4 دلیل برای آنکه شما باید بمبئی را ببینید

یکی از سوالات همیشگی گردش دوستان و حتما یکی از بحث های بینشان هم هست که کدام شهر هند بیشتر ارزش سفر کردن را دارد. دهلی، بمبئی، آگرا، چنای و …. حال پاسخ در میزان عاشق بودن شماست.

باران های بمبئی

برای این گفتیم که شما باید ببینید چقدر عاشق هستید . چون باران های بمبئی به شکلی است که فضای شهر را بسیار رمانتیک و عاشقانه میکند. سرسبز، عاشقانه با دمای بسیار مناسب . بسیاری از فیلم های سینمای هند بالیوود را در این شهر بازی می کنند . این فیلمها سراسر جو عاشقانه دارد.

4 دلیل برای آنکه شما باید بمبئی را ببینید   

ساحل گردنبند ملکه

شهر بمبئی بر خلاف شهر دهلی دسترسی به اب و ساحل های زیبا دارد. این ساحل در شب به قدری درخشان و نورانی است که از بالا و کنار شبیه گردنبند طلاست.بسیاری از مردم دنیا فقط به خاطر این سواحل تمیز و زیبا به بمبئی می آیند. این در حالی است که از نظر نظافت کشور هندوستان یکی از کثیف ترین کشورهاست.

4 دلیل برای آنکه شما باید بمبئی را ببینید

قطار های محلی بمبئی

راه آهن حومه بمبئی قدیمی ترین شبکه راه آهن آسیا است و به درستی آن را خط عمر شهر نامیده است. میلیون ها نفر از مردم روزانه با قطارهای محلی رفت و آمد می کنند. اغلب مسافران برای سفرهای روزانه کاری خود همین قطار را انتخاب می کنند. جالب است بدانید در این قطارها غذا، زیور آلات، لوازم خانگی به فروش می رسد در بخش هایی از قطار کارائوکه بی نظیر و مبارزه بر روی یک صندلی انجام میگردد که نوعی نمایش هندی به حساب می آید.

وادا پاو هندی بخورید

اگر گفتیم قطار محلی ، عمر شهر بمبئی را نشان میدهد و حتما این غذا هم نشانی از طول عمر این شهر است. حیف است در بمبئی باشید و غذای محلی وادا پاو را میل نکنید. این غذا نوعی کوکوی سیب زمینی می باشد که بین طعم سیب زمینی تند و نان میچرخد.

4 دلیل برای آنکه شما باید بمبئی را ببینید

منبع : theculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: