همه میکروب ها در موزه میکروب آمستردام

آمستردام، شهری واقع در غرب هلند و در استان هلند شمالی است که از نظر جمعیت بزرگترین شهر این کشور محسوب می‌شود. همچنین به لحاظ اسمی پایتخت هلند نیز به‌شمار می‌رود. این شهر سالانه میزبان 20 میلیون گردشگر از اقصی نقاط جهان است. آمستردام به پایتخت لاله‌های نارنجی شهرت دارد. نام آن نیز از رودخانه‌ای که در شهر جریان دارد و سد روی آن گرفته شده است. رودخانه امستل (Amstel) و سد که به زبان لاتین (Dam) گفته می‌شود.

موزه میکروب آمستردام

دانشمندان و محققان تا حالا تحقیقات زیادی روی بدن انسان کرده اند و نتیجه ی مطالعاتشان را هم منتشر کرده اند اما با این حال باز هم افراد زیادی هستند که از بدن خود و آنچه که در آن می گذرد، زیاد اطلاعی ندارند. شهر آمستردام در کشور هلند هم برای آشنایی بیشتر شهروندان با سیستم بدن خود، دست به خلاقیت جالبی زده است. موزه ای در این شهر بزرگ وجود دارد که علاقه مندان به دنیای میکروب و باکتری ها و می توانند از نزدیک از این جانداران میکروسکوپی دیدن کرده و حتی آنها را لمس کنند! موزه ای به نام موزه میکروب آمستردام.

موزه میکروب آمستردام

دلیل دیدن موزه میکروب آمستردام

دلایل زیادی برای بازدید از موزه میکروب آمستردام وجود دارد مثلا اینکه هم می توانید از این جانداران دیدن کنید و هم روی آنها تحقیق کنید. اگر علاقه مند به آشنایی با میکروب ها باشید، بهترین جای دنیاست و بازدید از آن، دریچه ای جدید از یک دنیای شگف انگیز را به رویتان باز می کند و بالاخره اینکه علاوه بر اینکه اطلاعاتتان در این زمینه بالاتر می ررود، با نتیجه ی سالها زحمات بی دریغ دانشمندان هم روبرو می شوید.

موزه میکروب آمستردام

به این موزه ی میکروب؛ (Micropia) هم گفته می شود و می تواند دید بازتر و کامل تری از دنیا اطراف به شما هدیه دهد. همانطور که مطمئنا می دانید، هیچ کدام از دیدنی های موزه میکروب را نمی توان با چشم غیر مسلح دید و این موضوع می تواند بعد تازه ای از دنیای موزه گردی هم باشد.

موزه میکروب آمستردام

چیزهای زیادی در این موزه یاد می گیرید مثلا این که همیشه باکتری ها مضر نیستند و اتفاقا برعکس، خیلی از آنها هم مفید و هم ضروری هستند. بعد از بازدید این میکروبها می توانید روی آنها آزمایش و تحقیق کنید و متوجه شوید این موجودات ریز دقیقا چه می خورند و طول عمرشان چقدر است و مسائلی از این قبیل.

موزه میکروب آمستردام

قارچ ها را در موره میکروب آمستردام

مطمئنا قارچ ها را می شناسید: موجودات ریزی که همه ی گرفتاری هایتان را در مورد مواد غذایی و در زمان کپک زدن، زیر سر آنها می دانید. اما قارچ ها فقط موجودات مضری نستند و برعکس خیلی هم مفیدند و در این موزه هم سعی می شود تا این موزه آموزش داده شود. قارچ ها، نقش زیادی در ساخت دارو و در دنیای پزشکی دارند. در واقع باید گفت  قارچ ها موجودات خبیثی نیستند! در این موزه، دوربین هایی وجود دارد که بدنتان را اسکن کرده و روی سقف و دیوار می اندازند تا جایی که می توانید سلول های بدنتان را ببینید و وجود میکروب ها روی پوستتان را حس کنید.

موزه میکروب آمستردام

پیشنهاد ایلیاگشت به شما این است که در سفر به آمستردام حتما به موزه میکروب هم سری بزنید.

منبع : www.iamsterdam.com

کلمه‌های کلیدی: