نکاتی ریز در مسافرت که باید رعایت کنید

هربار که میخواهیم به سفر برویم یک سری نکات در ذهن می آید و میرود، نکاتی ریز در مسافرت که حتما باید یادمان باشد. جالب است بدانید گاهی افراد برای شروع به مناطق ناشناخته و مکان هایی که تاکنون به آنجا نرفته اند، می ترسند. چند پیشنهاد عالی برای سفر اولی ها داریم تا اگر می خواهند به کشور مورد علاقه شان سفر کنند، کم کم بلند شده و کوله بار سفر را ببندند و راهی سفر شوند. با ایلیاگشت همراه باشید.

با مردم محلی همراهی کنید

هر زمان که به کشوری جدید سفر می کنید، جزو سفر اولی ها خواهید بود و از نظر مردم آن منطقه غریبه محسوب می شوید. همین موضوع و البته نگاه شما، باعث دور شدنتان از ارتباط برقرار کردن با مردم محلی می شود. تصور کنید که در بازاری محلی در حال قدم زدن هستید، کیف پول خود را محکم بغل کرده اید و نگران به اطراف نگاه می کنید. در این صورت مردم کنجکاو می شوند که شما چه چیزی را درون کیف خود دارید که این چنین مضطرب شده اید. تازه با مردم محلی، صحبتی هم نمی کنید. این موضوع نه تنها برای آن ها نگران کننده خواهد بود بلکه می تواند عواقب ناخوشایندی را هم برای شما داشته باشد.

نکاتی ریز در مسافرت

وسایل الکترونیکی خود را تا حد امکان کم کنید

شاید عصر تکنولوژی، زمان خوبی برای دور شدن از وسایل هوشمند و شبکه های اجتماعی یا لوازم هوشمند الکترونیکی نباشد. با این حال، یک پیشنهاد برای سفر اولی ها این است که گوشی های هوشمند خود را به کناری بگذارید. سرتان را از روی گوشی بلند کنید و به اطرافتان نگاهی بیندازید. مطمئن باشید که در اطراف خود آن چنان سرگرمی و کارهای خوبی پیدا می کنید که گوشی موبایل خود را فراموش خواهید کرد. لپ تاپ خود را درون کوله نگه دارید. حتی تا جایی که ممکن است لپ تاپ و کارهای خود را با خود به سفر نبرید. برای دوربین عکاسی اما کمی وضع فرق می کند. بعضی از افراد به عکاسی و عکس گرفتن از هر آنچه که می بینند، بسیار مشتاق هستند.

باور کنید که در بیشتر جاذبه هایی که به درون آن ها می روید، نیازی ندارید که تمام زمان خود را به عکاسی بگذرانید. بهتر است که ابتدا از جاذبه های گردشگری لذت ببرید و کامل آن را ببینید. پس از گشت و گذار و در دقیقه های پایانی دوربین عکاسی را میان چشمانتان و منظره پیش رو حایل کنید. اگر گوشی هوشمند شما از دوربین عکاسی خوبی برخوردار است، می توانید با یک تیر دو نشان بزنید. حتی با گوشی موبایل می توانید کارهای ایمیل خود را انجام دهید. پس قید بیشتر وسایل الکترونیکی خود را بزنید.

نکاتی ریز در مسافرت

حتما بیمه مسافرتی به همراه داشته باشید

هر چند که برای ما ایرانی ها بیمه سفر درست و حسابی وجود ندارد، اما جدیدا بعضی از آژانس های مسافرتی بزرگ که تور به بیشتر مقاصد گردشگری دنیا دارند، بیمه مسافرتی هم در پکیج های خود ارائه می دهند. اگر جزو سفر اولی ها هستید و تاکنون به خارج از کشور سفر نکرده اید، بهترین کار همراه شدن با تورهای گردشگری است که بیمه مسافرتی ارائه می دهند. شاید این مووع برایتان چندان جدی به نظر نرسد یا اینکه آن را ضروری ندانید. با این حال، مسافران بسیاری بوده اند که پس از اینکه در سفر با اتفاقی روبرو شده اند، به خاطر نداشتن بیمه مسافرتی، پیشمانی به سراغشان آمده است.

نکاتی ریز در مسافرت

از دیدن جاذبه های اطراف لذت ببرید

این موضوع را به عنوان پیشنهادی برای مسافران می گوییم. کسانی که وقتی به سفر می روند، باید سعی کنند که خود را آگاه و با اعتماد به نفس نشان دهند. سرتان را بالا بگیرید و اعلامیه ها و علامت ها را بخوانید. در هر صورت به گونه ای به نظر برسید که انگار می دانید کجا می خواهید بروید. وقتی حواستان جمع است، اگر فردی به قصد مزاحمت به شما نزدیک شود، سریع از آن مطلع می شوید. همچنین دزدان و جیپ قاپ ها را هم از خود دور نگه می دارید. اگر هندزفری دارید از آن برای اتصال با گوشی خود استفاده کنید تا مجبور نباشید برای هر برنامه یا اپلیکیشنی مانند راهنمای گوگل مپ، دست به گوشی شوید. راهنمای صوتی به شما کمک خواهد کرد. همچنین به راحتی می توانید از تماشای مناظر اطرافتان لذت ببرید.

نکاتی ریز در مسافرت

هیچ هزینه ای در سفر کم نیست

به عنوان سفر اولی ها یادتان باشد که قیمت ها از آنچه که فکر می کنید، بسیار گران تر است. برای هر کالا و بلیط هواپیمایی که می خواهید بگیرید، قیمتی بیشتر از آن چه که در تبلیغات می بینید، در نظر بگیرید. حتی آب معدنی و نوشیدنی ها را گران تر از آنچه که تصور می کنید، حساب کنید. هر خدمات و کالایی را که دریافت می کنید، گران تر از مبلغی که به شما گفته اند، حساب کنید. مخصوصا اگر در فثصل های سیزن سفر کرده اید، قیمت ها چندین برابر فصل لاو سیزن است. بنابراین هزینه های سفر شما، همیشه دو برابر آنچه که برآورد کرده اید، خواهد شد.

کلیساهایی بر فراز کوه ها

حتما از دید کلاهبرداران دور شوید

آخرین موررد از مقاله نکاتی ریز در مسافرت که باید رعایت کنید ، یادتان باشد که همیشه کسانی که برای اولین بار به منطقه ای سفر می کنند و جزو اولی ها به حساب می آید، می تواند طعمه کلاهبرداران قرار بگیرد. بهتر است که کمی ریلکس باشید. وسایل بسیار مهم و مدارک اصلی خود را با خود به بیرون نبرید. از کیف های مخفی در لباس برای حمل پول استفاده کنید و در جلوی مردم پول های نقد خود را بیرون نیاورید. همچنین از لبخند زدن، صحبت کردن و ارتباط برقرار کردن با مردم محلی نترسید. اگر چه بیشتر گردشگران به مردم محلی هر کشوری اعتماد نمی کنند اما اکثریت قریب به اتفاق آن ها گاهی اشتباه می کنند. به حس ششم خود اعتماد کنید و بیشتر به مردم محلی اعتماد کنید.

 

منبعordinarytraveler.com

 

کلمه‌های کلیدی: