5 اثر بسیار قدیمی از دوران باستان

با ایلیاگشت همراه باشید تا شما را به گذشته های دور ببریم و 5 اثر بسیار قدیمی از دوران باستان را ببینیم. در این مطلب قصد داریم شما را به دیدن بناهای باستانی دنیا ببریم که هر کدام برای خود راوی قصه ای کهن و تاریخی هستند. این آثار تاریخی گاهی بازمانده از یک شهر هستند و گاهی بازمانده از یک اثر ارزشمند.

پوئبلو بونیتو | ایالات متحده

پوئبلو بونیتو واقع در شمال غربی نیومکزیکو، بزرگترین و شناخته شده ترین نمونه از یک دهکده است که توسط مردم باستانی پوئبلو ساخته شده است. ساخت و ساز روستا در اوایل قرن ۱۰ میلادی آغاز شد و نزدیک به ۱۸۰ سال ادامه داشت و با حدود ۸۰۰ اتاق جداگانه همراه با بعضی از ساختمان های پنج طبقه به اوج خود رسید.

5 اثر بسیار قدیمی از دوران باستان

هاجر کیم | مالت

هاجر کیم واقع در مالت است و بر اساس گفته ها توسط یک فرهنگ ناشناخته بین سال های ۳۲۰۰ و ۲۵۰۰ پیش از میلاد ساخته شده است. گفته می شود که این فرهنگ در نتیجه قحطی و بلایای طبیعی نابود شده است و معدوی جزئیات قابل شناسایی از آن باقی مانده است.

5 اثر بسیار قدیمی از دوران باستان

طبق روایات، یکی از اولین نمونه اعتقادات مذهبی، معبدی در هاجر کیم است که شامل تعدادی مجسمه از الهه مادر است که به عنوان ونوس شناخته شده است. برخی از آنها در حال حاضر در موزه ملی باستان شناسی در والتا نمایش داده می شود، هاجر کیم صدها سال زودتر از استون هنج ساخته شده است.

دور شاروکین | عراق

دور شاروکین که به عنوان «قلعه سارگون» یا «دژ سارگون» ترجمه شده است، توسط آشوریان زمانی بین ۷۱۷ و ۷۰۷ قبل از میلاد ساخته شده و در قسمت شمال عراق قرار دارد. با این حال، جالب ترین شی باقی مانده از خرابه ها، گاو آشوری است که یک اثر سنگی می باشد و برآورد می شود وزنی نزدیک به ۴۰ تن داشته باشد! این بزرگترین نمونه از یک گاو نر بالدار در تاریخ بشر است.

5 اثر بسیار قدیمی از دوران باستان

تیاهواناکو | بولیوی

به عنوان پایتخت ماقبل تاریخ مردم تیاهواناکو Tiwanaku ، این شهر در ساحل دریاچه تیتیکاکا در بولیوی واقع شده است. شهری که در اصل یک روستای کوچک بوده است، بعدا بین سال های ۴۰۰ و ۹۰۰ میلادی شکوفا شد و محل تعدادی از بزرگترین سازه های سنگی در آمریکای جنوبی شد. تیاهواناکو حدود سال ۱۰۰۰ میلادی به احتمال زیاد به دلیل سیل به حالت متروکه و بیابانی درآمد. اینکا در نهایت تمدن تیاهواناکو را فتح کرد، اگر چه اسطوره شناسی آنها در نهایت شامل شهر بود، همانطور که اعتقاد بر این بود که آنجا نقطه مبدا بشریت است.

5 اثر بسیار قدیمی از دوران باستان

دلمن منگا | اسپانیا

از حدود ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد، دلمن منگا گورستان بزرگی در نوک جنوبی اسپانیا است. در اینجا تعدادی از اتاق ها با قرار دادن تعداد زیادی از سنگ های بسیار سنگین در کنار یکدیگر ایجاد شده است. دیوارها، سقف که از چهار قطعه مجزا ساخته شده است و ستون ها از یک جنس و شکل سنگ ساخته شده است. تا آنجا که به نام این محل مربوط می شود، افسانه ها می گویند که زنی جذامی به نام منگا پس از آنکه شوهرش مرد، در داخل دلمن پناه گرفت. باستان شناسان بر این باورند که دلمن بزرگترین سازه از این نوع در اروپا است و چند صد اسکلت مجزا در داخل آن یافته اند که احتمالا همه متعلق به گروه های حاکم فرهنگ هستند.

5 اثر بسیار قدیمی از دوران باستان

کلمه‌های کلیدی: