14 دلیل برای سفر به گرجستان (قسمت اول)

آیا شما هم از جمله افرادی هستید که دوست دارید به گرجستان و شهر تفلیس سفر کنید ولی هنوز دلیل قانع کننده ای برای خود ندارید ؟

در همین راستا گزارشی داریم از یکی از بهترین خبرنگاران و مسافران همیشگی که مشغول سفرنامه نویسی هست.

او 14 دلیل را برشمرده که شما را به قانع خواهد کرد برای سفر به کشور زیبای گرجستان .

در ادامه مصاحبه ایشان را میخوانیم.

مردم پرسیدند چرا من همیشه به جمهوری گرجستان سفر می کنم. آیا عشقم را پیدا کردم؟ یک شریک تجاری؟ آیا روح ماجراجویانه را از دست دادم و منطقه ای راحت پیدا کردم؟ حقیقت این است که دلایل زیادی برای سفر به گرجستان وجود دارد. در حالی که من نمی توانم منطقی توضیح دهم که چرا این کشور را خیلی دوست دارم، امیدوارم این پست به شما کمک کند که درک کنید چرا باید حداقل یک بار در طول زندگی خود به گرجستان سفر کنید.

1- مردم گرجستان

یکی از دلایل اصلی من برای سفرهای زیاد به گرجستان ، مردم این کشور است . آنها مردمی خونگررمک هستند که دوستانه خوش آمد می گویند، دوستانه به صحبت مینشینند با شما و یک میهمان نوازی اعلا را به نمایش می گذراند که این نشان از جامعه ای سالم و با فرهنگ دارد.

14 دلیل برای سفر به گرجستان

2- غذای گرجستان

غذاهای گرجستان بسیار متنوع هستند، اغلب بر اساس ماهیت روستایی هستند و تهیه شده از سیب زمینی، گوشت گاو، پنیر و قارچ می باشند، همیشه برای من غذاهای گرجی یک گزینه بسیار محبوب است. در سفر به گرجستان یادتان نرود مدت زمان زیادی را در رستورانهای تفلیس باشید.

3- طبیعت گرجستان

علیرغم وسعت کم این کشور، طبیعت در گرجستان بسیار متنوع است. در شمال و اطراف شمال مکان هایی مانند کازابگی یا مستیا، شما کوه های قفقاز با قله های برفی خود را می بینید. در اطراف کویتیسی، جنگل ها و دره ها و یا آب درمانی را در بورجومی پیدا خواهید کرد. بیایید سواحل دریای سیاه باتومی زیبایی خلقت پروردگار را ببینید.

4- هزینه کم سفر گرجستان (البته به غیر از ایرانیان)

واحد پول گرجستان لاری است، که نسبت به سفر قبلی من 30% کاهش ارزش داشته است. یعنی در این سفر نسبت به سفر قبل به پول ما (دلار) میشود 30% بیشتر لذت برد.

14 دلیل برای سفر به گرجستان

5- سفر لوکس در گرجستان

اگرچه گرجستان به عنوان سفری لوکس شناخته نمی شود ولی بزاهم میتوان اقامتی با کلاس و لاکچری در تفلیس و باتومی داشت. هتلهای زیادی در این مناطق وجود دارد که شما میتوانید ببینید. در اینجا برای کمک به شما آورده شده است .

هتلهای تفلیس

هتلهای باتومی

14 دلیل برای سفر به گرجستان

6- میهمان نوازی گرجستانی ها

همانطور که گفتم، گرجی ها بسیار مهمان نواز هستند. در اولین سفر من به این کشور، با پذیرایی که توسط گروه های مختلف مردم محلی برگزار شد تحت تاثیر قرار گرفتم. اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید به یک خانه مردم گرجستان دعوت می شوید ، مهم نیست که چقدر فروتن یا چقدر ثروتمند هستید، مثل یک پادشاه با شما رفتار خواهند کرد. در روستاهای کوچکتر، مردم حتی ممکن است مراقبت شخصی شما را به عهده بگیرند، و زیباییهای روستا را به شما نشان دهند.

14 دلیل برای سفر به گرجستان

7- آب و هوای گرجستان

بله، آب و هوا. در تابستان، در تفلیس پایتخت گرجستان دما را تا 35 درجه سانتیگراد خواهد دید. در بازدید های زمستانی من، به ندرت افت دما را زیر 5 درجه سانتیگراد دیدم. اما خوب است که به یاد داشته باشیم که در بسیاری از نقاط کشور، به ویژه در کوه ها، برف می آید. اگر اهل اسکی هستید حتما به کوهستان های گرجستان بیایید . حتما بزرگان اسکی دنیا را خواهید دید.

14 دلیل برای سفر به گرجستان

منبع : www.travelwithpedro.com

کلمه‌های کلیدی: