روزی حتما به اوور برگ آفریقای جنوبی می روید

این کشور تنها كشور در جهان است كه داراي سه پایتخت متفاوت مي باشد؛ قوهٔ مجریه در پرتوریا، پارلمان در کیپ تاون، و قوهٔ قضائیه در بلوم فونتین قرار دارد. پرجمعیت‌ترین شهر این کشور، شهر بزرگ ژوهانسبورگ است. جمهوری آفریقای جنوبی با کشورهای نامیبیا، بوتسوانا، زیمبابوه، موزامبیک، سوازیلند و لسوتو هم‌مرز است.

روزی حتما به اوور برگ آفریقای جنوبی می روید

گزارش امروز ایلیاگشت در مورد منطقه ای فوق العاده در نزدیکی کیپ تاون می باشد . اوربرگ (Overberg) منطقه‌ای در آفریقای جنوبی است . در سفر به آفریقای جنوبی سفرهای جاده‌ای شگفت انگیز در کیپ‌تاون همیشه برایتان تازگی دارد. ساحل غربی و مسیر گاردن ممکن است دو مورد از محبوب ترین مسیرها باشد – اما منطقه اُوربرگ در غرب کیپ تاون، شاید جالب ترین، قابل دسترس ترین و متنوع ترین آنها باشد . فقط ۹۰ دقیقه از مرکز کیپ تاون، در انتهای کوه های زیبایی، در میان زمین های بی نهایت کانولا خارج شوید و به بهترین طبیعت و حیات وحشی که کیپ به شما پیشنهاد می دهید، بیایید.

روزی حتما به اوور برگ آفریقای جنوبی می روید

در اوور برگ چه کارهایی میتوانید انجام دهید ؟

قایق سواری 

جنوبی ترن نقطه ی آفریقا کیپ آگولهاس می باشد و این امکان وجود دارد که از محلی تقریبی که در آن اقیانوس های هند و آرام با هم ملاقات می کنند بازدید کنید. شهرهای ساحلی در این منطقه جذابیت زیادی برای گردشگران دارند، اما برای تجربه ی هیجان انگیز از این منطقه زیبا، توسط یکی از قایق هایی که از طریق شرکت های گوناگون برایتان مهیا شده، به گشت و گذار بپردازید.

دوچرخه سواری

شهر گرابو که در گذشته یکی از کِسل ترین شهرها شناخته میشد امروزه جایگاه خود را به عنوان یکی از مسیرهای فوق العاده ی دوچرخه سواری در کیپ حفظ کرده است. در این مرکز ماجراجویی  می توانید دوچرخه ای کرایه کنید. راهنمایان بهترین مسیر را با توجه به سختی مسیر به شما پیشنهاد می دهند که این شامل یک اقامت راحت و مناسب در انتهای مسیر است که در آنجا می توانید لباس هایتان را عوض کنید و کمی استراحت کنید.

روزی حتما به اوور برگ آفریقای جنوبی می روید

طبیعت گردی

سوئلندم در کوهپایه‌های لنگربرگ واقع شده که منطقه‌ای بکر برای عاشقان طبیعت محسوب می شود. تنها کمی خارج از کواینت توان می توانید به مسیرهای نامحدود طبیعت گردی در میان کوه ها دست پیدا کنید. اما زیباترین و قابل دسترس‌ترین، آن‌هایی هستند که راهشان را در میان منطقه حفاظت شده مارلوت پیدا خواهید کرد.

زیپ لاین 

در ادامه مقاله روزی حتما به اوور برگ آفریقای جنوبی می روید ، اگر به دنبال محرکی برای بالا رفتن آدرنالینتان می‌گردید یا خیلی ساده می‌خواهید یکی از بکرترین منظره های آفریقا را ببینید، به سمت کیپ کانوپی بروید. در آنجا زیپ لاینی بر روی صخره‌ای از یک دره بی نظیر وجود دارد. طناب بین آنها تنها به یک سیم نازک وصل می شود. اگر عاشق هیجان هستید می توانید طولانی ترین و سریع ترین مسیرهای زیپ لاین را امتحان کنید و اگر کمی محتاط تر هستید بخواهید که سرعتتان را کمتر کنند و در عوض یک چشم انداز قابل توجهی از منظره را تماشا کنید.

روزی حتما به اوور برگ آفریقای جنوبی می روید

فت بایک (Fatbike) 

گانسبای ممکن است بیشتر برای غواصی در کنار کوسه های سفید باشد معروف باشد، اما کسانی که طرفدار نزدیک شدن به شکارچیان بزرگ آبی نیستند، فعالیت‌هایی موجود است که به همان اندازه هیجان انگیز اند. این فعالیت‌ها دوچرخه سواری با فت بایک ها می باشد. تورهای هدایت شده از مسیرهای بکر و دور افتاده عبور میکند و در یکی از منزوی ترین خط ساحلی ها به پایان می رسند.

تست پنیر

فضای کوچک و خانوادگی در کلین ریور چیز ممکن است به نظر کم اهمیت باشد اما برخی از بزرگترین سوپر مارکت ها و خرده فروشان کشور انواع پنیر را در اینجا عرضه می کنند. آنها برای عموم باز هستند و بازدیدکنندگان می توانند به طور مستقیم از کارخانه خریداری کنند، طعم محصولات انتخابی خود را تست کنند، یا در چمن های اطراف شهر کوچک استانفورد به پیک نیک بروند.

روزی حتما به اوور برگ آفریقای جنوبی می روید

تماشای نهنگ ها

هرمانوس بزرگترین شهر در منطقه ی اوربرگ است و بیشتر محبوبیت‌اش به دلیل شانس زیادی است که در این شهر برای دیدن نهنگ دارید. در ماه های تیر تا آذر هر سال، بسیار شایع است که این موجودات شگفت انگیز را که در خلیج شنا می کنند، مشاهده کنید. هرمانوس یکی از جالب ترین مقصد ها برای دیدن نهنگ در جهان است. شرکت های مختلفی وجود دارند که تورهای قایق سواری را برای نزدیک شدن به نهنگ ها به شما پیشنهاد می دهند که می توانید از میان آن‌ها یکی را برای این فعالیت هیجان انگیز انتخاب کنید.

رفتن به جاده آرام

با خودروی سواری و یا یک تاکسی در میان زمین های گسترده کانولا بروید. جاده ها بسیار با کیفیت هستند و البته شما شانس این را دارید که از یکی از جاده‌های خاکی که نمای بکرتری را برایتان مهیا میکند، بازدید کنید.

منبع: theculturetrip.com

 

کلمه‌های کلیدی: