3 تجربه فوق العاده در دبی

امروزه دبی یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای جهان به شمار می‌رود. همچنین از لحاظ صنعت گردشگری هم بسیار موفق عمل کرده است. البته دلیل آن ساخت جاذبه‌های مختلف در این شهر است. در این گزارش قصد داریم تا به شما 3 تجربه فوق العاده در دبی را معرفی کنیم که حداقل در تور دبی از این 3 جاذبه گردشگری دیدن کنید. پس با ایلیاگشت همراه باشید . 

آکواریوم دبی

آکواریوم دبی را با خلیج دلفین در جزیره پالم اشتباه نگیرید، در آن خلیج شما فقط می توانید دلفین ها را ببینید و با آن ها بازی کنید، اما در این آکواریوم تفریحات خیلی بیشتری انتظار شما را می کشد، آکواریوم دبی در مرکز خرید دبی مال قرار دارد و در آن ۳۳,۰۰۰ جانور آبزی زندگی می کنند، در یک طبقه این آکواریوم یک مخزن ۱۰ میلیون لیتری قرار دارد و یک باغ وحش زیر آب هم در طبقه دوم آن است که در آنجا می توانید حیوانات را از نزدیک تماشا کنید، در این محل چیزهای زیادی را تجربه می کنید می توانید درون یک قفس به زیر آب بروید و در آن زیر از نزدیک ۳۰۰ نهنگ و سفره ماهی های مختلف را ببینید، می توانید حتی بدون قفس در بین نهنگ ها شیرجه بزنید و حتی شیرجه زدن را در این محل یاد بگیرید و گواهی نامه دریافت کنید.

تجربه فوق العاده در دبی

در این آکواریوم کروکدیل هایی به طول ۵ متر زندگی می کنند، می توانید ماهی ها، سفره ماهی ها، کروکدیل ها و نهنگ هایی را که در حال غذا خوردن هستند تماشا کنید، یکی از هیجان انگیزترین تجربیاتی که در این آکواریوم دارید این است که از میان تونلی شفاف به طول ۴۸ متر که از میان مخزن آکواریوم می گذرد عبور می کنید، در این تونل می توانید همه حیواناتی را که در حال شنا هستند تماشا کنید، آخرین جاذبه این محل موجودات شب امارت است.

سافاری دبی

این تفریح ، یک تفریح پر از آدرنالین و هیجان است که هر فردی را به وجد می آورد و آن چیزی نیست جز سافاری دبی . ریشه واژه سافاری به کلمه عربی «سفر» (Safar) باز می‌گردد. از همین واژه، اسم «Safariya» هم مشتق می‌شود (که دقیقا همان معنای سفر را می‌دهد) و سپس به واژه «Safari» می‌رسیم که یک واژه سواحیلی دقیقا مترادف واژه عربی سفر است. بیابان‌گردی و دشت‌گردی نوعی از فعالیت طبیعت‌گردی با وسیله است که برای انجام آن اغلب از ماشین‌های دو دیفرانسیل استفاده می‌شود اما در برخی از موارد و به صورت طبیعی‌تر این فعالیت، از اسب و شتر هم به عنوان وسیله نقلیه استفاده می‌شود. هیجان، لذت تجربه و لمس شن‌های کویر، غلت‌خوردن در میان ماسه‌ها و رانندگی در  پستی‌ها و بلندی‌های کویر بدون محدودیت، هر انسانی را وا می‌دارد که آن را تجربه کند.

تجربه فوق العاده در دبی

دهکده جهانی دبی

دهکده جهانی از جاذبه های فوق العاده دبی است اما فقط درماه های نوامبر تا آوریل باز است و در طول این ماه ها هر روز می توانید از این دهکده زیبا بازدید کنید، این دهکده از سال ۱۹۹۷ در مکان های مختلفی برگزار می شد ولی از سال ۲۰۰۵ تاکنون در مکان فعلی خود (خیابان شیخ محمد بن زاید، خروجی ۳۷) می باشد، این دهکده ۱۶۰,۰۰۰ متر مربع مساحت دارد و یک واقعه فرهنگی تفریحی است که در آن می توانید از ۳۰ خانه مختلف بازدید کنید، این خانه ها نماینده ۷۰ کشور مختلف از سراسر جهان هستند، در هر یک از این خانه ها فرصت این را دارید تا در فعالیت های مختلف شرکت کنید، نمایش های مختلف ببینید، غذاهای سنتی هر کشور را امتحان کنید و محصولات و سوغاتی های آن کشور را بخرید. علاوه بر این، در دهکده برای کودکان یک سرزمین عجایب هم وجود دارد که می توانند در آن سرگرم شوند، در این دهکده در هر ماه بیش از ۱۲,۰۰۰  نمایش اجرا می شود و ۳۵۰۰ مرکز خرید و ۲۵ رستوران مختلف دارد که در آن ها غذاهای بین المللی سرو می شود و در ۱۵۰ غرفه مختلف هم می توانید صنایع دستی را دیده و خرید کنید، دهکده یک دریاچه دارد که در آن سوار بر قایق های سنتی چوبی می شوید و دور دهکده را می گردید، قطار کوچکی که دور دهکده حرکت می کند به کودکان و والدین آن ها سواری می دهد.

تجربه فوق العاده در دبی

منبع: visitacity.com   و  visitacity.com

 

کلمه‌های کلیدی: