کارهایی که نباید در جنوب شرق آسیا انجام داد

آیا می دانید کارهای ممنوعه در جنوب شرقی آسیا کدام ها هستند؟ با ایلیاگشت همراه باشید. بدون شک یکی از بهترین مناطق دنیا برای گردشگران با هر بودجه، سن و هر علاقه ای، جنوب شرقی آسیا است. اقامتگاه های ارزان، غذاهای خوش طعم و فرهنگ جدید و بی مانند همه و همه باعث شده اند تا منطقه ای ایده آل برای توریست ها باشد. با این حال قبل از سفر به جنوب شرق آسیا خیلی مهم است که از سنت ها و رسم و رسوم آن ها با خبر باشید، هنجارها و قوانین شان را بشناسید.

معرفی تعدادی از کارهای ممنوعه در جنوب شرقی آسیا

اگر تجربه ندارید به هیچ وجه سوار موتور سیکلت نشوید!

برای آن هایی که فکر می کنند می توانند در کشورهای جنوب شرق آسیا مثل تایلند، مالزی و… بدون داشتن گواهینامه سوار موتور شوند، بد نیست بدانند که نه تنها موتور بلکه حتی اگر بخواهند سوار دوچرخه موتوری هم شوند باید گواهینامه داشته باشند در غیر این صورت عملی غیر قانونی انجام داده اند.

از این ها هم که بگذریم، اصلا صلاح نیست! در بعضی از شهرهای جنوب شرق آسیا شهرهایی وجود دارند که در این شهرها هم جاده هایی وجود دارد که راندن در این جاده ها واقعا تخصص خاصی می خواهد. برای این که در این مورد واضح تر بوده باشیم باید بگوییم که هر ساله هزاران توریست در سفر به جنوب شرق آسیا به خاطر این که می خواهند تجربه موتور سواری داشته باشند، در خیابان ها تصادف می کنند.

در شرق آسیا سعی کنید داد نزنید!

فرقی ندارد در خیابان باشید و یا در جای دیگری، در هر صورت داد زدن اصلا کار مودبانه ای نیست. اگر در شرایطی بودید که احساس ناراحتی می کردید، خونسردی تان را حفظ کنید و سعی کنید مسئله تان را بدون داد زدن حل کنید چون این کار در جنوب شرقی آسیا به شدت بد است.

کارهایی که نباید در جنوب شرق آسیا انجام داد

دست به سر کسی نزنید!

در منطقه جنوب شرق آسیا چندین کشور بسیاری دیدنی و البته توریستی وجود دارد. در فرهنگ مردم این مناطق، سر عضوی مقدس است  به همین خاطر باید از دست زدن به سر افرادی که نمی شناسید خودداری کنید! در غیر این صورت می تواند به راحتی منجر به زندانی شدنتان شود.

در مورد دولت حرف نزنید!

نه تنها حرف زدن در این مورد کسل کننده است مخصوصا وقتی که دارید از کشورهایی به این زیبایی دیدن می کنید، بلکه صحبت در این مورد می تواند شما را به دردسر هم بیندازد. مخصوصا وقتی که در مکان های شلوغ و خیابان های شلوغ هستید و یا در صف انتظار برای ورود به یک جاذبه گردشگری و چنین جاهایی، بهتر است فکر موضوع دیگری برای بحث باشید.

آب شیرین ننوشید!

در سفر به جنوب شرق آسیا نوشیدن آب شیر از آن دست کارهایی است که اصلا نباید فکرش را کنید. فرقی هم ندارد که مستقیم از شیر باشد و یا جور دیگری در هر صورت پیشنهاد می کنیم حتما برای نوشیدن، بطری های کوچک آب معدنی بخرید. خوشبختانه آب معدنی هم در کشورهای این منطقه ارزان است.

کارهایی که نباید در جنوب شرق آسیا انجام داد

بیش از حد بار و بندیل جابه جا نکنید!

چه کسی است که این مورد را انجام ندهد؟ با این حال حدالامکان سعی کنید که در سفر به جنوب شرق آسیا این کار را نکنید. چه به تایلند بروید چه ویتنام، مالزی، لائوس و… آنقدر جای دیدنی در این کشورها وجود دارد که مطمئن باشید مدام در حال گشت و گذار خواهید بود. مطمئنا دوست ندارید که با یک کوله پشتی بزرگ روی دوشتان مدام جا به جا شوید. در ضمن هر چه که لازم داشته باشید را می توانید با هزینه ی کم خریداری کنید پس لازم نیست همه چیز را از خانه تان بردارید.

سوار تاکسی های بدون تاکسی متر نشوید!

قرار نیست جمع ببندیم اما بیشتر تاکسی داران کشورهای جنوب شرقی آسیا عاشق به دام انداختن افراد تازه هستند تا در ازای یک سواری کوچک حسابی آن ها را بچاپند! به همین خاطر است که تا این اندازه روی روشن بودن تاکسی متر تاکید داریم.

وسایل با ارزشتان را با خود حمل نکنید!

البته این موضوع فقط مختص سفر به جنوب شرق آسیا نیست و به هر کشور دیگری هم که بروید، این از نکاتی است که باید رعایت کنید. مثل هر کشور دیگری، در کشورهای این منطقه هم جیب برها و افراد سودجو ممکن است در کمین باشند به همین خاطر اگر وسیله ی با ارزشی هم دارید، آن را در معرض دید نگذارید مگر این که دوست داشته باشید تبلیغ داشته هایتان را برای سارقان بکنید!

کارهای ممنوعه در جنوب شرقی آسیا

بدون چتر از خانه خارج نشوید!

در جنوب شرقی آسیا هوا به شدت غیر قابل پیش بینی است و این به آن معناست که در هر فصلی از سال که به آن جا بروید، ممکن است باران ببارد. یک دقیقه ممکن است هوا آبی آفتابی باشد و خورشید در وسط آسمان بدرخشد و دقیقه ی بعدی ممکن است باران شدیدی ببارد. به همین خاطر است که توصیه می کنیم در سفر به جنوب شرق آسیا حتما هر جا رفتید چتر همراهتان ببرید مگر این که دوست داشته باشید خیس آب شوید!

غذای تند سفارش ندهید!

اگر از آن دسته افرادی هستید که عاشق طعم های تندند و از هر خوراکی، تندش را دوست دارند، حواستان را خوب جمع کنید! شما خیلی عالی به یکی از رستوران های محلی می روید و خیلی مطمئن یک غذای تند سفارش می دهید و فکر می کنید که از پس آن بر می آیید. اما واقعیت این است که اصلا این طور نیست، نمی توانید! استاندارد ها و تعریف مردم از غذای تند در جنوب شرق آسیا، خیلی با کشورهای دیگر فرق دارد تا جایی که ممکن است شما یک غذای غیر تند سفارش دهید ولی باز هم تند باشد.

منبع: theculturetrip.com

کلمه‌های کلیدی: