5 جاذبه مهم گردشگری میلان

شهر میلان که به ایتالیای جدید مشهور است، پس از رم (مشهور به ایتالیای قدیم) دومین شهر بزرگ ایتالیاست که در شمال این کشور قرار گرفته و مرکز استان لومباردی است. این شهر مدرن در کنار تاریخ با شکوهش که به خوبی حفظ شده، عظمت و ابهتی خاصی دارد.  میلان، جایگاه سلاطین سنت و مدرنیته که این هم زیستی مسالمت آمیز، باعث خلق جاذبه هایی زیبا و تاریخی شده است، می تواند جزئی از بهترین گزینه هایی باشد برای زمان هایی که بین انتخاب مکانی جذاب و تفریحی دو دل هستید. این شهر زیبا علاوه بر وجود ساختمان های مدرن معاصر، بناهای تاریخی بسیار زیادی دارد و جایگاه سلاطین مد جهان است.

درباره میلان

میلان یا به عبارتی میلانو، شهری شمالی از کشور ایتالیا و در استان لومباردی است. این شهر ۱٫۵ جمعیت زیادی دارد و بعد از شخر رم، دومین شهر پرجمعیت ایتالیاست. زمانی شهر میلان حائز اهمیت شد که به تدریج تبدیل به  پایتخت امپراوری روم غربی شد. میلان در طول تاریخ همواره نقش خودش را به عنوان شهری مهم در زمینه ی پایتخت و مرکز فرهنگی و سیاسی و همچنان پایتخت دوک نشین میلان در دوره ی رنسانس  وپایتخت پادشاهی ایتالیا در دوره ی ناپولیک را ایفا کرده است. از شگفتی های این شهر ایتالیایی این است که این شهر از قرن ۱۴ به بعد مرکز اصلی چاپ و نشر کتاب در ایتالیا می باشد. همچنین به خاطر اپراخوانی و لا اسکالا که ساختمان قدیمی اجرای اپرا است، از پایتخت های مهم موسیقی جهان به حساب می آید. میلان در دوره ای تاریخ خود به پایتخت اقتصادی ایتالیا دقیقا در طول انقلاب صنعتی، تبدیل شده بوده است. میلان را به عنوان پایتخت اصلی مد و صنعت فشن در ایتالیا و دنیا می شناسند. معروف ترین شرکت های طراحی مد جهان همچون: آرمانی، ورساچه، پرادا، دولچه و گابانا، میومیو و دیگر مارک های معروف جهان همچون لوکساتیکا و ری بن، است.

5 جاذبه مهم گردشگری میلان

شهر های پاریس، لندن، توکیو و نیویورک در رقابتی تنگاتنگ برای رسیدن و یا هم مقام شدن با میلان در زمینه ی صنعت مد و فشن هستند. ناگفته نماند که شهرهای دیگر ایتالیا همچون رم و فلورانس هم در زیمنه ی مد بسیار معروف و قوی هستند اما کلمه ی مد با شهر میلان ایتالیا عجین شده است. میلان جاذبه ای فراوان معماری و طبیعی و هنری فراوانی دارد که معماری سبک گوتیک عجین شده است. شهر میلان دو باشگاه ورزشی بزرگ و مهم اروپایی به نام های آ.ث میلان و اینتر میلان را در خود دارد که جز معروف ترین و پر افتخار ترین تیم های فوتبال جهان هستند و مسابقاتشان تبدیل به یکی از جاذبه های شهر میلان شده است. زیرا این دو تیم که به عنوان رقبای سنتی یکدیگر نیز به حساب می آیند، سالانه فوتبال دوستان زیادی را برای دیدن مسابقات باشگاهی خود به این شهر جذب می کنند.

کلیسای جامع ال دوئمو

اولین جاذبه از 5 جاذبه مهم گردشگری میلان ، کلیسای جامع و بزرگ سانتا ماریا ناسنته، مکانی مقدس است که برای مردم میلان به ال دوئومو معروف است. این کلیسا یکی از بزرگ‌ترین کلیساهای جهان شناخته شده است که گنجایش ۴۰ هزار نفر را داخل خود دارد. معماری این کلیسا مثالی فوق العاده برای معماری مجلل سبک گوتیکد ایتالیا است. کلیسایی که ساخت آن در قرن ۱۴ میلادی آغاز شد اما ساخت نمای آن به تنهایی تا اوایل دهه ۱۸۰۰ میلادی به طول انجامید و در نهایت توسط ناپلئون بناپارت، تکمیل شد. داخل کلیسا با ۱۳۵ قطعه سنگ تراش خورده و بخش بیرونی ساختمان با ۲۲۴۵ مجسمه مرمر تزئین و آراسته شده است. فضای دورن کلیسا نسبت به بیرون کلیسا بسیار ساده است و در مقایسه با عظمت و زیبایی بخش بیرونی، پارادوکسی جذاب و دیدنی ایجاد کرده است. ۵۲ ستون بزرگ نیز بر هیبت و بزرگی این ساختمان نیز می‌افزایند و طراحی شیشه های منقش در  سالن اصلی که متعلق به قرن ۱۵ و ۱۶ میلادی هستند، نمونه هایی از شکوه و زیبایی معماری سبک گوتیک در جهان به حساب می آیند.

5 جاذبه مهم گردشگری میلان

ساختمان پیاتزا دی مرکانتی

با وجود تمام ساختمان های بلند و برج هایی که نشانی از مدرنیته بودن میلان است،اما با ۵ دقیقه پیاده‌روی از پیاتزا دل دوئومو، می‌توانید جایی را پیدا کنید که شما را به میلان قرون وسطی و رنسانس یرگرداند. ساختمان پیاتزا دی مرکانتی در سال ۱۲۳۳ میلادی، ساختمانی زیبا در مرکز شهر میلان است. نمای این ساختمان  از سنگ مرمر سیاه و سفید ساخته شده است و با کاربری دادگاه و محلی برای قضاوت ساخته شده بود.

5 جاذبه مهم گردشگری میلان

تابلوی شام آخر لئوناردو داوینچی

کلیسایی با آجر های نارنجی که به سبک گوتیک سانتا ماریا دل گرازیه در کورسو ماژنتا در سال ۱۴۶۵ ساخته شدیکی ز بزرگ ترین آثار هنری دنیا را در دل خود دارد گنبد بزرگ ۶ ضلعی آن که متعلق به اوایل شروع دوره رنسانس است، توسط برامانته که به عنوان یکی از تأثیرگذارترین معماران رنسانس شناخته شده است،  طراحی شده است. گنجینه ی این کلیسا، تابلوی شام آخر، اثر لئوناردو داوینچی را است. این اثر در طی جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دید اما به دلیل این که بسیاری از گردشگران از سراسر جهان برای بازدید ازکلیسای  سانتا ماریا، برای  بازدید از مهم ترین اثر لئوناردو داوینچی که نقش بر دیوار صومعه دومنیکن شده است، همچنان پابرجاست. این اثر هنری در بین سال های ۱۴۹۵ تا ۱۴۹۷ با الهام از داستان شام آخر مسیح به شیوه تمپرا توسط لئوناردو داوینچی، نقاش و هنرمند معروف ایتالیایی، خلق شد.

5 جاذبه مهم گردشگری میلان

سالن اپرا آلا اسکالا

در ادامه مقاله 5 جاذبه مهم گردشگری میلان ، این سالن بزرگ یکی از معتبرترین و زیباترین مراکز اجرای اپرا در جهان به شمار می‌آید. این تالار میزبان اجرای مهم ‌ترین قطعه‌های موسیقی و حضور موسیقی‌دانان، خواننده و نوازنده‌های بزرگ ایتالیایی و جهانی و همچنین بینندگان بی طاقت و  بی‌شمار آنها بوده و هست. گنجایش این تالار ۲۸۰۰ نفر است  که در کل ایتالیا، بسیار معروف است. فصل اجراها در این سالن معمولاً از اوایل ماه دسامبر آغاز و تا ماه می ادامه می‌یابد. پیدا کردن بلیت اجراها به همین آسانی ها امکان پذیر نیست و اگر توانستید این کار را انجام دهید باید به شما بگوییم که شما شانس دیدن یکی از بهترین اجراهای موسیقی در جهان در یکی از بزرگترین اپرا هال های جهان را دارید. لذت ببرید.

5 جاذبه مهم گردشگری میلان

کلیسای آمبروز مقدس

کلیسای آمبروز، شاهکاری از هنر معماری سبک  رومانسک است و در سال ۳۶۸ میلادی توسط آمبروز مقدس ساخته و بنا شد. قدیس آمبروز، در میلان متولد شد و از حامیان ساخت و توسعه  و پیشرفت شهرمیلان بود. دیدنی های زیادی در این کلیسا وجود دارد. در ابتدا، رواق بلندی شما را میخکوب خواهد کرد که متعلق به قرن ۹ میلادی است. سنگ‌های تراش خورده تالار میانی گواه بر  سبک رومانسک این کلیسا است. حتما در داخل کلیسا، منبر تراش خورده به سبک رومانسک و همچنین تابوتی که از قرن ۴میلادی در زیر آن قرار دارد را ببینید. محراب بلند این کلیسا یکی از شاهکارهای هنری کارولینگین است که به سال ۸۳۵ میلادی باز می گردد.

5 جاذبه مهم گردشگری میلان

منبع:planetware.com

 

کلمه‌های کلیدی: