شهری در آمریکا که در حال سوختن است

شهری در آمریکا که در حال سوختن است

گزارشی که امروز میخواهیم به آن بپردازیم برای خیلی از مردم غیر قابل باور است ، البته تا حدی هم حق دارند. شهری در حال سوختن. بعضی مواقع شهرها بر اثر زمین لرزه و جنگ و یا سایر بلایای طبیعی آتش میگیرند که در بدترین شرایط تا چند روز آینده آتشنشانان آن را خاموش میکنند و روال طبیعی زندگی به راه می افتد.  اما در اینجا روال فرق دارد و هم اکنون هم در حال سوختن است. مگر می شود ؟

بله می شود. شهر سنترالیای آمریکا 55 سال است که دارد میسوزد و طبق گفته کارشناسان این سوختن شاید تا هزاران سال ادامه داشته باشد. اما چرا ؟

شهری در آمریکا که در حال سوختن

چرا شهر سنترالیای امریکا در حال سوختن است ؟

شروع سوختن این شهر  به ۵۵ سال قبل باز می گردد. در سال ۱۹۶۲ بود که معدن شهر سنترالیای آمریکا برای اولین باز به طور عجیبی آتش گرفتالبته هنوز هم دلیل آن آتش سوزی معلوم نیست.

سنترالیا در آمریکا دارای معادن عظیم و غنی از ذغال سنگ است که در دل زمین مدفون شده اند و هم اکنون دسترسی به آن غیر ممکن است.

در اوایل آتش سوزی مردم محلی تفکر این را داشتند که آتش سوزی کوچکی است و پس از چند روز خاموش خواهد شد ، اما ماجرا به نحوی دیگر رقم خورد.

بیش از 55 سال است که این شهر با تمام معادن و ساختمان ها و سایر متعلقاتش بی وقفه در آتش می سوزد و هیچ کس هم نمیتواند جلوی آن را بگیرد.

در سال 1980 دولت دستور داد شهر را به طور کامل تخلیه کنند تا زندگی مردم بیشتر از این به خطر نیوفتد. بلند شدن دودهای سیاه و گازهای سمی تقریبا زندگی در این شهر را غیر ممکن کرده بود.

هم اکنون هم به ما شما در حال خواندن این مقاله هستید این شهر در حال سوختن می باشد. اما امروزه تبدیل به یک جاذبه گردشگری شده و مردم از سراسر جهان به اینجا می آیند تا شاهد سوختن سنترالیا باشند.

 

کلمه‌های کلیدی: