فرودگاه بین‌المللی راس الخیمه

فرودگاه بین‌المللی راس الخیمه با نام انگلیسی صحیح  Ras Al Khaimah International Airport را امروز در ایلیاگشت بررسی کامل میکنیم. راس ‌الخیمه یکی از شهرها و شیخ ‌نشین‌ های هفت‌ گانه ی کشور امارات است که در نزدیکی خلیج فارس قرار گرفته است. این منطقه که پر است از جاذبه های دیدنی، یک فرودگاه قرار گرفته است که به نام فرودگاه بین‌المللی راس الخیمه معروف می باشد. این فرودگاه که به آن فرودگاه راک نیز می گوشند، با مرکز شهر راس الخیمه از لحاظ زمانی تنها ۲۰ دقیقه فاصله دارد.

فرودگاه بین‌المللی راس الخیمه

این فرودگاه بین المللی در سال ۱۹۷۶ میلادی توسط یکی از حاکمین وقت کشور امارات به نام شیخ ساقر بن محمد القاسمی ساخته و افتتاح شد. فرودگاه راس الخیمه همانطور که در مقدمه هم گفتیم، در شهر راس الخیمه قرار گرفته و تنها ۲۰ دقیقه با مرکز این شهر فاصله دارد. این فرودگاه، جز معدود فرودگاه های اماراتی است که بر خلاف فرودگاه های بین المللی چون فرودگاه بین المللی دبی تبدیل به مرکز کارگو و حمل و نقل بین المللی تا به الان تبدیل نشده است.

فرودگاه راس الخیمه تا ۱۲ سال پیش به صورت یک فرودگاه محلی فعالیت می کرد تا این که در سال ۲۰۰۷ میلادی، با قرار داد و ورود شرکت هواپیمایی آر. ای. کی ایرو ویز (RAK Airways) که این فرودگاه را به عنوان هاب خود در نظر گرفته شود، وارد عرصه ی فرودگاه های بین المللی شد. البته طولی نکشید که فرودگاه راس الخیمه به علت شروع بحران اقتصادی و تورم جهانی در سال ۲۰۰۸ مجبور شد تا عملیات روتین و منظم این پروازها را به صورت تعلیق درآورد. این روند تا ۲ سال آتی برای فرودگاه بین‌المللی راس الخیمه همچنان ادامه داشت تا این که در سال ۲۰۱۰ این فرودگاه مجددا با استفاده از نام تجاری و مدیدت جدید، مجددا راه اندازی شد.

فرودگاه بین‌المللی راس الخیمه

در سال ۲۰۱۴ میلادی بود که شرکت هواپیمایی ایر عربیاروازهای تجاری خود را به مقصد کشورهای مختلفی از جمله: پاکستان، مصر، عربستان و بنگلادش را به سمت این فرودگاه آغاز نمود. در حال حاضر فرودگاه بین‌المللی راس الخیمه در زمینه ی پروازهای بین المللی و محلی در کشور امارات متحده ی عربی فعال است و پروازهای مستقیم و ترانزیت را به صورت ورودی و خروجی در خود پذیرا می باشد. در حال حاضر فرودگاه بین المللی راس الخیمه ‌پروازهای زیادی به مقصد خاورمیانه، شمال و شرق آفریقا،‌ آسیای مرکزی و شبه قاره ی هند دارد.

اطلاعات فرودگاه بین‌المللی راس الخیمه

نام فرودگاه بین المللی راس الخیمه: Ras Al Khaimah International Airport

کد یاتا: RKT

کد ایکائو: OMRK

نوع فرودگاه: عمومی

ارتفاع از سطح دریا: ۳۱ متر

فرودگاه بین‌المللی راس الخیمه

دسترسی به فرودگاه بین‌المللی راس الخیمه

قطار

به علت این که شهر راس الخیمه فاقد هرگونه سیستم ریلی و خطی می باشد، برای این فرودگاه هیچ گونه مسیر دسترسی به قطار تعریف نشده است.

تاکسی

مسافران برای رفتن به فرودگاه بین‌المللی راس الخیمه می ‌توانند تا از تاکسی‌ های مجهز به تاکسی متر استفاده کنند که کرایه ی آن مبلغی در حدود ۳۰ درهم می ‌شود. اگر که شما در یکی از هتل‌ های این شهر اماراتی اقامت خواهید کرد و یا حتی در حال حاضر اقامت داریدریال می ‌توانید تا از خودروهای خود هتل برای رفتن به فرودگاه استفاده کنید. همچنین به یاد داشته باشید که فرودگاه شارجه ۸۰ کیلومتر، فرودگاه دبی ۹۰ کیلومتر و فرودگاه ابوظبی ۲۴۰ کیلومتر تا شهر راس الخیمه فاصله دارند.

فرودگاه بین‌المللی راس الخیمه

خدمات فرودگاه بین‌المللی راس الخیمه

  • اینترنت وای فای رایگان: فرودگاه بین‌المللی راس الخیمه اینترنت وای فای رایگان را در تمامی بخش های ترمینال های پروازهای ورودی و خروجی خود به مسافران و مراجعین ارائه می دهد.
  • دستگاه خود پرواز: مسافرین و مراجعین این فرودگاه می توانند تا از  دستگاه های خودپرداز استفاده نمایند.
  • رستوران و فروشگاه: رستوران هایی مانند شعب رستوران های زنجیره ای عربی و فروشگاه های فروش سوغاتی و چندین کافه و رستوران از دیگر امکانات این فرودگاه می شوند.
  • چرخ چمدان: برای حمل چمدان و بارهایتان می توانید از چرخ های رایگانی که داخل و خارج ترمینال هتل وجود دارند، استفاده نمایید.

فرودگاه بین‌المللی راس الخیمه

  • صرافی: در بخش بین المللی صرافی فرودگاه تبدیل ارز، بیمه مسافرتی و کارت تلفن ارائه می شود.
  • اتاق کودک و مادر: در این فرودگاه برای مادران و یا فرزندانشان، اتاقی تعبیه شده است تا آن ها بتوانند به فرزندان خود رسیدگی لازم نمایند.

 

rakairport.com

 

کلمه‌های کلیدی: