10 دلیل برای سفر به ایسلند

10 دلیل برای سفر به ایسلند

ایسلند کشوری جزیره‌ای در شمالی‌ترین نقطه اروپا و در شمال اقیانوس اطلس است. سفر به ایسلند این کشور اروپایی عجیب و غریب و منحصر به فرد که به سرزمین آتش و یخ معروف است، هجدهمین جزیره بزرگ دنیا و دومین جزیره بزرگ اروپا می‌باشد. مناظر زیبا، بکر و شگفت‌انگیز، رویارویی با شفق قطبی و نور شمالگان جادویی، دیدن آتشفشان‌های فعال، سواحل بی‌نظیر اقیانوس آرام و مردمی شاد و سرزنده و صمیمی دست به دست هم داده‌اند تا این کشور را، کشوری رویایی و افسانه‌ای جلوه دهند. در این گزارش قصد داریم تا 10 دلیل برای شما بیاوریم که شما باید به ایسلند این کشور زیبا سفر کنید.

سفر به ایسلند

آتشفشان و یخچال های دیدنی ایسلند

طبیعت ایسلند احتمالا بیشتر به خاطر تصویر خاصی از یک ویژگی زمین شناسی دارد که در سراسر کشور دیده می شوند: آتشفشان ها و یخچال ها. یخچال طبیعی Vatnajökull، در حقیقت بزرگترین یخچال اروپا است که بیش از نصف مساحت ایسلند را پوشش داد است. شما می توانید در این کشور، یخچال های کوچک تری نیز مانند Svínafellsjökull را ببینید که بخشی از یخچال بزرگتری در سواحل جنوبی است.

سفر به ایسلند

تغییر نورهای روز و شب در ایسلند

بین انقلاب تابستانی در ۲۱ ماه ژوئن و انقلاب زمستانی در ۲۱ دسامبر، نورهای ایسلند به طرز چشم گیری تغییر می کنند همان طوری که در تمام مناطق بخش های شمالی کره زمین روی می دهد. در طول انقلاب تابستانی، خورشید هرگز غروب نمی کند و شما می توانید آن را در خط افق مشاهده کنید که از همان جا هم دوباره طلوع می کند.

سفر به ایسلند

جمعیت ایسلند حدود ۳۵۰ هزار نفر است

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که جمعیت چه ربطی به زیبایی طبیعت دارد اما در اینجا باید به این نکته اشاره کرد که با همچنین جمعیت کمی که بیشتر آن ها نیز در اطراف پایتخت آن، ریکیاویک، متمرکز هستند می توان به این نتیجه رسید که باقی بخش های کشور دست نخورده و بکر است. 

سفر به ایسلند

چشم اندازهای فوق العاده طبیعت در ایسلند

افسانه هایی که از حماسه اسکاندیناوی توسط Snorri Sturluson در قرن ۹ باقی مانده، با مناظر طبیعت ایسلند آمیخته شده است. یکی از محبوب ترین روش های بازدید از ایسلند این است که راهنمای تور شما، این داستان ها را در طبیعت برای شما می خواند و به این ترتیب حسی به شما دست خواهد داد که در هیچ کجای دیگری از دنیا پیدا نخواهید کرد. این داستان ها شما را در طبیعت و فرهنگ غوطه ور می کند.

سفر به ایسلند

حوضچه های آب گرم طبیعی و بکر

در بسیاری از مکان های مخفی ایسلند شما می توانید یک تشکل سنگی پیدا کنید که داخل آن یکی استخر طبیعی آب گرم تشکیل شده است: استخر خصوصی خودتان! آن ها به گونه ای در زمین مخفی شده اند که با کشف آن ها، انگار شما یک راه حل جدید برای کل زندگی پیدا کرده اید. مطمئن باشید که حمام های آب گرم ایسلند شما را مبهوت خواهند کرد.

مسیرهای طبیعت گردی فوق العاده

در ایسلند، مسیرهای اصلی زیادی وجود دارند که می توانید در آن ها طبیعت گردی کنید؛ برای مثال منطقه Landmannalaugar در ایلسند جنوبی، یکی از محبوب ترین آن هاست. شما با چند ساعت پیاده روی در طبیعت ایسلند می توانید مناظر چشم نوازی از این کشور را مشاهده کنید که هرگز فراموش نخواهید کرد. با اینکه شاید عجیب به نظر برسد، اما یک طبیعت گردی دو ساعته می تواند شما را از میدان آتشفشانی سیاه رنگ Laugahraun به کوه های رنگی Brennisteinsalda برساند.

سفر به ایسلند

آبشارها و آبفشان های دیدنی ایسلند

ایسلند پر از آبشارهای بی نظیر و زیبا است. برای مثال Svartifoss یک آبشار ۱۲ متری است که آن را سنگ های ستونی بازالتی به رنگ مشکی قاب کرده اند. این آبشار که در پارک ملی Vatnajökull واقع شده، تنها یکی از صدها آبشاری است که در ایسلند می توان مشاهده کرد.

سفر به ایسلند

حیات وحش جذاب و زیبای ایسلند

روش های زیادی برای دیدن حیات وحش در ایسلند وجود دارد که یکی از محبوب ترین آن ها، ثبت نام در یک تور تماشای نهنگ است. یکی از مناطق محبوبی که این پستاندار آبی مشاهده می شود در اطراف روستای Husavík در شمال و ریکیاویک است. این تور شامل دیدن نهنگ آبی، نهنگ بزرگ‌باله‌ای کوچک، دلفین، نهنگ گوژپشت و … است.

سفر به ایسلند

زمین های آتشفشانی و ترسناک ایسلند

برای این مورد می توان Eldhraun را نام برد که بزرگترین جریان گدازه ای در جهان است. این منطقه که در قرن ۱۸ توسط فوران Laki اتفاق افتاد، زمینی به وسعت ۵۶۵ کیلومتر مربع است که هم از لحاظ تاریخی و هم از لحاظ زمین شناسی از ارزش بالایی برخوردار می باشد و همچنین مکانی برای کشف تنوع گیاهی و جانوری ایسلند است. چون سنگ‌های گدازه ای در زیر زمین ناپایدار هستند، پیشنهاد نمی شود که روی آن ها راه بروید زیرا امکان دارد که به یکباره شکافی زیر پایتان ایجاد شود.

سفر به ایسلند

شفق قطبی را در ایسلند ببینید

قطعا یکی از دلایلی که گردشگران عاشق طبیعت ایسلند هستند، شفق قطبی است. نورهایی با رنگ های نئونی که در آسمان ظاهر می شوند به اندازه کافی دلیل خوبی هستند که شخصی بخواهد به ایسلند سفر کند. حتما شما تا به حال شفق قطبی را در عکس ها مشاهده کرده اید اما واقعیت این است که تا زمانی که خودتان این پدیده را نبینید، نمی توانید حس و حال عجیبی که دارد را درک کنید.

سفر به ایسلند

 

منبعtheculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: