چرا سفر به سئول الزامی است

معمولا سئول اولین گزینه منتخب برای کسانی که قصد سفر به آسیای شرقی را دارند نیست و توانایی رقابت با شهرهایی مانند توکیو، بیجینگ و تایپه را ندارد اما پایتخت کرده جنوبی دیدنی هایی زیادی دارد که بسیاری از گردشگران سراسر جهان کوچک ترین اطلاعی درباره دلایل سفر به سئول ندارند.

شب های سئول

یکی دیگر از دلایل سفر به سئول سرزنده بودن این شهر است، شهری که با غروب آفتاب پر جنب و جوش تر هم می شود. بسیاری از مردم شهر در شب ها به خیابان می رود و در رستوران های سیاری که بسیار پیشرفت کرده اند و غذاها و نوشیدنی های خوشمزه سرو می کنند می روند. حتی در شب های تعطیل که فردا وقت استراحت هست مشاهده شده که هیاهو در خیابان های شهر تا ساعت ۵ یا ۶ صبح ادامه پیدا کند.

سفر به سئول

فرهنگ و سنت های مردم سئول

فرهنگ کره جنوبی قدمتی ۵۰۰۰ ساله دارد. اگر این فرهنگ را بشناسید و به آن احترام بگذارید، از سفر خود در کره جنوبی لذت بیشتری خواهید برد. آشنایی با مردمی که فرهنگ و سنت های خود را هنوز زنده نگه داشته اند می تواند از دیگر دلایل سفر به شهر سئول باشد. در ابتدا می توانید به موزه ملی کره بروید و از ۱۲۰۰۰ قطعه ای که در ۶ نمایشگاه دائمی برای تماشای عموم گذاشته شده اند دیدن کنید. این نمایشگاه ها شامل قرون وسطی، اوایل تاریخ مدرن، خوشنویسی، نقاشی، مجسمه سازی، صنایع دستی و هنرهای آسیایی می شود. شما همچنین می توانید به گشت و گذار در دهکده نزدیک Bukchon Hanok ومحله های دوست داشتنی ساخته شده به سبک خانه های سنتی کره ای یا هانک بپردازید و تجربه ای متفاوت را به دست آورید. در اینجا، شما می توانید از فروشگاه های صنایع دستی دوست داشتنی، گالری های هنری و حتی خانه های سنتی برای تجربه محلی استفاده کنید.

سفر به سئول

کوه نوردی در سئول

شاید از شنیدن این که یکی از دلایل سفر به سئول کوهنوردی در قله هایی است که آن را احاطه کرده اند تعجب کنید، این بدان معنی است که جاذبه های بیشماری از کوهنوردی در طبیعت منتظر شما هستند و تنها با سوار شدن در مترو محلی این شهر می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید. نزدیک ترین قله به شهر سئول Bukhansan است که ۸۳۶٫۵ متر ارتفاع آن از سطح دریا می باشد و دارای چندین مسیر مناسب برای کوهنوردی سبک است.

سفر به سئول

از جمله مسیر ۶٫۵ کیلومتری ابونگ (Obong) که طی کردن آن نزدیک به ۲ ساعت طول می ‌کشد و از کنار کوه ابونگ، آبشار سونگ‌ چو (Songchu) و چند کوه دیگر عبور می کند. این پارک مسیرهای دیگری نیز برای طبیعت ‌گردی دارد ولی مسیر ابونگ از بقیه هموارتر است و معمولا ازدحام کمتری در آن مشاهده می ‌شود.. ازدیگر مناطق محبوب بین مردم محلی Inwangsan و Namsan هستند. از وِیژگی های بالا رفتن از این ارتفاعات منظره فوق العاده ای است که آن بالا انتظار شما را می کشد.

تاریخ کره و سئول

یکی از مهم ترین دلایل سفر به سئول این است که این شهر پایتخت کره جنوبی است و بسیاری از دیدنی های تاریخی و جاذبه های این کشور در شهر سئول جا خوش کرده اند. به عنوان نمونه ای از آثار دیدنی تاریخ شهر سئول می توان به کاخ جیونگ بوکانگ اشاره کرد که تاریخ ساخت آن به سال ۱۳۹۵ بعد از میلاد مسیح باز می گردد و زمانی پادشاهای سلسه Joseon dynasty در آن زندگی می کردند و همچنین محل برگزاری جلسات مهم دولتی آن دوران نیز بوده است. شما می توانید از آثار تاریخی جدیدتری مانند یادبود جنگ کره جنوبی، که به یاد کسانی که جانشان را در جنگ کره از دست داده اند اختصاص داده شده نیز دیدن کنید. موزه دیگری نیز در شهر سئول وجود دارد که بیش از ۱۰۰۰۰ اثر دست ساز در محوطی داخلی و خارجی آن به نمایش برای عموم مردم گذاشته شده اند.

سفر به سئول

پیشرفت تکنولوژی سئول

تماشای پیشرفت تکنولوژی در این کشور می تواند یکی دیگر از دلایل انتخاب آن باشد. توسعه کره جنوبی طی نیم قرن اخیر را می ‏توان رشدی خیره کننده نامید. پنجاه سال پیش، این کشور فقیرتر از بولیوی و موزامبیک بود و امروز ثروتمندتر از نیوزلند و اسپانیا است. درآمد سرانه نیز در کره جنوبی اکنون تقریبا به ۲۳ هزار دلار در سال رسیده است. برای پنجاه سال، اقتصاد کره جنوبی به طور میانگین هر سال ۷ درصد رشد کرده و در این مدت تنها دو سال رشدی منفی را تجربه کرده است.

سفر به سئول

در این میان شهر سئول یکی از سردمداران پیشرفت کره در تکنولوژی و ساخت ابر سازه های شهری بوده است. به طور مثال برج لوته در سال ۲۰۱۷ رونمایی شده و در حال حاضر مرتفع ترین برج در کره جنوبی به حساب می آید و یکی از هیجان انگیز ترین ویژگی های آن آسانسورش است که با سرعت ۱۰ متر بر ثانیه حرکت می کند و اولین آسانسور جهان است که در تمام قسمت های آن صفحه نمایش متحرک کار گذاشته شده و نشان دهنده تحول و توسعه این کشور از سلسله چسون تا به امروز می باشد.

منبعtheculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: