راههای دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه اسلو

راههای دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه اسلو

فرودگاه بین المللی اسلو در کشور نروز قرار دارد و اصلی ترین فرودگاه بین المللی پایتخت نروژ، اوسلو است. این فرودگاه قطب اصلی فعالیت های اسکاندیناوین ایرلاینز به شمار می رود و یکی از پررفت و آمدترین فرودگاه های شمال اروپا محسوب می شود. در سال ۲۰۱۷ بیش از ۲۷ میلیون مسافر از این فرودگاه استفاده کرده اند. در این مطلب قصد داریم در مورد راه های دسترسی به مرکز شهر و گزینه های حمل و نقل فرودگاه اسلو با شما صحبت کنیم و اطلاعات لازم در این رابطه را با شما در میان بگذاریم. با استفاده از این اطلاعات به راحتی می توانید خود را به هتل و مرکز شهر اوسلو برسانید.

دسترسی از فرودگاه اوسلو به مرکز شهر

فرودگاه اسلو در فاصله ۳۵ کیلومتری شمال شرقی اسلو در منطقه گادرموئن قرار دارد و از طریق بزرگراه گادرموئن به شهر اوسلو مرتبط می شود. گزینه های حمل و نقل فرودگاه اسلو بسیار متنوع است و با هر بودجه و زمانی که داشته باشید به راحتی می توانید خود را به اسلو برسانید. ارزان ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه اسلو استفاده از قطار شهری است. این قطار با سرعت زیادی حرکت می کنند و در مدت زمان ۲۰ دقیقه شما را به ایستگاه مرکزی اسلو به نام Oslo S می رسانند. علاوه بر قطار، با استفاده از اتوبوس، قطار اکسپرس فرودگاه و تاکسی می توانید خود را به هتل و مرکز شهر برسانید. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به هزینه و زمانی که در اختیار دارید بهترین مورد را انتخاب کنید.

راههای دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه اسلو

قطار شهری

قطار شهری اسلو که توسط شرکت NSB مدیریت می شود ارزان ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه اسلو است. این قطارها بسیار راحت است و اینترنت وای فای و امکان شارژ موبایل را نیز در اختیار مسافران قرار می دهند. از آنجا که این قطارها در وسط مسیرشان از فرودگاه عبور می کنند ممکن است بسیار شلوغ و پرازدحام باشند. اما از آنجا که با این قطار در عرض ۲۰ دقیقه می توانید به مرکز شهر برسید می توان شلوغی و ازدحام جمعیت را نادیده گرفت. البته اگر چمدان های زیادی همراهتان است پیشنهاد می کنیم از گزینه های دیگر استفاده کنید.

بلیط قطار را می توانید از دستگاه های فروش بلیت NSB خریداری کنید. البته قبل از خرید بلیت برنامه زمانبندی قطارها را ببینید و اگر زمان حرکت مناسب شما بود بلیت تهیه کنید. قطارها در طول روز فعال هستند و هر ۲۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند.

راههای دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه اسلو

اتوبوس

اتوبوس یکی دیگر از گزینه های خوب حمل و نقل فرودگاه اسلو استفاده از اتوبوس است. به ویژه اگر مقصدتان جایی دور از مرکز شهر قرار دارد با استفاده از یکی از خطوط اتوبوسرانی می توانید خود را به مقصد برسانید.

اتوبوس روتر | Ruter: اتوبوس های روتر در مسیر فرودگاه اسلو و مرکز شهر حرکت می کنند و در نزدیکی فرودگاه چند ایستگاه دارد.

اوسلو اکسپرسن | OSL-expressen: این اتوبوس ها نیز فرودگاه را به بخش شرقی شهر مرتبط می کنند. این اتوبوس ها در طول مسیر ۲۲ توقف دارند و احتمال زیادی دارد که هتل و مقصدتان نزدیک یکی از این ایستگاه ها باشد. مدت زمان سفر با اتوبوس به مقصدتان بستگی دارد اما به طور کلی بین ۳۰ الی ۶۵ دقیقه طول می کشد تا به مقصد برسید.

راههای دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه اسلو

اتوبوس اکسپرس فرودگاه: این اتوبوس ها که فلای بوسن (SAS Flybussen) نام دارند هر ۲۰ دقیقه یکبار مسافران را بین فرودگاه و مرکز شهر اسلو جابجا می کنند. با استفاده از این اتوبوس ها در مدت زمان کوتاه تری (۴۰ الی ۵۰ دقیقه) می توانید به مقصد برسید. این اتوبوس در طول مسیر از کنار مقصدهای معروف مثل هتل رادیسون بلو، ترمینال اتوبوس اوسلو، Helsfyr ، هتل رادیسون بلو آلنا و Furusetعبور می کند.

تاکسی

در ادامه مقاله راههای دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه اسلو ، اگر برای اولین بار به اسلو سفر می کنید و نگران گم شدن در شهر هستید و اگر چمدان های زیادی همراهتان است پیشنهاد می کنیم از تاکسی استفاده کنید. تاکسی راحت ترین و بهترین گزینه حمل و نقل فرودگاه اسلو است و به راحتی شما را درب هتل و مقصدتان پیاده می کند. باجه اطلاعات تاکسی در سالن پروازهای ورودی قرار دارد و از کارکنان این بخش می توانید در مورد قیمت تاکسی و سرویس های موجود پرس و جو کنید. تاکسی به نسبت سایر گزینه های حمل و نقل فرودگاه اسلو گران تر است اما بسیاری از مسافران به دلیل رفاه و راحتی آن را به بقیه ترجیح می دهند.

راههای دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه اسلو

ترانسفر خصوصی

اگر دوست ندارید از حمل  نقل عمومی استفاده کنید و به دنبال بی دردسرترین گزینه حمل و نقل فرودگاه اسلو هستید باید ترانسفر خصوصی را به شما پیشنهاد بدهیم. این سرویس را می توانید قبل از رسیدن به فرودگاه و به صورت آنلاین رزرو کنید و مطمئن باشید هنگام رسیدن به فرودگاه، راننده منتظر شما خواهد بود. شرکت های ارائه کننده خدمات از راننده های مجرب استفاده می کنند و شما را به هرکجای شهر که بخواهید می رسانند. همچنین اگر همراه با کودک خردسالتان سفر می کنید می توانید از قبل سفارش صندلی مخصوص کودک را بدهید تا کودکتان امنیت و راحتی بیشتری داشته باشد.

کرایه اتومبیل

اگر دوست دارید خودتان به شهر بروید و در مدت اقامتتان در شهر گشت و گذار کنید می توانید اتومبیل کرایه کنید. به ویژه اگر چند نفر هستید و هزینه ها را با هم تقسیم می کنید کرایه اتومبیل برایتان به صرفه تمام خواهد شد. در فرودگاه اسلو شرکت های مختلف بین المللی به ارائه خدمات کرایه اتومبیل می پردازند. شرکت های معروفی مثل اویس، باجت، اینترپرایز، یوروپکار، هرتز و سیکست در فرودگاه دفتر دارند و با ارائه قیمت ها و خدمات می توانید بهترین سرویس را انتخاب کنید.

راههای دسترسی به مرکز شهر از فرودگاه اسلو

منبعgetbybus.com

 

کلمه‌های کلیدی: