مسافرت با تور گروهی

مسافرت با تور گروهی

چرا مسافرت با تور گروهی میتواند به همه نحو بهتر از مسافرت‌های تک نفره باشد؟ تورهایی که آژانس‌های مسافرتی برنامه‌ریزی میکنند، یک اطمینان خاطری را در پشت خود دارد. هنگامی که پرواز، هتل و گردش شهری روی اصول درست بنا شده باشد، میتوان دو چندان از سفر لذت برد و سرگردانی ندارد. از طرفی مسافرت با تور گروهی و همراهی با هموطنان خود میتواند به مراتب بهتر از تنهایی باشد. مسافرت نقطه‌ای است تبدیل به خاطره میشود. هر چقدر که مسافرت ما زیباتر شود، خاطره‌هایمان هم نقش زیباتری میگیرند. با ایلیا گشت همراه باشید.

تور

سفر برای کشف دنیا، شناخت مکانهای جدید، تجربه اتفاقات تازه و ملاقات با آدمهای جدید است. حال فرقی ندارد، این کار را با یکسال سفر با کشتی کروز، دو هفته دوچرخه سواری و یا با تور انجام دهید. همه مسافرها یکسان هستند. سفر برای برداشتن مرزها و دیدن دنیاست. فرقی نم یکند که مردم چه راهی را انتخاب می‌کنند. وقتی صحبت از تور می‌شود، مردم معمولا تصویری از یک اتوبوس شلوغ پر از توریست، عکس گرفتن در حالیکه راهنما در حال توضیح دادن درباره اهمیت محل بازدید است و بعد از سوار اتوبوس شدن و ادامه این ماجراها به ذهنشان می‌رسد. اما همه تورها این طور نیستند، انواع مختلفی وجود دارد. از تور یک روزه گریت بریر ریف، تا تور پیاده روی در شهر نیویورک و یا تور دو روزه قایق سواری به مقصد جزیره وایت سان دی.
حقیقت این است که تورها انواع و اقسام مختلفی دارند و همه ما از این تورها استفاده می‌کنیم، حتی اگر به این کار اقرار نکنیم. ما سفرهای کوتاه مدت را تور نمی‌دانیم و انتظار ما از تور سفر با گروه های بزرگ و خاص است. صرف نظر از اینکه تعریف ما از تور چیست، باید بدانیم که تورها نقش مهمی را در سفر ما بازی می‌کنند. به نظر من تورهای بد هم وجود دارند. من از آنهایی که شما را با اتوبوس های بزرگ فقط از یک نقطه به نقطه دیگر جابجا می کنند خوشم نمی‌آید. ممکن است بعضی‌ها آن را دوست داشته باشند، اما من پیشنهاد نمیکنم.

تور مسافرتی
اولین توری که رفتم، تور کاستاریکا بود. ۱۴ روز گشتم. در جنگل گم شدم و دوستان جدیدی پیدا کردم. بیشتر افراد تور تنها بودند و حدودا بیست ساله، بنابراین همه ما یک نقطه مشترک داشتیم. آن تور من را با سختی‌های سفر آشنا کرد. مهمتر اینکه سفر عجولانه‌ای نبود و تحت فشار نبودیم. بعنوان اولین تجربه یک شروع عالی بود و یک هماهنگی درست بین تجربه های فردی و گروهی وجود داشت.

 

تورها مزایای زیادی دارد به خصوص برای کسانی که به تازگی می‌خواهند سفر را شروع کنند. تورها می‌توانند:

  • آسایش شما را فراهم کنند.
  • استرس تان را کاهش دهند.
  • زمینه دوستی با دیگران را فراهم کنند.
  • راهنمای محلی بگیرند.
  • نیاز به برنامه ریزی را کم کند.
  • وسایل راحتی شما را فراهم کنند.

تور

اغلب مردم از اینکه وسایل خود را بردارند و به تنهایی به یک جای غریب بروند، خوششان نمی آید. تورها می‌توانند استرس و نگرانی که شما در سفر اول خود تجربه می‌کنید را کاهش دهند، چیزی که باعث می‌شود میل به سفر بیشتر شود. برای کسانی که ملاقات با افرد دیگر و صحبت کردن با آنها برایشان دشوار است تور فرصت خوبی برای رفع این مساله است. سفر انفرادی نیازمند مهارتهای زیادی است و خیلی از افراد آمادگی آن را ندارند که برای اولین بار به تنهایی سفر کنند، بنابراین سفر با گروه، راه بسیار خوبی برای دنیای ناشناخته است. طبیعتا بعد از تجربه یک تور خوب برخی از مسافران می‌توانند یک سفر انفرادی را تجربه کنند. علاوه بر این راهنمای تور می تواند اطلاعات شما درباره یک منطقه را افزایش دهد. راهنمای ما در کاستاریکا ما را رها کرد تا هر کاری که دلمان می‌خواهد انجام دهیم. راهنمای بومی ما در پارک ملی کاکادو درباره تاریخچه و اهمیت منطقه برای مردم بومی صحبت کرد.راهنمای من در تایلند، بیولوژیست شخصی من بود و درباره حیات وحش منطقه اطلاعاتی به ما داد که  قبلا درباره اش نشنیده بودیم.به عقیده من تورها هیچ مشکلی ندارند. صرف نظر از اینکه اغلب چطور سفر می کنید، پیشنهاد می کنم با تور سفر کنید. داشتن یک راهنما که به شما اطلاعاتی را درباره منطقه بدهد بهتر از این است که شما فقط آن منطقه را ببینید. من تورهای کوتاه مدت و طولانی مدت مختلفی را تجربه کردم ، بنابراین قبل از اینکه درباره آنها ذهنیت منفی داشته باشید، به خاطر داشته باشید روش های مختلفی برای مسافرت کردن وجود دارد و تورهای سازماندهی شده هم یکی از این روش های جالب برای دیدن دنیا است.

کلمه‌های کلیدی: