نکاتی جالب در مورد شهر زاراگوزا اسپانیا

تابحال نام شهر زاراگوزا را شنیده اید ؟ امروز قصد داریم تا شما را با شهر زاراگوزا اسپانیا با تلفظ انگلیسی Zaragoza  آشنا سازیم. یکی از شهرهای توریستی و گردشگری کشور اسپانیا که در بخش شمال شرقی آن واقع شده است، آمده ایم. شهر زاراگوزا اسپانیا یکی از شهرهای مدیترانه ای اسپانیا بوده که در ناحیه آراگون قرار گرفته است. هر چند که این شهر همانند دیگر شهرهای بزرگ اسپانیا نیست اما همین کوچکی و خلوتی آن را تبدیل به یکی از پربازدید ترین شهرهای اسپانیا نموده است.

شهر زاراگوزا اسپانیا

ناحیه آراگون (the region of Aragón) با مرکزیت زاراگوزا یکی از قطب های گردشگری اسپانیاست. بسیاری از گردشگران به دلایل گفته شده در ادامه همین مطلب به این منطقه و شهر تاریخی سفر می کنند. از مطالب جالبی که پیرامون این ناحیه وجود دارد، دارا بودن حکومت و اداره ای مستقل از دیگر نواحی اسپانیاست. به این معنی که در زمین های اینجا، کوهستان های بسیار بزرگ، کاخ ها و خانه های قدیمی و مستقل فراوانی برای بازدید هستند. تنها کافی است که به راحتی خود را از شهرهای بزرگ مادرید یا بارسلونا به این شهر برسانید. برای مثال می توان به تماشای کاخ آلجافریا با سبک معماری موری ها، موزه بزرگ زاراگوزا و تزئینات پیچیده خانه سولانز (Casa Solans) در این شهر بروید.

شهر زاراگوزا اسپانیا

زاراگوزا پنجمین شهر بزرگ اسپانیاست

قطعا بسیاری از شما نام شهرهای بزرگ اسپانیا را شنیده اند. شهرهای مادرید، بارسلونا، والنسیا و سویل شهرهای بزرگ اسپانیا هستند. با این وجود، آیا تاکنون نامی از زاراگوزا به عنوان شهری بزرگ در این کشور شنیده اید؟ در حقیقت این شهر پنجمین شهر بزرگ اسپانیا است. حتی از مکان های معروفی مانند بیلبائو و مالاگا هم بزرگتر است. در واقع خیلی کم از این شهر صحبت شده و گردشگران و توریست های کمی از آن بازدید داشته اند. اگر این شهر را با دیگر شهرهای توریستی اسپانیا مقایسه کنیم، می توانید به این موضوع پی ببرید.

شهر زاراگوزا اسپانیا

فرانسیس گویا را در این شهر بشناسید

مهم ترین و معروف ترین هنرمند اسپانیایی یعنی فرانسیس گویا در شهر کوچک فوئندتودوس (Fuendetodos) و در ۴۵ کیلومتری جنوب زاراگوزا (Zaragoza) به دنیا آمد. به این خاطر، این شهر یکی از بهترین مکان ها برای دیدن اولین و بیشترین آثار اوست. برای دیدن آثار گویا می بایست به دیدن مجموعه موزه آیبرکاجا بروید. در این موزه می توانید ۱۵ عدد از آثار بسیار مهم فرانسیس گویا را ببینید.

شهر زاراگوزا اسپانیا

زاراگوزا بیش از ۲ هزار سال قدمت دارد

شهر زاراگوزا اسپانیا تاریخی بیش از ۲۰۰۰ سال دارد و در ابتدا شهری بود که توسط رومی ها اداره می شد. پس از آن به دست مورها و پادشاه مسیحیان افتاد. به همین نسبت و در هر دوره ای، هر یک از این امپراتوری ها آثار باارزش و تاریخی را در این شهر، به جا گذاشته اند. امروزه اگر به این شهر سفر کنید می توانید از ویرانه ها و آثار تاریخی رومی که از زیر آوارها بیرون آورده شده و کشف شده اند، دیدن کنید. ویرانه های رومی مانند تئاتر رومانو (Teatro Romano)، کاخ د آلجافریا (the Aljafería Palace)، کلیساهایی به سبک مودیجار و باسیلیکاهای باروکی به نام نوئسترا سنورا دل پیلار (Nuestra Señora del Pilar) از چنین جاذبه های دیدنی شهر زاراگوزا اسپانیا هستند.

این شهر کلیساهای بزرگی دارد

این شهر نه تنها یکی کلیسا بلکه دو کلیسای جامع دارد. بنای معروف و مشهور تاریخی کلیسای نوئسترا سنورا دل پیلار که در ابتدا باسیلیکا بوده است در کنار رودخانه جلوه ای بی نظیر و دیدنی دارد. برج و باروهای این کلیسا به سیک موریش بوده و زیبایی آن را دو چندان نموده است. کلیسای دوم دل سالوادور دو زاراگوزا (the Catedral del Salvador de Zaragoza) نام دارد که با سبک و سیاقی مودیجاری ترکیب شده با باروک و رومانسک ساخته شده است. به دلیل کوچکی شهر به راحتی می توانید این دو بنای شاخص را پیدا نموده و از آن ها بازدید نمایید.

شهر زاراگوزا اسپانیا

بهترین زمان سفر به شهر زاراگوزا اسپانیا

زاراگوزا یک مقصد عالی برای سفر و گشت و گذار در هر زمان از سال که بخواهید است. با این حال اگر هم زمان با برگزاری فستیوال فیئستاس دل پیلار (the Fiestas del Pilar) وارد این شهر شوید، با صحنه های بینظیر، شلوغ و البته رنگارنگ این جشن نیز همراه می شوید. نه تنها می توانید به دیدن جاذبه های تاریخی و دیدنی رومی شهر بروید، بلکه در جشن هم شرکت کنید. این رویداد و جشنواره سالانه در حقیقت بزرگ ترین جشنواره در شهر زاراگوزا اسپانیا است و در ماه اکتبر برگزار می شود. در طول برگزاری این جشنواره رژه های متفاوت و تزئین شده با انواع گل ها و تعداد زیادی کنسرت در فضای باز و تئاترها خیابانی وجود دارد.

منبعtheculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: