11 حقیقت عجیب از کشورهای جهان

در گزارش امروز ایلیا گشت قصد داریم تا شما را با 11 حقیقت عجیب از کشورهای جهان آشنا کنیم. حرف های زیادی درباره سفر وجود دارد مخصوصا سفر به یک کشور خارجی. سفر خیلی چیزها را تغیر میدهد. دید انسان ها به زندگی را تغییر می دهد، افق های پیش روی انسان را گسترده تر می کند، و حس شکر گذاری و قدردانی او را به خاطر چیزهایی که در جهان وجود دارد تقویت می کند.

اگر هر کسی امکان این را داشت که سفر کند، مطمئنا دنیا جای بهتری می بود، جهانی با نفرت کمتر و فهم و درک بیشتر. در این میان اینکه افراد چیزهای زیادی از کشورها و فرهنگ های دیگر به نظرشان عجیب و غریب و شوکه کننده برسد هم خیلی دور از انتظار نیست. شما هم اگر تابحال به کشور دیگری سفر کرده باشید مطمئنا به این موضوع پی برده اید که هر کشور و منطقه ای می تواند سورپرایزهای خاص خود را داشته باشد. با ما همراه باشید.

عادت غذایی عجیب بریتانیایی ها

اگر به کشور انگلیس سفر کردید باید انتظار این را که مردم مرتبا از شما بپرسند حالتان خوب است یا نه را داشته باشید!مقدار غذای هندی ای که در این شهر دیده می شود و در رستوران ها وجود دارد آنقدر زیاد است که اگر به این منطقه سفر کنید حتی ممکن است شک کنید که پروازتان را اشتباهی سوار شده اید! به عنوان مثال Tikka Masala یکی از محبوبترین غذاهای هندی است که در Glasgow (شهری در بریتانیا) اختراع شد. درست خواندید، این غذای پر طرفدار هندی حتی در خود هند هم ابداع نشده است.

11 حقیقت عجیب از کشورهای جهان

عادت عجیب استرالیایی ها

یکی از 11 حقیقت عجیب از کشورهای جهان این است که مردم کشور استرالیا بیشتر از هر کشور انگلیسی زبان دیگری قسم می خورند!

کارهای عجیب در مکزیک

رشوه دادن به پلیس در صورت مرتکب شدن خلاف (البته نه جرم های بزرگ) کار عادی ای در این کشور است، این کار جزء 11 حقیقت عجیب از کشورهای جهان به شمار می یاید.

11 حقیقت عجیب از کشورهای جهان

ناامنی در برزیل، جزء11 حقیقت عجیب از کشورهای جهان

در برزیل، افرادی که نیمه شب رانندگی می کنند پشت چراغ قرمز نمی ایستند، چون نشستن در آن وقت شب در ماشین خیلی امن نیست.

حقیقتی درباره ایالات متحده آمریکا

اگر برای اولین بار به شهرهای بزرگی مثل نیویورک سفر کنید، این شهر به نظرتان خیلی آشنا می آید که این را مدیون فیلم های هالیوودی و رسانه های دیگر هستیم!

11 حقیقت عجیب از کشورهای جهان

ترافیک عجیب ایتالیا

در شهر رم در کشور ایتالیا، ترافیک خیلی بیشتر از چیزی که فکرش را می کنید دیوانه کننده است. یک گفته ی انگلیسی در این مورد وجود دارد ” مرد قرمز مرده است، مرد سبز مرده است” این به این معناست که در این شهر خیلی نباید به چراغ های راهنما اعتماد کرد و در واقع بهتر است قبل از رد شدن از خیابان اول سمت چپ و راست تات را خوب نگاه کنید.

جمعیت عجیب هند

درکشور هند باید انتظار جنگ برای زندگی تان موقع سوار شدن به قطار را داشته باشید و اگر دیدید کسی کودک خود را از طریق پنجره دست شما داد تا نگه دارید تعجب نکنید. فقط بچه را نگه دارید تا خودشان هم سوار قطار شوند.

11 حقیقت عجیب از کشورهای جهان

تمیزی سنگاپور

احتمالا تابحال درباره تمیزی این شهر چیزهای زیادی شنیده اید اما واقعا تا خودتان از نزدیک نبینید نمی توانید مقایسه کنید.

امنیت عجیب ژاپن

در شهر توکیو پایتخت کشور ژاپن، در رستوران ها، افرادی که می خواهند به سرویس بهداشتی بروند، وسایلشان را روی میز رها می کنند. این عجیب ترین چیزی است که در هیچ پایتخت دیگری در دنیا نمی توان پیدا کرد.

طبیعی و بکر بودن نیوزیلند

کشور نیوزلند خیلی بیشتر از آن چیزی که فکرش را بکنید و بیشتر از آنچه در بروشورها نشان داده می شود، دست نخورده و بکر است.

نیوزیلنداین کشور خیلی بیشتر از آن چیزی که فکرش را بکنید و بیشتر از آنچه در بروشورها نشان داده می شود، دست نخورده و بکر است.

زبان بلغارستانی

یکی از بهترین راه های ارتباط برقرار کردن با مردم کشورهای دیگر مخصوصا اگر خیلی زبانتان قوی نباشد، دانستن زبان بدن (Body language) آن کشور است. در کشور بلغارستان مردم برای بله گفتن سر خود را از یک طرف به طرف دیگر حرکت می دهند و برای گفتن نه، سر خود را بالا پایین می کنند! درست بر عکس خیلی از کشورهای دیگر از جمله ایران.

 

منبع: list25.com

 

کلمه‌های کلیدی: