4 بازار معروف دنیا که حتما باید ببینید

اگر سرتان برای خرید کردن در جاهایی که در آن طیف وسیعی از انتخاب دارید و می توانید ساعت ها در آنها با چیزهای مختلف سرگرم شوید، درد می کند. در اینجا به شما بازارهای بزرگ دنیا را می خواهیم معرفی کنیم که بر اساس نظر سنجی از بازدید کننده ها، انتخاب شده اند.

بازار Panjiayuan Jiuhuo Shichang پکن

پیشنهاد می شود که از بازار (Hong Qiao Shichang) در پکن بازدید نکرده و از اجناس ارزان قیمت آن خرید نکنید. در عوض، بازدید از بازار کثیف و یا همان (Panjiayuan Jiuhuo Shichang) در ساعات اولیه ی صبح بسیار بهتر خواهد بود چون تجربه ی بهترین خرید از اجناس چینی را به همراه خواهد داشت. آخر هر هفته، فروشندگان این بازار وسایل عتیقه، قوری های چای و یا سایر ابزارهای قدیمی خود را برای فروش عرضه می کنند. خرید از این بازار بسیار مقرون به صرفه است.

4 بازار معروف دنیا که حتما باید ببینید

بازار Izmailovsky مسکو

گزارش 4 بازار معروف دنیا که حتما باید ببینید را ادامه میدهیم. قدم زدن در این بازار به مانند راه رفتن در جهان کوچک والت دیزنی است. هرچند در طول چندین سال گذشته، رنگ خاکستری و گرفتگی این بازار آن را به یک مکان قدیمی تبدیل نموده است. در ساخت این بازار از سبک معماری روسیه استفاده شده است. استفاده از معماری کاخ کرمیلن و دیگر ساختمان های شوری سابق به عنوان نقطه ی عطفی در این منطقه ی زیبا در آمده است و مثل تله ای است که هر ساله توریست های زیادی را به سمت خود می کشاند. فروش عتیقه، منسوجات ازبکستان، کلاه خز، پوست حیوانات و انواع عروسک های ماتروشکا از جمله مواردی است که در این بازار به چشم می خورد.

4 بازار معروف دنیا که حتما باید ببینید

بازار بروکلین کک، شهر نیویورک

قدمت بازار بروکلین کک به قرن بیست و یکم میلادی اشاره دارد. این بازار بزرگ در سال ۲۰۰۸ میلادی افتتاح شده و به فروش مواد غذایی، جواهرات، وسایل خانه و غیره پرداخته است. در راستای تحقق این امر، بسیاری از طراحان جواهر، مبل سازان و فروشندگان مواد غذایی نیویورک گرد هم آمده و در روند اقتصاد کشور تاثیر گذار بوده اند. از زمان افتتاح این بازار تنها پنج سال گذشته است اما می توان گفت نقش این بازار در ایجاد مشاغل محلی بسیار پر رنگ بوده است. فروشندگان این اجناس در روزهای شنبه و یکشنبه در فورت گرین و یا ویلیامزبرگ (واقع در محله بروکلین) گرد هم آمده و در مورد مباحث اقتصادی به بحث و گفتگو می پردازند.

4 بازار معروف دنیا که حتما باید ببینید

بازار بزرگ استانبول

به نظر می رسد که استفاده از واژه ی بزرگ برای این بازارهای وسیع چندان مناسب نباشد. این دسته از بازارها بالغ بر ۴۰۰۰ فروشگاه، ۶۵ خیایان و ۶ مرکز خرید را به خود اختصاص داده اند. برخی از بازارها با داشتن ۱۵ میلیون نفر بازدید کننده در سال به یکی از بزگترین جاذبه های جهانگردی در اروپا تبدیل شده اند. برخی از صنعتگران سنتی با اجاره ی مغازه های گران قیمت به فروش اجناس بسیار ارزانی پرداخته اند که توجه بخش عمده ای از جهان را به خود جلب نموده است. در بخش مرکزی این بازار، مغازه های بسیار زیادی وجود دارد که بیشتر آن ها به فروش اجناسی مانند چای، کف پوش، و فرش می پردازند. در امتداد حلقه ی بیرونی بازار، برخی از مردم محلی هنوز برای فروش دستبندهای طلا، پارچه و چرم در تلاش هستند.

4 بازار معروف دنیا که حتما باید ببینید

 

کلمه‌های کلیدی: