چند جاذبه گردشگری خاص در روسیه

چند جاذبه گردشگری خاص در روسیه

کشور روسیه که نام رسمی‌اش فدراسیون روسیه و پایتخت آن شهر مسکو است. در شمال اوراسیا قرار دارد. این کشور پهناورترین کشور جهان است که در شمال آسیا و شرق اروپا واقع شده است و با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک و همچنین با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی؛ مرز آبی دارد. روسیه با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد.

از میدان سرخ مسکو گرفته تا خیابان مشهور آربات، از موزه های فوق العاده سنت پترزبورگ تا کاخ های رمانتیک و دیدنی… ممکن است فکر کنید چون تا حالا این جاها را دیده اید پس در واقع تمام روسیه را دیده اید. اما واقعیت این است که این کشور به اندازه ای پهناور است که مناطق دیدنی بسیار بیشتر از این ها دارد، مخصوصا اگر از آن دسته از افرادی باشید که اهل گشت و گذارند و از بودن در جاهای بکر لذت می برند.

سیبری در روسیه | Siberia

ناحیه سیبری را بیشتر بعنوان یک منطقه سردسیر می شناسند در حالیکه طبیعت این منطقه که به “سرزمین خفته” مشهور است شاید از بکرترین مناطق دنیا باشد. بهترین راه ممکن برای رفتن به سیبری استفاده ار قطارهای سیبریاییست که در مسکو باید سوار بر آن ها شوید و با پیمودن مسیری ۹۰۰۰ کیلومتری بپیمایید. کل این سفر حدود ۱۴ روز طول می کشد و این قطار در جذاب ترین مناطق توقف می کند، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که عقب بشینید و از سفرتان لذت ببرید. سیبری مشخصا یکی از مناطق معروف روسیه است.

چند جاذبه گردشگری خاص در روسیه

رودخانه بایکال در روسیه | Baikal Lake

دریاچه‌ی بایکال با عمق ۱٬۶۴۲ متر عمیق‌ترین و قدیمی‌ترین دریاچه‌ی دنیا و روسیه است. این دریاچه‌ی ۲۵ میلیون ساله، در سیبری واقع شده و با رشته‌کوه احاطه شده است. این دریاچه یکی از زلال‌ترین دریاچه‌های دنیا است که به «مروارید سیبری» نیز شناخته می‌شود. اقامتگاه‌های تفریحی زیادی در اطراف این دریاچه وجود دارد که آن را به یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری در روسیه تبدیل کرده است. این دریاچه هفتمین دریاچه بزرگ جهان است و در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. این دریاچه‌ همچنین بزرگترین منبع آب شیرین جهان به شمار می‌آید. تقریبا ۲۰ درصد از تمام آب شیرین غیرمنجمد سطحی روی کره زمین در این دریاچه قرار دارد. این دریاچه ۳۱۵۰۰ کیلومترمربع وسعت دارد. 

چند جاذبه گردشگری خاص در روسیه

دریای سیاه در روسیه | Black Sea

اگر از مردم روسیه بپرسید، همه ی آن ها در دوران کودکی خاطراتی در نزدیکی دریای سیاه داشته اند. در آن دوران ها که مسافرت های بین المللی به اندازه ی امروز آسان نبود و سفرهای خارجی خیلی رواج نداشت، آن ها تابستان هایشان را در سواحل دریای سیاه می گذراندند. اگر دوست دارید بهترین منطقه دریای سیاه در روسیه را بشناسید باید به سوچی و سواحل آن سفر کنید.

اما امروزه دیگر مثل گذشته ها نیست و صنعت گردشگری پیشرفت زیادی کرده است با این حال هنوز هم سوچی به بی مانندی سابق است. در واقع سوچی تنها شهری است که می توانید هنوز هم نصف روز را در کنار ساحل باشید بدون این که یخ بزنید، جای تعجبی نیست که تا این اندازه مشهور باشد.

چند جاذبه گردشگری خاص در روسیه

شن های چارسکی در روسیه | Charsky Sands

اگر از آن دسته افرادی هستید که از ماجراجویی در صحرا و کوهستان ها لذت می برند، شن های چارسکی باید مورد بعدی ای باشد که در فهرست سفرتان از مناطق معروف روسیه قرار دارد. بسیاری این صحرا را عجیب ترین و غیر عادی ترین صحرای روی این کره ی خاکی می دانند چرا که با جنگل هایی در اطراف احاطه شده است، همچنین رودخانه ها و کوهستان ها المان های دیگری هستند که در نزدیکی این صحرا وجود دارند. 

چند جاذبه گردشگری خاص در روسیه

دریاچه التون در روسیه | Elton lake

یکی دیگر از دریاچه هایی که در کشور روسیه قرار دارد و حتما باید آن را ببینید، دریاچه التون نام دارد. هوای پاک و آب تمیز و خالص این دریاچه در بین مردم منطقه محبوبیت زیادی دارد و به خواص درمانی اش مشهور است.

چند جاذبه گردشگری خاص در روسیه

 

آلتای در روسیه | Altai

اگر عاشق کوه و کوهنوردی هستید، باید از آلتای دیدن کنید، آخرین مورد از فهرست مناطق معروف روسیه در این نوشتار که بیشترین تنوع را دارد، آن هم نه یک بازدید معمولی، یک توقف کامل و واقعی. این منطقه برای هر کسی که از آن دیدن می کند مانند رویایی است که به واقعیت پیوسته است، چشم انداز متنوع از پدیده های طبیعی، دریاچه های سبز رنگ، گیاهان دارویی کمیاب و هوای پاکیزه، همه ی این ها در آلتای روسیه وجود دارد.

چند جاذبه گردشگری خاص در روسیه

کامچاتکا در روسیه | Kamchatka

کامچاتکا یکی از رویایی ترین مکان های روی زمین و البته یکی از مناطق معروف روسیه است. کامچاتکا یکی از متنوع ترین چشم اندازهای جهان را دارد: چشم اندازی از آتشفشان ها، کوه ها، دره های سرسبز، چشمه های آب گرم. اگر در تور روسیه هوس کردید به کامچاتکا بروید اول باید به منطقه ی Petropavlovsk-Kamchatskiy بروید و از آن جا از طریق قطارها و وسایل نقلیه ای که وجود دارد می توانید به کامچاتکا بروید.

چند جاذبه گردشگری خاص در روسیه

معروف ترین جای کامچاتکا، دره ی چشمه های آب گرم است که یکی از بزرگ ترین ها از نوع خودش در دنیا است. این دره در کوهستان ها مخفی شده است بنابراین برای دیدن قسمت های آن باید سوار بر هلیکوپتر شوید. کامچاتکا سرزمینی آتشفشانی است و بنابراین باید مراقب دریاچه های اسیدی آن باشید. یکی از زیباترین دریاچه های اسیدی کامچاتکا، دریاچه ی Maly Semyachik است.

منبعtheculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: