ها دیدن کنید. 

آنتالیا مرکز تفریح و گردشگری در ترکیه است و دارای جاذبه‌های فراوان می‌باشد. بلوارهای زیبا با درختان نخل و لنگرگاه‌ها و همچنین بخش قدیمی و تماشائی شهر یعنی منطقه قلعه‌ایچی (درون قلعه) از جاذبه های این شهر است. خیابانهای کم عرض و پر پیچ و خم به همراه خانه‌های قدیمی که توسط دیوارهای کهن محصور شده است، در این شهر بسیار جلب توجه می‌کند.

رودخانه و آبشار ماناوگات آنتالیا

يكي از مراكز مهم گردشگري آنتالیا ، ماناوگات كه از واحي تابعه آنتالياست میباشد. ماناوگات بین آنتالیا و آلانیا واقع شده است و در واقع نقطه میانی در این مسیر میباشد . این شهر کوچک فرودگاه ندارد و فقط می توانید از طریق زمینی به ماناوگات سفر کنید . از آنتالیا تقزیباٌ 45 دقیقه فاصله دارد و از  هر دو شهر آنتالیا و آلانیا بسیار راحت می توانید به ماناوگات سفر کنید.

5 مکان دیدنی در آنتالیا

آکواریوم آنتالیا جزء 5 مکان دیدنی در آنتالیا

آکواریوم آنتالیا یکی از پرجنب و جوش ترین جاذبه های گردشگری شهر است، در قلب آنتالیا و 70 متر دورتر از ساحل کونیالتی واقع شده است. آکواریومآنتالیا به عنواع یکی از بزرگترین مجموعه های آکواریومی در جهان سرگرمی، آموزش و الهام را یکجا ارائه می دهد. پس از گردش در 40 آکواریوم موضوعی این مجموعه به بزرگترین تونل آکواریومی جهان با طول 131 متر و عرض 3 متر خواهید رسید. آکواریوم آنتالیا یکی از بزرگترین آکواریوم های دنیا میباشد که انواع آبزیان آبهای شور و شیرین را در خود جای داده است. 

آفرود آنتالیا

آفرود در لغت به معنای خارج شدن از جاده است. اما در اصطلاح این نام به تفریحی اطلاق میشود که علاقمندان با اتومبیل و موتورهای مخصوص از جاده های بین شهری و کوهستانی خارج میشوند و پا به طبیعت بی مانند میگذارند. بدون شک از کنار تفریح هیجان انگیزی چون سافاری و آفرود شهر آنتالیا نمیتوان به آسانی عبور کرد ولی سافاری در این شهر تنها با خرید تور امکان پذیر می باشد و بصورت انفرادی این امکان وجود ندارد.

5 مکان دیدنی در آنتالیا

ساحل کنیالتی آنتالیا

قسمت غربی شهر آنتالیا همجوار با دریای مدیترانه است که محیط خوبی برای طرفداران تفریحات ساحلی فراهم نموده است و یکی از زیباترین و معروف ترین سواحل کشور ترکیه ساحل کنیالتی میباشد که در این ساحل میتوانید از انواع و اقسام تفریحات و بازی های ساحلی بهره مند شده و لذت ببرید. از آنجا که این ساحل بسیار معروف است از هر نقطه ای از شهر میتوانید به آن دسترسی داشته باشید.

5 مکان دیدنی در آنتالیا

پارک آبی لند آف لجند آنتالیا

پارک آبی لند آف لجند ( به معنای سرزمین قهرمانان ) بخشی از هتلی به همین نام در 30 کیلومتری مرکز آنتالیا می باشد که برای هر سنی بازی و تفریح دارد و جزو جاذبه های تفریحی انتالیا محسوب می گردد. این پارک آبی که بزرگترین مجموعه تفریحی در کل اروپاست توسط فردی به نام فرانکو دراگوئه طراحی شده و معماری آن به سبک و سیاق رومی ها می باشد و تلاش شده است در طراحی بخش های مختلف از داستان های افسانه ای و زندگی قهرمانان الهام گرفته شود.

5 مکان دیدنی در آنتالیا
کلمه‌های کلیدی: