3 کاری که باید در خیابان استقلال انجام دهید

استانبول یکی از پرطرفدارترین شهرهای توریستی برای ایرانیان است. استانبول (قسطنطنیه) بزرگ‌ترین شهر، مرکز فرهنگی و اقتصادی کشور ترکیه است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگه بسفر دو قاره آسیا و اروپا را جدا می‌کند.

خیابان استقلال استانبول شاید برای خیلی از ما ها خیابانی معروف باشد ولی تا گذری در اینجا نزنیم هرگز متوجه عظمت خیابان استقلال نمی شویم. خیابانی معروف در قسمت اروپایی استانبول به طول ۳ کیلومتر که از میدان پرجنب و جوش تقسیم شروع می شود و دو طرف آن مملو از کافه، رستوران، بوتیک های خوش آب و رنگ و مراکز خرید می باشد. مثالی زیباست که میگوید اگر خیابان استقلال و بازار آن را نبینید، مانند این است که که در پاریس باشید و به شانزلیزه نروید.

3 کاری که باید در خیابان استقلال انجام دهید

خیابان استقلال استانبول یکی از سرزنده ترین خیابان های این شهر توریستی محسوب می شود.  معمولا اکثر گردشگرانی که به دیدن شهر استانبول می روند حداقل یک روز را صرف گشت و گذار در این خیابان ۱٫۴ کیلومتری و کوچه های اطراف آن می کنند. جمعیت زیادی از صبح تا شب در طول این خیابان راه می روند با این حال، این خیابان نه تنها خیلی تمیز است بلکه ساختمان هایی دارد که پشت هر کدام از آن ها داستان های تاریخی نهفته است، داستان هایی که بیشتر مربوط به دوره عثمانی هستند. در آن زمان اغلب، بزرگان، روشنفکران و ثروتمندان در این خیابان زندگی می کردند. بعد از جنگ ترکیه که منجر به استقلال این کشور در سال ۱۹۲۳ شد اسم این خیابان به استقلال تغییر نام داد، اما در دهه ۱۹۷۰، غافل ماندن از شرایط این خیابان باعث شد که به محیطی نامطلوب تبدیل شود. شورای محلی استانبول تصمیم گرفت که برای این خیابان کاری انجام دهد، میلیون ها دلار برای آن هزینه شد تا به ظاهر جذاب و تاثیر گذار امروزی خود برسد. اما هنگامی که در حال قدم زدن در این خیابان هستنید به کجا باید بروید؟ و چه کارهایی را باید انجام دهید؟

3 کاری که باید در خیابان استقلال انجام دهید

از کلیساها، مساجد و عبادتگاه های خیابان استقلال بازدید کنید

کلیساهای کمی در این محل وجود دارد اما بزرگ ترین و بهترین آن ها، کلیسای سنت آنتونی پادوا است. معماری نئو گوتیک داخل ین کلیسا بسیار جذاب و گیراست. این کلیسا محل عبادت مسیحیانی است که در کشور مسلمان ترکیه زندگی می کنند. اگر علاقه به بناهای مذهبی داشته باشید ممکن است که تور گشت معنوی یکشنبه ها را هم دوست داشته باشید در این تور از مهمترین کلیساها، مساجد و عبادتگاه های خیابان استقلال و محله های اطراف آن دیدن می کنید. درک تاریخ چند فرهنگه استانبول سخت است اما این تور بهترین راه برای دیدن و فهمیدن این است که چگونه مذاهب مختلف توانستند تاریخ خود را در طول زمان شکل دهند.

3 کاری که باید در خیابان استقلال انجام دهید

در خیابان استقلال خرید فراموش نشود

در این خیابان با اجناسی مثل لباس، وسایل دکوراسیون، لوازم ورزشی، عطر و … که برای فروش گذاشته شده خالی کردن حساب بانکی در عرض چند دقیقه، کار خیلی راحتی است! خیلی از مغازه ها، فروشگاه های زنجیره ای برند هستند و به همین دلیل نمی توانید برای قیمت ها چانه بزنید و تخفیف بگیرید. به جای این فروشگاه ها می توانید سراغ مغازه داران محلی بروید که در دو طرف این خیابان هستند و همراه شما می نشینند، چای سیب می خورند و با شما درباره قیمتی که می خواهید پرداخت کنید صحبت می کنند؛ این شیوه سنتی چانه زدن در استانبول است.

3 کاری که باید در خیابان استقلال انجام دهید

یادتان نرود در خیابان استقلال گالری های هنری را ببینید 

در کوچه های پشتی خیابان استقلال، گالری هایی مثل موزه پرا وجود دارد که یکی از گران ترین نقاشی های ترکیه در آن قرار دارد. نمایشگاه های کوچکی در منطقه گالاتا هست که آثار هنرمندان ترکی و بین المللی را به نمایش گذاشته شده است. اگر علاقه به کارهای هنری دارد اما نمی خواهید به گالری ها بروید، نقاشی های خیابانی را امتحان کنید. در بعضی از مناطق استانبول کارهای معروف ترین هنرمندان استانبول به صورت نقاشی های خیابانی نمایش داده می شود.

 منبعturkishtravelblog.com

 

کلمه‌های کلیدی: