14 دلیل برای سفر به گرجستان (قسمت دوم)

در مطلب گذشته دلایلی را بر شمردیم که ثابت میکرد که باید به گرجستان سفر کنیم. در این پست هم به ادامه این دلایل می پردازیم.

8- رستوران های گرجستان

داشتن چنین غذاهای غنی، برای هر کشوری شگفت انگیز است. بی دلیل نیست که بسیاری از شهرهای گرجستان دارای تعداد زیادی رستوران زیبا و دیدنی است. من توصیه میکنم که حتما غذای محلی را بچشید، چون شما می توانید هر چیز دیگری را در مکان های دیگر که به آن سفر می کنید میل کنید، ولی غذای محلی گرجستان را باید در همینجا میل کنید.

14 دلیل برای سفر به گرجستان

9- حمام و ماساژ گرجی

در شهر تفلیس و اطراف آن سایتهای حرارتی سولفوریک تاسیس شد. منطقه ای به نام آبانوتوبانی که دارای تعدادی از حمام های عمومی و خصوصی است که در آن شما می توانید یک ماساژ گرجی به همراه یه حمام با آب معدنی داشته باشید و به یک استخر پر از آب سولفور وارد شوید. این آب برای پوست مناسب است و همچنین معروف شده است که در درمان آسم و روماتیسم هم نقش به سزایی دارد. شهر بورجومی، که در قلب معروف ترین آب معدنی کشور گرجستان قرار گرفته است، در زمان امپراتوری روسیه به عنوان جایگاه شفا شناخته شده بود، به لطف خواص درمانی آب آن، امروزه در این شهر هتل های خوب و مدرن اسپا افتتاح شده است.

14 دلیل برای سفر به گرجستان

10- نوشیدنی گرجستان

این کشور بهترین و ناب ترین نوشیدنی ها را در بین کشورها داراست.

11- امنیت گرجستان

آیا گرجستان امن است؟ این سوالی است که همه می پرسند. بله گرجستان یکی از امن ترین کشورهایی است که تا به حال به آن سفر کرده ام. جنایت تقریبا غیرممکن است، قتل، آدم ربایی گردشگری،تقریبا ندیدم. بر خلاف دیگر کشورها در منطقه، فساد پلیس از بین رفته است. و فساد از سر منشا خشکانده شده است.

14 دلیل برای سفر به گرجستان

12-فرهنگ گرجستان

با وجود دوره های مختلف که گرجستان در اشغال نیروهای خارجی بود، گرجستان سخت تلاش کرد تا فرهنگ و هویت ملی خود را حفظ کند. از لحاظ تاریخی، معماری ، نقاشی و سنت ادبی غنی است. هنر همچنین در اینجا، از کلیساها به سبک های معاصر رشد می کند. شما بعضی از کارهای خیره کننده هنرمندان محلی و مجسمه سازان را در همه جا در اطراف تفلیس و باتومی مشاهده خواهید کرد. سینما گرجستان، با وجود کمبود، شروع به ساختن برند خود در سناریوی جهانی کرد.

14 دلیل برای سفر به گرجستان

13- تفلیس قدیم

بخش قدیمی تفلیس، بخشی تاریخی و عظیم پایتخت گرجستان، ارزش سفر و دیدن را دارد – تا آنجا که در بعضی سفرها، تنها در پایتخت قدیمی اقامت داشتم. قدم زدن در اطراف ساختمان های تاریخی از قرن هفدهم تا نوزدهم، و همچنین هنر دکو. بسیاری از آنها به شدت به نوسازی و مرمت نیاز دارند، اما برای من، این جا یعنی زندگی حقیقی. بخشی از تفلیس قدیم، به خصوص در پای قلعه ناریکالا، بازسازی شده اند، و این کنتراست، آن را حتی جالب تر کرده است.

14 دلیل برای سفر به گرجستان

14- بازدید از کشورهایی که دیگر وجود ندارند در گرجستان

اگر شما در گرجستان هستید و زمان بیشتری دارید، می توانید به طور قانونی از منطقه های تفکیک شده که در زمانی مراحل درگیری های خونین را گذرانده دیدن کنید. از لیدر محلی بخواهید که محل جنگ های استقلال را به شما نشان دهند . در قسمتی از گرجستان قرار بود چند شهر و کشور بوجود آیند.

14 دلیل برای سفر به گرجستان

امیدوارم با خواندن این مطلب با عنوان 14 دلیل برای سفر به گرجستان برای سفر به این کشور ترغیب شده باشید.

منبع : www.travelwithpedro.com

کلمه‌های کلیدی: