شالیزارهای فیلیپین ۲۰۰۰ ساله است

سفری داریم به شالیزارهای فیلیپین به نام بانائو فیلیپین Banaue که سنی حدود 2000 سال دارند. با ایلیاگشت همراه باشید. فیلیپین کشوری جزیره ای است که در اقیانوس آرام غربی واقع شده است. فیلیپین به خاطر داشتن 7000 جزیره ی استوایی خود، یکی از طولانی ترین خطوط ساحلی را به خود اختصاص داده است. در این جزایر صخره های مرجانی زیبا، حیات زیر آب شگفت انگیز و جنگل های بارانی کوهستانی قرار گرفته اند. پس از سفر به فیلیپین می توانید به سمت شمال لوزان (the north of Luzon) و کوه های کوردیلرا و شالیزارهای بانائو فیلیپین و باتاد (the Batad rice terraces) بروید. نام شالیزارهای بانائو فیلیپین و باتاد در میان عجایب هشت گانه دنیا (eighth wonder of the world) نیز آورده شده است. با دیدن زیبایی این مکان و یا خواندن این مطلب به علت این موضوع پی می برید. با سفر به فیلیپین و تحمل سفری ۱۸ ساعته در جاده های سنگلاخی، از مانیلا به بانائو می توانید به دیدن تراس های برنج باتاد بروید.

شالیزارهای فیلیپین

همانطور که بانائو در میان مزارع برنج احاطه شده است، بهترین موقعیت را برای گشت و گذار برای گردشگران و توریست ها فراهم می آورد. علاوه بر شالیزارهای بانائو فیلیپین، ۷ شالیزار مشابه دیگر هم، در این محدوده وجود دارد. یکی از این شالیزارها Mayoyao نام داشته که برنجی کمیاب و اورگانیک به نام تیناون (tinawon) در آن کشت می‌شود. در خود بانائو جذابیت های منحصر به فردی برای دیدن پیدا می کنید. حدود چهار نقطه دید برای تماشای مزارع و شالیزارهای بانائو فیلپین در امتداد جاده بالای تپه وجود دارد.

شالیزارهای فیلیپین

برای رسیدن به این نقاط باید حدود ۳ کیلومتر پیاده روی کنید. اگر به خاطر سفر و رسیدن به این منطقه خسته هستید و توان پیاده روی ندارید، می توانید با پرداخت هزینه اندکی سه چرخ کرایه کنید و به بالای تپه ها بروید. با این کار، وقت برای دیدن و بازدید از مناطق دیگر نیز خواهید داشت و زمان خود را از دست نمی دهید. اگر به روستاها و خانه های محلی علاقه مندید، می توانید با پرداخت هزینه ای به راننده سه چرخ از او بخواهید که شما را به دیدن روستای هاوانگ (Hiwang village) ببرد.

شالیزارهای فیلیپین

راه دسترسی به بانائو

بهترین راه برای رسیدن به بانائو، سوار شدن به اتوبوس های شبانه ای است که از مانیلا به سمت بانائو حرکت می کنند. ۲ اتوبوس در ساعت های ۲۱ و ۲۲ شب به مقصد بانائو حرکت می کنند. بهترین راه برای گرفتن بلیط چنین اتوبوس هایی زودتر رفتن به ترمینال است. می توانید با پایانه اتوبوس ها تماس بگیرید و از صندلی خالی در اتوبوس ها مطمئن شوید. سپس زودتر از ساعت حرکت خود را به ترمینال برسانید.

شالیزارهای فیلیپین

هنگامی که به بانائو رسیدید، بهترین کار رزرو و یا خرید بلیط برگشت اتوبوس به مانیلا است. تا زمان برگشت خود را بدانید. همچنین برای این مسافت طولانی درون اتوبوس و شب های خنک، حتما لباسی گرم به همراه داشته باشید. برای رسیدن به تراس های برنج باتاد تنها کافیست که یک ساعت از بانائو سوار سه چرخ ها شده و خود را به یکی از مناطق ثبت جهانی یونسکو برسانید.

در میان شالیزارهای بانائو فیلپین و این روستا، می توانید مهمان خانه ها و اقامتگاه های بسیاری را پیدا کنید. همچنین، بسیاری از آن ها قابلیت رزور آنلاین اتاق نیز دارند. حمل و نقل مردم در این نواحی با سه چرخ است. پس یک سه چرخ کرایه کنید و به سمت هتل و اقامتگاه مورد نظرتان در شهر بانائو بروید.

شالیزارهای فیلیپین

در هنگام رزرو اتاق، مشخص کنید که به دنبال اتاقی ارزان هستید یا نمایی رو به مزارع. یکی از مواردی که د رهنگام رزرو هتل باید به آن توجه داشته باشید، هزینه های جانبی است. به عنوان نمونه شاید اتاقی که رزرو کرده اید در ابتدا به نظرتان قیمتی بسیار ارزان داشته باشد اما با پرداخت هزینه برای آب گرم، برق، هزینه پریز برای شارژ لپ تاپ، هزینه ای برای شارژ موبایل و دوربین، هزینه ای برای دستمال کاغذی و حوله و … برایتان گران تمام می شود. همچنین هزینه اتاق دونفره با هزینه اتاق یک نفره برایتان به یک اندازه تمام می شود.

این موضوع از عجایب فیلیپین است. به هر حال اگر از ملافه های بوگرفته یا هزینه های اضافه شاکی هستید و می خواهید نمایی رو به تراس ها و شالیزارهای بانائو فیلیپین نیز داشته باشید، به سراغ هتل هایی با اتاق های گران تر بروید.

منبع: indianajo.com

 

کلمه‌های کلیدی: